reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Nie wiem dlaczego kobieta ma się źle czuć po takim zabiegu?
Przecież to nic nie zmiania w jej organiżmie. Cały cykl jest normalnie, jajeczka się "uwalniają" - tylko gubią się bo nie ma możliwości zapłodnienia.
Kiepsko to się można czuć po nastu latach brania tabsów.
 
reklama
Moja koleżanka skorzystała z tej metody po drugiej CC i jest zadowolona :tak: nie jest to zabieg nieodwracalny i nie niszczy organizmu jak branie tabletek antykoncepcyjnych czy też nie powoduję dyskomfortu jak korzystanie z gumek ;-)

Owulacja normalnie się odbywa, jajeczko się uwalnia tylko wchłania się potem w jajowodu ponieważ nie ma możliwości przejścia do macicy. Minus to chyba "legalnie" nie można sobie w PL takiego zabiegu zafundować :dry:
 
ja mam kolezanke po usunieciu jajnika i niestety mowi ze ma czasami takie straszne bole, byla u lekarza ale wszystko jest w porzadku i nie wiadomo co ja tak naprawde boli, mysle ze to wszystko zalezy od czlowieka kazdy inaczej reaguje. Niech faceci sie o to martwia:)
 
to niesamowita historia, ja jak rozmawialam z dr. to byl niechetny , mowil ze to zawsze cialo obce a i krwawienia maja duze znaczenie itd chyba po ciazy jednak zdecyduje sie na tabletki, wiem ze sa szkodliwe dla mojego zdrowia :((
 
Niestety niskie libido , to skutek kazdych tabletek antykoncepcyjnych :crazy: cos za coś:-)
Ja brałam cerazette przez póltora roku, byłam zadowolona, nie miałam zadnych skutków ubocznych, oprócz własnie niskiego libido.
 
A mnie plastry Ewra nie przekonały w dodatku cały czas się odklejały z ramienia musiałam zerkać czy jest czy go nie ma ....jak dla mnie to za bardzo stresująca metoda antykoncepcyjna ...
Założyłam teraz wkładke Mirena i mam myślenie z głowy ;-)
 
udało mi się w końcu zacząć brać Qlaire

w piatek wieczoram dostałam delikatnego plamienia w sobote pojawiła się @ więc wtedy wzięłam pierwszą tabletkę, wieczorem, na razie nie mam oczywiście żadnych dolegliwości, zobaczymy jak będzie dalej, ale okres trwał mi całe dwa dni i teraz w trzecim dniu mam lekkie rózowe plamienie, jak na konieć okresu (tyle że teraz po drugim porodzie to moje całe dwa okresy trwały max 4 dni łacznie z brudzeniem, a ten na qliarze trwał 3 dni)
 
Ja niestety musialam przestac ich uzywac gdyz plamilam praktycznie przez caly miesiac... ale to ponoc dlatego ze potrzebowalam wyzszej dawki hormonow. Gdyby nie to to bylby to najlepszy srodek jakiego do tej pory sprobowalam - po kazdym rodzaju tabletki mialam duzo skutkow ubocznych - bole brzucha, piersi, zanik libido.

Mysle ze kazda metoda antykoncepcyjna to sprawa bardzo indywidualna, wiec na temam kazdej beda pozytywne i negatywne opinie.
Lepiej dokladnie omowic sprawe z lekarzem niz sugerowac sie komentarzami :)
 
reklama
Moim zdaniem nawet lekarz nie jest w stanie przewidzieć , jaki środek anty organizm przyswoi najlepiej . Trzeba próbować : jak nie to , to coś innego bedzie dla nas najlepsze.
Pisałam wcześniej że przechodzę z Evry na Yaz . porażka . wzięłam tylko 1 opakowanie i wróciłam do Evry. teraz znów jestem sobą :)
 
Do góry