reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Właśnie zrobiłem oględziny samochodu... Czy zaczep TT np.w bagażniku, powinien być w linii prostej do osi siedzenia?
Mam dwa zaczepy (po jednym z lewej i prawej) ale nie są w osi lewego ani prawego siedzenia tylko bardziej przesunięte na zewnątrz. Obawiam się, że to nie jest zaczep TT tylko do siatki bagażnika... Z instrukcji wynika, że do 25 kilo z uprzężą można montować tylko i wyłącznie pasem 3p plus TT. Tak więc ten fotelik chyba odpada :(

W takim przypadku Recaro Young Sport 2.0 czy Britax Evolva 123 Plus?
Oczywiście przed zakupem sprawdzę możliwość poprawnego montażu :)
 
reklama
Na 99% TT powinien być w osi chodź czasem widziałem cuda w autach... Mimo wszystko uchwyt bagażowy nawet wizualnie powinien dać się bez problemu odróżnić od mocowania TT, jak Pan napisze jaka marka, model i rocznik to powiem Panu czy widziałem w takim aucie TT wśród klientów.

Czy Britax czy Recaro - odpowiedź zawsze ta sama, ten który da się stabilnie i poprawnie zamontować w danym aucie.

pozdrawiam
 
Na 99% TT powinien być w osi chodź czasem widziałem cuda w autach... Mimo wszystko uchwyt bagażowy nawet wizualnie powinien dać się bez problemu odróżnić od mocowania TT, jak Pan napisze jaka marka, model i rocznik to powiem Panu czy widziałem w takim aucie TT wśród klientów.

Czy Britax czy Recaro - odpowiedź zawsze ta sama, ten który da się stabilnie i poprawnie zamontować w danym aucie.

pozdrawiam
Opel Astra H, kombi, 2008 rok - TT chyba w wersji od 2009 :( Na 99% zaczepy do siatki, przy klapie mam dwa takie same :(
Muszę sprawdzić opcje montażu Britaksa i Recaro bo jeżeli któryś z nich wymaga TT to też odpada.
Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam.
 
Proszę uprzejmie - jak już Państwo dokonają wyboru to proszę o krótką relację :tak:

Wybraliśmy Roemer Safefix Plus z mocowaniem ISOFIX i jesteśmy bardzo zadowoleni, a co najważniejsze nasz maluch jest zadowolony. Przejechał już w nim około 1000 km i jak do tej pory nie mamy żadnych problemów w podróży. Siedzi sobie wygodnie. Miejsca jest wystarczająco dużo mocowanie i obsługa fotelika jest bardzo prosta, a on sam bardzo bezpieczny i wygodny. Z czystym sumieniem polecamy i bardzo dziękujemy za pomoc w wyborze.
 
Opel Astra H, kombi, 2008 rok - TT chyba w wersji od 2009 :( Na 99% zaczepy do siatki, przy klapie mam dwa takie same :(
Muszę sprawdzić opcje montażu Britaksa i Recaro bo jeżeli któryś z nich wymaga TT to też odpada.
Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Nie ma najmniejszego problemu - skoro takie same są przy klapie to rzeczywiście odpada, Britax i Recaro nie wymagają ani isofix ani tt - montujemy je w użyciem 3 punktowego pasa samochodowego.

pozdrawiam
 
Wybraliśmy Roemer Safefix Plus z mocowaniem ISOFIX i jesteśmy bardzo zadowoleni, a co najważniejsze nasz maluch jest zadowolony. Przejechał już w nim około 1000 km i jak do tej pory nie mamy żadnych problemów w podróży. Siedzi sobie wygodnie. Miejsca jest wystarczająco dużo mocowanie i obsługa fotelika jest bardzo prosta, a on sam bardzo bezpieczny i wygodny. Z czystym sumieniem polecamy i bardzo dziękujemy za pomoc w wyborze.

Dziękuję za powrót na forum i relację po 1000km :tak: - safefix plus to bardzo wybór. pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży.
 
Z początkiem tygodnia pojawi się u nas coś bardzo ciekawego: romer dualfix

Fotelik rwf 0-18 Isofix z opcją jazdy tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania oraz opcją jazdy przodem w zakresie 9-18kg. Dodatkowo posiada on podporą stabilizującą oraz opcję obrotu o 360 stopni co ułatwi montaż i demontaż dziecka w foteliku ;)

romer-dualfix-360-stopni.jpg


[video=youtube;NyK9eNSV-Do]http://www.youtube.com/watch?v=NyK9eNSV-Do[/video]

powiedzmy, że to taki policzek dla Cybexa Sirony :-D
 
Witam serdecznie
Jestem mama 5,5 miesiecznego Ethana
Obecnie syn podrozuje w foteliku Maxi Cosi 0-13kg
Rozwazam zakup noweo fotelika od 9-18kg
Syn mimo ze ma niespelna 6mc wazy ponad 9kg i obecnie zostalo mu jakies 2cm nad glowka
Chcialabym by fotelik byl bazpieczny z isofix i najwazniejsze by rozkladal sie do pozycji pollezacej.
Wiem ze foteliki roznia sie katem pochylenia w tej pozycji.
Zaezy mi na max kacie ze wzgledu na wiek syna
Z gory serdecznie dziekuje z czas ktory juz Pan poswiecil czytajac mojego posta

Pozdrawiam
Anna M

PS
Nie wiem czy to wazne ale widze ze niektorzy podaja jakim samochodem jezdza
BMW X1
 
Witam,

Synek absolutnie w tym wieku nie może podróżować przodem do kierunku jazdy.

BMW X1 posiada system Isofix więc proponuję przyjrzeć się fotelom RWF z Isofix (tyłem do kierunku jazdy) np od Britaxa:

Max Way
Max Fix

ewentualnie BeSafe'y

no i nowość o której wspominałem wyżej czyli Romer Dualfix.

Na naszej stronie jest lista kompatybilnych pojazdów - X1 znajduje się na tej liście dla modelu Dualfix.

Fotelik ma się pojawić u nas w ciągu 2 dni.

Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
I kolejne wątpliwości.

Przymierzałem Evolvę 123 (bez plus, którego chcę kupić, ale to chyba ta sama skorupa) i Young Sport.
To co mnie zdziwiło, to brak klipsa zatrzaskującego pas w Evolvie.

Ponieważ przymierzałem w dwóch różnych sklepach, to nie byłem w stanie obiektywnie ocenić stabilności po montażu ale wydaje mi się, że lepiej trzymał się Recaro - mniejsze przesunięcia.

Czy brak klipsa może mieć wpływ na bezpieczeństwo? Mam tutaj na myśli np. cofanie się (poluzowanie) pasów, które są jedyną siłą trzymającą ten foteliki. Oba rozpatruję do wykorzystania z wewnętrzną uprzężą.

I pytanie dodatkowe - co jak dziecko osiągnie wagę 18 kg lub się nie mieści w uprząż a jest zbyt młode do przepięcia w pasy 3-punktowe? Mam 2 kg zapasu wagowego na uprząż i 15 cm zapasu na wzroście (do górnej krawędzi)...
 
Do góry