reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

A ja mam jeszcze jedno pytanko do Pana e-fotelika:) co Pan sadzi o foteliku SUNSHINE KIDS MONTEREY i SUNSHINE KIDS MONTEREY2 ??poszukuje fotelika dla synka 3 latka 3mce,15,5kg. w tobim sie juz nie miesci. Niestety nie posiadam 700zl zeby kupic drogi fotelik a o tym czytalam ze jest w miare ok...chcialabym aby jeszcze sie Pan wypowiedzial na temat tego fotela.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
reklama
A ja mam jeszcze jedno pytanko do Pana e-fotelika:) co Pan sadzi o foteliku SUNSHINE KIDS MONTEREY i SUNSHINE KIDS MONTEREY2 ??poszukuje fotelika dla synka 3 latka 3mce,15,5kg. w tobim sie juz nie miesci. Niestety nie posiadam 700zl zeby kupic drogi fotelik a o tym czytalam ze jest w miare ok...chcialabym aby jeszcze sie Pan wypowiedzial na temat tego fotela.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,

Oba w tej (niskiej) cenie nie znają konkurencji - poza tym są naprawdę ogromne = starczają na naprawdę długo + isofix (w formie latch) i do tego dobry wynik testu + regulacja szerokości + dwa uchwyty na kubki... Jedynka i dwójka poza nową gamą tapicerek niczym się nie różnią, a widziałem na aledrogo że jedynki wyprzedają w śmiesznych pieniądzach... Syn trochę młody, ale fakt faktem Tobi nie należy do największych fotelików w tej kategorii, a może da się jeszcze pokombinować z ubraniami zimowymi tak by synek jeszcze trochę pojeździł w Tobim? Na fotelik.info jest ciekawy artykuł o tym zagadnieniu.

Pozdrawiam
 
Witam Serdecznie,

W jakim wieku jest dziecko oraz ile waży? Izi Kid jest w z kategorii 0-18 przy czym w górnym przedziale robi się trochę ciasny (to nie moje doświadczenie, a zasłyszane od klientów).

Niestety w swej pierwotnej wersji 2005 roku wypadł raczej blado co widać na testach ze strony fotelik.info

HTS BesafeIzi Kid0-18 kg2423320051199 PLN

W obliczu takiego wyniku raczej bym postawił na coś innego (chociaż składowa bezpieczeństwo to 4, ale trochę leciwa to raz, a dwa żeby uzyskać czwórę to trzeba go jeszcze poprawnie zamontować co nie jest łatwe), a sprzedawca może miał na myśli właśnie czwórkę za bezpieczeństwo :tak: (zastrzegam, że jeżeli na milion procent będzie on poprawnie zamontowany to nie mówię nie, a nawet przeciwnie).

Niestety jedni używają jako oceny najważniejszej składowej za bezpieczeństwo, a inni oceny ogólnej za całokształt (tu np ja :-D) i czasem robi się zamieszanie dlatego też zachęcam zawsze do analizy każdej części składowej oceny, a nawet głębszego opisu z testu adac na ich stronie adac.de

Pozdrawiam


Witam!

Córka skończy niedługo 14 m-cy, waży 10,5 kg, nasz samochód to VW Passat B5 Combi (rocznik '99, model 2000), zależy mi na foteliku montowanym tyłem.

W takim razie Izi Kid sobie odpuszczam, Izi Combi też mnie nie przekonuje. Wstępnie byłam zdecydowana na Maxi-Cosi Mobi - długa historia, ale generalnie odpadł przy mierzeniu :( (sprzedawcom nie udało się przeciągnąć pasów przez szyny od przedniego fotela)

Nie mam niestety dużego wyboru jeśli chodzi o te montowane tyłem bez Isofixa, ale pojawiło się światełko w tunelu ;) Mamy nowy rok i w jednym ze sklepów w moim mieście pojawiły się Britaxy - Max Way i Multi Tech2. Kojarzę, że był Pan ich entuzjastą :) Czy nic się w tej kwestii nie zmieniło? Oba nie mają oceny ADAC, ale firma bardzo dobra... I czy ma Pan faworyta wśród tych dwóch? Jak dobrze kombinuję, to Multi Tech2 będzie dobry też do małego auta, bo można go zamontować też przodem. Ale czy jest coś jeszcze, może ma Pan swoją opinię z racji obycia w temacie? Nie wliczając kryterium przymiarki oczywiście ;) Naszego samochodu nie ma na liście kompatybilnych, ale spróbować i tak warto ;)

Jeśli nie te, to zostanie nam King Plus, ale bardzo bym chciała montowany tyłem...

Pozdrawiam!
 
Gdyby nikt się nie znalazł to mogę zaproponować aby rzuciła Pani okiem na kanał kiddcare na YT - tam widać całkiem nieźle jak to wygląda w praktyce...
[video=youtube;ixoBTrxsQho]http://www.youtube.com/watch?v=ixoBTrxsQho[/video]

Pozdrawiam


Dziekuje Panu za szybką odpowiedz,Narazie nikt sie nie zglosil.Na kanale calkiem niezle to wyglada,ale teraz nie wiem czy bedzie pasowal mi da auta,a mam Audi A4 z 2001,czy pasy sa wystarczajaco długie.A mam tez problem ze znalezieniem tego fotelika w sklepie a jestem z okolic Opola,zeby go przymiezyc w samochodzie.a kupowac fotelik w internecie nie widzac go wczesnie to raczej nie jest dobry pomysl.A co Pan sądzi o tym foteliku?bede wdzieczna za doradzenie.pozdrawiam serdecznie
 
Dziekuje Panu za szybką odpowiedz,Narazie nikt sie nie zglosil.Na kanale calkiem niezle to wyglada,ale teraz nie wiem czy bedzie pasowal mi da auta,a mam Audi A4 z 2001,czy pasy sa wystarczajaco długie.A mam tez problem ze znalezieniem tego fotelika w sklepie a jestem z okolic Opola,zeby go przymiezyc w samochodzie.a kupowac fotelik w internecie nie widzac go wczesnie to raczej nie jest dobry pomysl.A co Pan sądzi o tym foteliku?bede wdzieczna za doradzenie.pozdrawiam serdecznie

Witam ponownie,

Przymiarka jest bardzo ważna bo tylko ona gwarancję kompatybilności lub jej braku. Odnośnie samego opala to na fotelik.info mamy bebe conforta:
Bebe ConfortOpal0-18 kg334-420111001 PLN

jak widać jest nieźle...

Na bangla.pl są ciekawe opinie rodziców oraz na gazeta.pl poruszany jest problem opadającej głowy:
forum.gazeta.pl/forum/w,97434,125425504,125537294,Re_Bebe_confort_opal_pytanie_do_ihenny.html

Mam nadzieję, że taki zbiór informacji trochę Pani pomoże,

Pozdrawiam!
 
witam

udało mi się przebrnąć przez pierwsze 50 stron :-D i już na więcej chyba narzazie nie mam siły na więcej:-), ale jako że mam jeszcze czas do zmiany fotelika (dziecko ma 7 miesięcy i 7kg) to może uda mi się przebrnąć do końca. narzazie młody jeździ w BeOne SP FERRARI i jest ok. ale już się rozglądam na co by go (fotelik) wymienić. interesuje mnie raczej fotelik z grupy 9-36 ze względu na koszty. jeżdżę laguną z 96 roku w wersji RXE ale mam nadzieje ze za jakiś czas uda mi się zmienić auto na bezpieczniejsze. myślę o fotelikach CYBEX PALLAS 2 albo o Recaro Young Sport 2.0. ale jestem otwarty na propozycje i rady ;-).
pozdrawiam
 
witam
udało mi się przebrnąć przez pierwsze 50 stron :-D i już na więcej chyba narzazie nie mam siły na więcej:-), ale jako że mam jeszcze czas do zmiany fotelika (dziecko ma 7 miesięcy i 7kg) to może uda mi się przebrnąć do końca. narzazie młody jeździ w BeOne SP FERRARI i jest ok. ale już się rozglądam na co by go (fotelik) wymienić. interesuje mnie raczej fotelik z grupy 9-36 ze względu na koszty. jeżdżę laguną z 96 roku w wersji RXE ale mam nadzieje ze za jakiś czas uda mi się zmienić auto na bezpieczniejsze. myślę o fotelikach CYBEX PALLAS 2 albo o Recaro Young Sport 2.0. ale jestem otwarty na propozycje i rady ;-).
pozdrawiam

Witam serdecznie i dziękuję że poświęcił Pan czas na przeczytanie sporej części wątku :tak:

Generalnie oczywiście polecę takie działania: kolejny fotelik tyłem do kierunku jazdy np jakiś z grupy 9-25, lub jeżeli ta opcja nie będzie wchodziła w grę to coś z 9-18.

Cybex Pallas i YS są ok, ale osobiście wolę drogę 9-18 > 15-36 i w takim budżecie da się poszukać dwóch rozsądnych fotelików np MC Priori i Sunshine Kids w przyszłości, ale to w przypadku w którym nie poszedł by Pan w kierunku fotelików tyłem do kierunku ;-)

Odnośnie auta nic nie podpowiem bo nie gościło nigdy u nas... pozdrawiam
 
Witam!

Córka skończy niedługo 14 m-cy, waży 10,5 kg, nasz samochód to VW Passat B5 Combi (rocznik '99, model 2000), zależy mi na foteliku montowanym tyłem.

W takim razie Izi Kid sobie odpuszczam, Izi Combi też mnie nie przekonuje. Wstępnie byłam zdecydowana na Maxi-Cosi Mobi - długa historia, ale generalnie odpadł przy mierzeniu :( (sprzedawcom nie udało się przeciągnąć pasów przez szyny od przedniego fotela)

Nie mam niestety dużego wyboru jeśli chodzi o te montowane tyłem bez Isofixa, ale pojawiło się światełko w tunelu ;) Mamy nowy rok i w jednym ze sklepów w moim mieście pojawiły się Britaxy - Max Way i Multi Tech2. Kojarzę, że był Pan ich entuzjastą :) Czy nic się w tej kwestii nie zmieniło? Oba nie mają oceny ADAC, ale firma bardzo dobra... I czy ma Pan faworyta wśród tych dwóch? Jak dobrze kombinuję, to Multi Tech2 będzie dobry też do małego auta, bo można go zamontować też przodem. Ale czy jest coś jeszcze, może ma Pan swoją opinię z racji obycia w temacie? Nie wliczając kryterium przymiarki oczywiście ;) Naszego samochodu nie ma na liście kompatybilnych, ale spróbować i tak warto ;)

Jeśli nie te, to zostanie nam King Plus, ale bardzo bym chciała montowany tyłem...

Pozdrawiam!

Uppps przeoczyłem :-D

Britaxy = świetny pomysł, osobiście wybrałbym Max Waya bo Multi Tech to trochę już bardziej hybryda kilku rozwiązań no ale jeszcze oczywiście zostaje kwestia kompatybilności, ale to wyjdzie tylko przy przymiarce.

Oba modele zamontowałem z powodzeniem w Loganie gdzie miejsca nie ma zbyt wiele więc nie jest tragicznie pod tym względem.

Pozdrawiam i 3mam kciuki!
 
Witam,

po lekturze forum nadal mam wątpliwości dlatego proszę o radę experta e-foteliki.
Staję przed dylematem zakupu fotelika dla mojego synka (10 miesięcy, 10 kilo wagi)
Samochód vectra c liftback.


Obecnie używaliśmy fotelik z kategorii 0-13kg teutonii. Niestety na dzień dzisiejszy nie można synka zapiąć pasami bo są zbyt krótkie mimo że synek mieści się w foteliku i śmiało jeszcze moglibyśmy go w nim wozić to długość pasów na to nie pozwala.


Moje priorytety to bezpieczeństwo (min 4 gwiazdki w testach) i komfort synka (opcja przechyłu oparcia gwarantująca leżenie(półleżenie)). Zależy mi żeby fotelik rzeczywiście gwarantował pochył oparcia a nie miał tylko ładny opis marketingowy. Mam nadzieję że z doświadczenia będzie Pan wstanie wyeliminować takie które tylko "udają" tą funkcję.


Jestem raczej za opcją fotelika z kategorii 9-18(25) niż 9-36


Mam kilka pomysłów ale nie jestem do końca przekonany co wybrać i tu prośba do experta o podpowiedź w poniższych wariantach:


Wariant I
Przodem do kierunku jazdy - chciałbym aby fotelik był z opcją mocowania isofix - z realną regulacją oparcia tak aby synek mógł wygodnie drzemać podczas jazdy


Wariant II
Przodem do kierunku jazdy - fotelik z opcjami powyżej + dodatkowa możliwość mocowania fotelika tylko pasami bez utraty bezpieczeństwa- czyli test też na min 4 gwiazdki(chodzi o możliwość wykorzystania fotelika w aucie bez mocowań isofix- u dziadka, wujka itd...)


Wariant III
Tyłem do kierunku jazdy- wymagania jak w wariancie I


Wariant IV
Tyłem do kierunku jazdy- wymagania jak w wariancie II


Budzet jaki mogę przeznaczyć to 700-1000zł Jeśli będzie Pan widział propozycję powyżej 1000zł proszę również o wskazanie takiego fotelika- będę starał się zorganizować większy budżet


Mam nadzieję że nie nagmatwałem powyżej :)
 
reklama
Witam,

po lekturze forum nadal mam wątpliwości dlatego proszę o radę experta e-foteliki.
Staję przed dylematem zakupu fotelika dla mojego synka (10 miesięcy, 10 kilo wagi)
Samochód vectra c liftback.
Obecnie używaliśmy fotelik z kategorii 0-13kg teutonii. Niestety na dzień dzisiejszy nie można synka zapiąć pasami bo są zbyt krótkie mimo że synek mieści się w foteliku i śmiało jeszcze moglibyśmy go w nim wozić to długość pasów na to nie pozwala.
Moje priorytety to bezpieczeństwo (min 4 gwiazdki w testach) i komfort synka (opcja przechyłu oparcia gwarantująca leżenie(półleżenie)). Zależy mi żeby fotelik rzeczywiście gwarantował pochył oparcia a nie miał tylko ładny opis marketingowy. Mam nadzieję że z doświadczenia będzie Pan wstanie wyeliminować takie które tylko "udają" tą funkcję.
Jestem raczej za opcją fotelika z kategorii 9-18(25) niż 9-36
Mam kilka pomysłów ale nie jestem do końca przekonany co wybrać i tu prośba do experta o podpowiedź w poniższych wariantach:
Wariant I
Przodem do kierunku jazdy - chciałbym aby fotelik był z opcją mocowania isofix - z realną regulacją oparcia tak aby synek mógł wygodnie drzemać podczas jazdy
Wariant II
Przodem do kierunku jazdy - fotelik z opcjami powyżej + dodatkowa możliwość mocowania fotelika tylko pasami bez utraty bezpieczeństwa- czyli test też na min 4 gwiazdki(chodzi o możliwość wykorzystania fotelika w aucie bez mocowań isofix- u dziadka, wujka itd...
Wariant III
Tyłem do kierunku jazdy- wymagania jak w wariancie I
Wariant IV
Tyłem do kierunku jazdy- wymagania jak w wariancie II
Budzet jaki mogę przeznaczyć to 700-1000zł Jeśli będzie Pan widział propozycję powyżej 1000zł proszę również o wskazanie takiego fotelika- będę starał się zorganizować większy budżet
Mam nadzieję że nie nagmatwałem powyżej :)

Wszystko jasne, moje propozycje pod kątem wariantów (niekoniecznie auta - vectra C z reguły lubi się z większością fotelików, ale praktycznie to zawsze wychodzi podczas montażu)

Wariant I
Romer Duo Plus, chociaż bardziej stawiam na Romer Safefix Plus tylko, że jest ciut droższy.

Wariant II
Oczywiście Romer Safefix Plus - wariant pokryty w pełni.

Wariant III
Tu z 9-18 nic nie kojarzę, ale np 0-18 jest BeSafe iZi Kid (bdb produkt)

Wariant IV
z gwiazdkami na obecną chwilę nic nie kojarzę

pozdrawiam
 
Do góry