reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Oczywiście, że nie ma jednej recepty dla każdego dziecka. Ale jeśli faktycznie nie wchodzi w grę z jakichś względów jazda kilkumiesięczniaka w gr 0+ to kolejny fotelik powinien być montowany tyłem do kierunku jazdy. Jeśli już ktos nie chce (bo ma widzimisie i nie ma ochoty poczytać dlaczego;) Wozić starszaka tyłem, moze zdecydować się na zakup fotelika 0-18 gdzie można spokojnie do tego roczku z hakiem wozić dziecięcie tak jak jeździć powinno.
Kryterium końca jazdy w 0-13 jest jak piszesz waga i wzrost, ale to nie znaczy że każde dziecko po przekroczeniu któregoś z tych parametrów jest gotowe by zasiąść przodem. To e mamy przyszłego koszykarza albo pulpecika nie znaczy że dojrzewa on tak samo szybko jak rośnie.

polecam lekturę żeby nie było ze się wymądrzam. To stworzyły osoby zdecydowanie mądrzejsze w temacie:
fotelik.info :: Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu? -
fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -
i z czego to wszystko wynika:
fotelik.info :: Po co ten fotelik? - lekcja anatomii -
Czytałem to wszystko. Stronę fotelik.info mam przerobioną od A do Z. Liczyłem że przesadzę malucha do większego fotelika w wieku około 1 roku, jednak okazało się, że zmuszony byłem zrobić to koło 10 m-ca. Pewnie w dużej mierze przyczyniła się do tego pora roku a raczej gruby zimowy kombinezon. Zapewne gdyby maluch urodził się ze 3 m-ce pózniej to do roku jeżdziłby w foteliku 0+. Zresztą nawet teraz w fotelu 1 i kombinezonie, nie ma zbyt dużo luzu.
Można kupić fotel 0-18 tylko że mało kto zdecyduje się na zakup kolejnego fotela "pośredniego" jak już wydał 500 czy 1000 zł na fotelik 0+ (np MC CF + baza EasyFix). Tak samo jest z kupnem fotelika 9-18 do jazdy tyłem - wszystko ok tylko jak dziecko w wieku 1,5 roku nagle zacznie marudzić na jazdę tyłem? Nie zostaje nic innego jak przesiadka w kolejny fotelik 9-18, tym razem do jazdy przodem. W ten sposób zamiast standardowych 3 fotelików, kupimy 4 lub 5.
Z tego co widzę to twoje dziecko było dość małe jak się urodziło. Trzeba pamiętać, że nie każde rodzi się z taką wagą.
Zgoda że to co zrobił mój znajomy, czyli przesiadka z fotelika 0+ półrocznego dziecka, to zdecydowanie za wcześnie. Podobno nie dało się zrobić inaczej. Ja bym mimo wszystko próbował. Ale trzeba też mieć świadomość, że nie zawsze może się udać wozić dzieciaka w 0+ do zalecanych 13 kg.
 
reklama
Witam!
Chciałam się doradzić jaki fotelik wybrać... Moje dziecko ma 12 miesięcy i jest bardzo drobne, waży 7,5 kg. Chciałabym zmienić fotelik, bo moja mała nie chce juz jeździć w pozycji półsiedzącej. Czy w takim wypadku mogę kupić fotelik 9-18 jeśli dziecko siedzi stabilnie? Wydaje mi się, że ona jest za drobna do tego fotelika, a z kolei foteliki 0-18 nie sa niby tak bezpieczne. Wiem, ze wszyscy pewnie będą doradzać mi, zeby zostac przy 0-13, ale ona naprawde dostaje histerii, chce usiąść w tym foteliku, odwraca się, zeby zobaczyc co jest z przodu i nie możemy nigdzie sie wybrac, bo podróż z nią to masakra... proszę o pomoc. pozdrawiam

Chce jeszcze dodać że miałby to być fotelik tyłem do kierunku jazdy. Ale żeby dziecko siedziało prosto. Proszę o pomoc
 
moja córka jeździła tyłem do kierunku jazdy przez prawie 13 mcy. Nogi mogą wystawać, ważne by głowa była chroniona. Fotelik miała cybex Aton. Teraz jeździmy Cybex Juno Fix.

Ja jestem zdania, że jak kogoś nie stać na nowy to lepiej kupić fotelik używany dobrej marki z wysoką oceną ADAC niż byle jaki nowy, przecież nie każdy ma pieniądze, a foteliki są zdecydowanie za drogie. Ja akurat miałam/mam nowe, ale też nie wieszam psów na osobach, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Śmieszy mnie natomiast jedno, że ludzie mający kupę kasy mają zazwyczaj takie badziewne foteliki, że szok!!! nie wiem czy to brak świadomości ???? czy chytrość? Czasem widzę dziecko nieźle odwalone w firmowych ciuchach auto nawet nawet a fotelik styropianowy sprzed 10 lat. Tego to nie rozumiem!!!:angry:
 
moja córka jeździła tyłem do kierunku jazdy przez prawie 13 mcy. Nogi mogą wystawać, ważne by głowa była chroniona. Fotelik miała cybex Aton. Teraz jeździmy Cybex Juno Fix.

Ja jestem zdania, że jak kogoś nie stać na nowy to lepiej kupić fotelik używany dobrej marki z wysoką oceną ADAC niż byle jaki nowy, przecież nie każdy ma pieniądze, a foteliki są zdecydowanie za drogie. Ja akurat miałam/mam nowe, ale też nie wieszam psów na osobach, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Śmieszy mnie natomiast jedno, że ludzie mający kupę kasy mają zazwyczaj takie badziewne foteliki, że szok!!! nie wiem czy to brak świadomości ???? czy chytrość? Czasem widzę dziecko nieźle odwalone w firmowych ciuchach auto nawet nawet a fotelik styropianowy sprzed 10 lat. Tego to nie rozumiem!!!:angry:

Można kupić używany, ale tylko z pewnego źródła, np od znajomych. Nigdy przez internet i z ogłoszeń, można się natknąć w ten sposób na foteliki powypadkowe, które nie powinny być używane.
Co do takich osob o których piszesz (z którymi często mam styczność) to można ich podzielić na dwie grupy, "mam super brykę, która ma 6 poduszek i inne pierdoły, więc dobry fotelik nie jest mi potrzebny", druga to " jak coś ma się stać to i tak sie stanie, a pieniądze na drzewie nie rosną, na czymś oszczędzać trzeba". Obie postawy głupie, niestety nie wszystkich da się uświadomić.
 
Witam serdecznie wszystkich w nowym roku :-D

Przepraszam, że aż miesiąc mnie nie było, ale zawsze z kolejnym rokiem idą zmiany kolekcji i zmiany w sklepach zajmują od groma czasu.
Oczywiście wielkie dzięki na wstępie dla aktywnych z branży ;-) - bardzo mi miło, że wspieracie wątek :tak:

Wydaje mi się, że odpowiedzi padły na wszystkie pytania wstecz, lecz gdyby tak nie było to proszę napisać.

I może dodajmy tu film który być może otworzy oczy bezmyślnym rodzicom, którzy omijają foteliki szerokim łukiem:
[video=youtube;SehUdnJuxtQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SehUdnJuxtQ[/video]

Pozdrawiam
Piotr
 
Witam!

Zamierzam kupić fotelik z kategorii wagowej 9-18 kg. Wstępnie, po obejrzeniu w sklepie, zdecydowana jestem na Besafe Izi Kid x3, ale montowany na pasy, bo nie mamy w aucie systemu Isofix. Nie było czasu, by go przymierzyć do auta, ale "w ciemno" oczywiście nie kupię. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Sprzedawca powiedział, że dostał on ocenę 4 w teście ADAC, jednak jak sprawdziłam testy, to taką ocenę dostał Izi Kid na Isofix, a nie na pasy.

Proszę o radę jakiegoś specjalistę, zanim dokonam zakupu, czy można zaufać samej marce i warto wziąć ten fotelik bez oceny w testach? Czy jest on równie bezpieczny, co ten na Isofix? Tym bardziej, że fotelik nie należy do najtańszych. Może ktoś coś wie na jego temat?

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.


Miło widzieć Pana z e-foteliki :) I baaardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, ponieważ nadal jestem przed zakupem.
Pozdrawiam!

P.s. Ten filmik jest nie na moje nerwy:shocked2:
 
[






QUOTE=e-foteliki;9454528]Witam serdecznie wszystkich w nowym roku :-D

Przepraszam, że aż miesiąc mnie nie było, ale zawsze z kolejnym rokiem idą zmiany kolekcji i zmiany w sklepach zajmują od groma czasu.
Oczywiście wielkie dzięki na wstępie dla aktywnych z branży ;-) - bardzo mi miło, że wspieracie wątek :tak:

Wydaje mi się, że odpowiedzi padły na wszystkie pytania wstecz, lecz gdyby tak nie było to proszę napisać.

I może dodajmy tu film który być może otworzy oczy bezmyślnym rodzicom, którzy omijają foteliki szerokim łukiem:
[video=youtube;SehUdnJuxtQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SehUdnJuxtQ[/video]

Pozdrawiam
Piotr[/QUOTE]







Witam.a jak jest z Maxi Cosi Opal?czy ktos go ma?Prosze o odpowiedz
 
Miło widzieć Pana z e-foteliki :) I baaardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, ponieważ nadal jestem przed zakupem.
Pozdrawiam!

P.s. Ten filmik jest nie na moje nerwy:shocked2:

Witam Serdecznie,

W jakim wieku jest dziecko oraz ile waży? Izi Kid jest w z kategorii 0-18 przy czym w górnym przedziale robi się trochę ciasny (to nie moje doświadczenie, a zasłyszane od klientów).

Niestety w swej pierwotnej wersji 2005 roku wypadł raczej blado co widać na testach ze strony fotelik.info

HTS BesafeIzi Kid0-18 kg2423320051199 PLN

W obliczu takiego wyniku raczej bym postawił na coś innego (chociaż składowa bezpieczeństwo to 4, ale trochę leciwa to raz, a dwa żeby uzyskać czwórę to trzeba go jeszcze poprawnie zamontować co nie jest łatwe), a sprzedawca może miał na myśli właśnie czwórkę za bezpieczeństwo :tak: (zastrzegam, że jeżeli na milion procent będzie on poprawnie zamontowany to nie mówię nie, a nawet przeciwnie).

Niestety jedni używają jako oceny najważniejszej składowej za bezpieczeństwo, a inni oceny ogólnej za całokształt (tu np ja :-D) i czasem robi się zamieszanie dlatego też zachęcam zawsze do analizy każdej części składowej oceny, a nawet głębszego opisu z testu adac na ich stronie adac.de

Pozdrawiam
 
reklama
Witam.a jak jest z Maxi Cosi Opal?czy ktos go ma?Prosze o odpowiedz

Gdyby nikt się nie znalazł to mogę zaproponować aby rzuciła Pani okiem na kanał kiddcare na YT - tam widać całkiem nieźle jak to wygląda w praktyce...
[video=youtube;ixoBTrxsQho]http://www.youtube.com/watch?v=ixoBTrxsQho[/video]

Pozdrawiam
 
Do góry