reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie zakupu fotelika.
Szukam fotelika 9-36 do fiata bravo 2011. Dziecko ma 10 miesięcy, 9,5kg, fotelik będzie potrzebny za ok. 2 miesiące patrząc jak wyrasta z 0-13.
Wybrałem 3 modele:
- britax evolva,
- recaro YS,
-graco Nautilus

oraz ew. zestaw MC priori i np SK Monterey

evolva ponoć nie pasuje do mojego auta. Faworytem jest Recaro YS lub bliźniaczy starlight -różnica jak wyczytałem jedynie w tapicerce. Nautilus podobno gorszy od recaro więc chyba też odpuszczę (jakie jest wasze zdanie po ukazaniu się nowych ADAC) Wcześniej fotelik ten nie był proponowany bo nie miał testów.

Reasumują jakbym teraz kupował to kupiłbym recaro/( lub starlight) albo w podobnej cenie MC priori SPS i kiedyś np. SK Monterey.
Pytanie co lepsze recaro czy powyższy zestaw. A może jest lepsze rozwiązanie przy budżecie max 800 pln ?
 
reklama
Witam. Mam pytanie, czy ktoś używał już fotelika Cybex Juno-Fix? Przymierzam się do zmiany fotelika dla mojej 11 miesięcznej córki. W testach ADAC 2012 wypadł bardzo dobrze (lepiej niż Romer Trifix). Ciekaw jestem jak się sprawdza w praktyce.

Witam wszystkich po dość długiej przerwie - niestety nowe testy ADAC i szał zakupów przed wyjazdem na wakacje totalnie mnie pochłonął.

Wracając do Cybex Juno Fix to zdecydowanie wolałbym Romer Trifix nawet jeżeli poziom przeciążeń z powodu braku poduszki impact shield jest większy, ale fakt faktem - Juno Fix za samo bezpieczeństwo dostał, aż piątkę. Gdyby wepchnąć poduchę do Trifixa to pewnie była by szóstka z plusem ;)

A jeżeli chodzi o pytanie to rodzice powoli się przekonują do Juno Fixa, a jeżeli chce Pan opinii to Juno i Cybex Pallas to praktycznie to samo jeżeli chodzi o użytkowanie, więc w razie czego proponuję posiłkować się tymi opiniami. Mimo wszystko foteliki z poduchą najlepiej przymierzać do auta i dziecka bo czasem dzieci nie akceptują takiego rozwiązania...

pzdr
 
Witam serdecznie. Chcę kupić fotelik dla swojego 19-miesięcznego synka. Jego waga to 13 kg. Zastanawiam się nad jakimś fotelikiem z grupy 9-36 kg. Nie mam nic konkretnego na oku jeszcze. Zastanawiałam się nad Britax Evolva 123 Plus. Może moglibyście coś polecić dobrego i bezpiecznego i takiego żeby nie zrujnować budżetu :)? Dodam jeszcze samochód to Seat Ibiza. Z góry dziękuję za pomoc :)

Witam - zdecydowanie Evolva 123 Plus to bardzo dobry wybór, ten fotelik jest niestety mało popularny w Polsce, a gdy ktoś ma już z nim kontakt to przekonuje się, że jest to ciekawa alternatywa dla np. najpopularniejszego Young Sporta...
 
Witam serdecznie. Chcę kupić fotelik dla swojego 19-miesięcznego synka. Jego waga to 13 kg. Zastanawiam się nad jakimś fotelikiem z grupy 9-36 kg. Nie mam nic konkretnego na oku jeszcze. Zastanawiałam się nad Britax Evolva 123 Plus. Może moglibyście coś polecić dobrego i bezpiecznego i takiego żeby nie zrujnować budżetu :)? Dodam jeszcze samochód to Seat Ibiza. Z góry dziękuję za pomoc :)

Ooooj rzadko ktoś pyta o Britax Evolva 123 Plus nad czym ubolewam bo to naprawdę świetny produkt i doskonała alternatywa dla np najbardziej popularnego fotelika w Polsce Recaro Young Sport. Wielu naszych klientów po porównaniu obu produktów (Recaro i Britax) - decyduje się na ten drugi. Osobiście jeżeli miałbym wybierać wybrałbym Evolve z racji na większą regulację wysokości zagłówka, lepsza pozycja spoczynkowa.

pozdrawiam
 
Witam
Nie doczekałam się odpowiedzi na forum, a nie mogłam już dłużej czekać, więc kupiłam dla 14miesięcznego synka (10kg, 82cm) fotelik Be Safe Izi Kid X3 Isofix. Jest to fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy w przedziale wagowym 0-18kg (6m-4lata). Sprzedawca mocno mi go odradzał, bo drogi, bo dziecku tyłem się nie podoba, bo w praktyce starcza tylko do 3lat. Dla mnie najwazniejsze jednak jest bezpieczeństwo dziecka, więc nabyłam fotelik i nie żałuję. Jestesmy już po pierwszej długiej podróży. Fotelik montuje się dość szybko (ok 10min), zajmuje trochę więcej miejsca niż foteliki montowane przodem, ale źle nie jest (mamy fiata bravo, a po zamontowaniu fotelika za siedzeniem pasażera bez problemu się tam mieszcze). Dziecku fotelik sie spodobał, ciekawie się w nim rozgląda (fotelik jest dość wysoko, więc ma świetny widok przez szyby boczne i tylną). Za pierwszym razem synek nie potrafił w nim zasnąć, bo nawet przy maksymalnym rozłożeniu fotelik jest jednak siedzący, a nie półleżacy jak foteliki 0-13kg (według mnie z tego powodu nadaję się on raczej dla dziecka od 10-12 miesięcy a nie od 6). Ale problem był tylko przy pierwszej jeździe, później już zasypiał bez problemu i nawet główka mu nie opadała. Z nóżkami też nie ma problemu, narazie fotelik jest maksymalnie odsunięty do tyłu i mały wcale nie dotyka nóżkami oparcia siedzenia.
Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że przekonałam Was do fotelika montowanego tyłem - taki jest najbezpieczniejszy, choć mam nadzieje, że nigdy nie będe musiała się o tym przekonywać.
Pozdrawiam i życzę samych bezpiecznych podroży.

Niestety nie zdążyłem, ale gratuluję dobrego wyboru i dziękuję bardzo za cenny feedback, który może być bardzo użyteczny dla innych użytkowników. Z ciekawostek dodam, że w końcu dotarł do Polski Britax Max Way - nasz sklep jako pierwszy ma je dostępne od ręki :tak:

Bezpiecznych podróży, pozdrawiam...
 
Witam! Proszę o poradę który wybrać fotelik, przedział 9-18 kg, firma Roemer, modele:
Duo Isofix,
SafeFix Plus TT (ISOFIX),
Romer King Plus,
Duo Plus,
King TS Plus,
Safefix Plus (ISOFIX),
Duo,
Romer Duo Plus (ISOFIX) (2005),
King TS,
Duo Plus (ISOFIX).

W ocenach testów wypadają bardzo podobnie, więc wybór jest trudny. Proszę o doradzenie, które trzy z nich są najbezpieczniejsze. Będę miałą łatwiejszy wybór :)

Widzę tu fotele z systemem TopTether i bez niego - zanim może zaczniemy konkretnie wybierać to potrzeba mi informacji czy Pani auto posiada system isofix i toptether?

pozdrawiam
 
Ja własnie też się zastanawiam jaki fotelik dla niemowlaka, już wcześniej gdzieś pisałam, że się zastanawiam nad tym: ROMER BABY-SAFE PLUS II Kolekcja 2011 - Akpolbaby
może ktoś tutaj odpowie szybciej :)

Baby Safe Plus 2 to czołówka z 0-13 (zdobył piątkę na bazie Isofix) tak więc oczywiście to bdb wybór.
 
Witam mam taki problem potrzebuje kupić fotelik dla malucha ma 3 miesiące i waży ponad 8 kg o-13 jest na styk a nie chce byle jakiego fotelika co polecacie kupić i czy jestem skazana na fotelik 0-18

Tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy - w końcu w Polsce pojawiła się alternatywa 9-25 tyłem do kierunku jazdy Britax Max Way.
 
Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie zakupu fotelika.
Szukam fotelika 9-36 do fiata bravo 2011. Dziecko ma 10 miesięcy, 9,5kg, fotelik będzie potrzebny za ok. 2 miesiące patrząc jak wyrasta z 0-13.
Wybrałem 3 modele:
- britax evolva,
- recaro young sport,
-graco Nautilus

oraz ew. zestaw MC priori i np SK Monterey

evolva ponoć nie pasuje do mojego auta. Faworytem jest Recaro Young Sport lub bliźniaczy starlight -różnica jak wyczytałem jedynie w tapicerce. Nautilus podobno gorszy od recaro więc chyba też odpuszczę (jakie jest wasze zdanie po ukazaniu się nowych ADAC) Wcześniej fotelik ten nie był proponowany bo nie miał testów.

Reasumują jakbym teraz kupował to kupiłbym recaro/( lub starlight) albo w podobnej cenie MC priori SPS i kiedyś np. SK Monterey.
Pytanie co lepsze recaro czy powyższy zestaw. A może jest lepsze rozwiązanie przy budżecie max 800 pln ?

Graco nie znam więc się nie wypowiem, recaro young sport i britax evolva 123 plus to dobre, bezpieczne produkty, kompatybilne z autem i dobrze zamontowane spełniają swoją rolą (sprawdzone przez moich klientów).

2 opcja - maxi cosi priori sps + w przyszłości sunshine - hmmmm najlepiej w jakimś sklepie przymierzyć opcję 1 i 2 do auta, dziecko do fotelików i na tej podstawie podjąć decyzję...

pozdrawiam
 
reklama
A czy możesz powiedzieć czy Evolva będzie pasował do fiata Bravo 2011, dostałem informację, że nie ?
Piszesz tez, że evolva jest ciekawa alternatywą dla Recaro YS ze względu m.in na lepsza pozycję spoczynkową ale czy jej mechanizm nie jest gorszy w evolvie? trzeba chyba podnieść cały fotelik do zmiany.
Na koniec pytanie, które pewnie nie raz się przewijało ale zapytam.
Mój faworyt tj. recaro YS ma bliźniaka starlight- pytanie czy warto dopłacać do recaro wtej chili ok 150 zł. Czy rzeczywiście jest różnica w tapicerce na niekorzyść starlight ?

Co do zestawu 2 fotelików to przymierzałem malucha i pasuje do każdego fotelika :) dlatego pytam na forum.W priori martwi mnie jednak fakt, że teraz (11 miesiecy) małemu zostaje ok 5 cm do krawędzi i może z niego wyrosnąć ale tego nie wiemy. Kusi mnie natomiast lepsza pozycja spoczynkowa niż w fotelikach 9-36
 
Do góry