reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla dziecka ?

A co sądzicie o nazwaniu synka, tak samo, jak tatuś. Bo my cały czas się zastanawiamy, czy nie dać synkowi imienia Adaś, bo bardzo nam się podoba to imię, ale jakoś mamy opory ze względu na to, że będą mięli takie samo imię.

Ja raczej też nie jestem za dawaniem dziecku imienia po rodzicach, ale to bardziej ze względów praktycznych :tak: Za to nie przeszkadzałoby mi dać takie imię jako drugie ;-)
Ale to tylko moja opinia. Myślę, że najważniejsze jest to by wam się podobało imię, które wybierzecie i byście umieli później z tym funkcjonować :cool2:

Ja głosuję za Sandrą :-D
Skoro ja nie mam, to niech przynajmniej będzie u kogoś innego ;-)

Monika77 - To ja obstawiam Dominikę - mam koleżankę Monikę która ma córkę Dominikę... obie są śliczne i tak mi się przyjemnie kojarzy :)

Dzięki wam za głosy i komplementy:tak:;-)
 
reklama
Mój pierwszy syn ma drugie imię po dziadku - moim tacie, drugi po dziadku - byłym teściu, trzeci - po byłym mężu, a teraz znów nie mam problemu, będzie po dziadku, bo to inny dziadek i inne imię :-D
Ale na pierwsze bym się chyba nie zdecydowała, żeby dać tak samo, jak już ktoś ma...
 
Ja mam zanjomych,ktorzy przebywaja w uk i dali synowi Thomas a tata ma Tomasz niby inne ale i tak dla mnie to glupie Ja bym nie dala mojemu synowi imienia po tacie mysle ze sam fakt ze syn juz jest to nagroda dla niego :) Bo oczywiscie tak jak wiekszosc facetow chcial pierwszego syna no i sam podkresla ze jeszcze dom i drzewo zasadzic musi :) Ale jako drugie jak ktos chce to mysle ze to nie wadzi bo przeciesz drugiego imienia i tak sie na codzien nie uzywa.
 
U nas miał być Ignacy, ale zastanawiamy się nad Borysem. Decyzję podejmiemy na dniach;-) Co do nadawania imion rodziców dzieciom, to też mi się to wydaje niepraktyczne.
 
A my się zastanawiamy nad: Miłoszkiem (Miłosz), Bartusiem (Bartosz), Maciusiem (Maciej) to sa takie 3 które mi się najbardziej podobają za to mąż oprócz Maćka akcepytuje imiona ale mysli jeszcze o Tymonku (Tymon) i Oliwierze, ale może gdzie w koncu się dogadamy i wybierzemy imie :-)

Ps. w sprawie imoin po tacie... hm tata zyje więc jak "po" tacie... dla mnie nie logiczne, ale jestem za jesli chodzi o drugie imię ja mam Marta Zofia i podoba mi się bo kiedys jak mi tfu tfu zabraknie mamy to imię zawsze będzie mi przypominało,nawet wypelniajac pisma w urzędach, moi rodzice mieli parkę więc ja mam mamy imie a brat taty na drugie oczywiście:-)
 
Ostatnia edycja:
Musimy wybrać jedno imię bo tylko jedno dajemy malcowi. Borys pasuje lepiej do nazwiska i łatwiej wypowiedzieć to imię za granicą.
 
A ja wybrałam imiona , które większości się nie podobają: Igor lub Hubert....i ja sama już nie jestem przekonana, a co Wy o nich myślicie. Nazwisko jest dłuższe i kończy się na -ski
 
Mi bardzo podoba się imię Hubert, też się nad nim zastanawiałam a co do imienia Igor to też mi się kiedyś bardzo podobało i nazwałam tak mojego psa- oczywiście sylvi bez obrazy, miałam wtedy z 10 lat.
 
reklama
Do góry