reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ja nie brałam tego zastrzyku, ale pytałam mojego ginko o niego po porodzie i stanowczo mi odradził. Mówił, że on oszukuje organizam i hormony sa jak przy ciąż co powoduje tycie, a najbardziej przybera tłuszczyk na brzuchu. Polecam ci spirale, ale to indywidualna sprawa czy ci to odpowiada, tylko nie hormonalną. Ja miałam trzy lata i jestem zadowolona. Teraz spodziewam się drugiego dziecka nie mam po niej żadnych komplikacji.
 
reklama
hey dziewczyny.
niestety mojej jednej kolezance tez mirenka zaczela sie wysowac ale podcinali jej tylko nitki,jka juz nie na zarty zaczela sie wysowac to po prostu jej z powrotem przesuneli do gory.Ja za trzy dni ide na jej zalozenie i bilam sie z myslami bardzo dlugo bo kolezanki maz mial przez te nitki glowke penisa pocieta.Natomiast ja dotykalam nitek i one sa bardzo miekkie?! w kazdym razie myslalam o implancie a jednak stanelo na Mirenie.zobaczymy.aha ja nadal karmie piersia i okaze sie co i jak.pozdrawiam:-)
 
A ja stosuję metody naturalne i już po pierwszym cyklu wiedzialam co i jak. Mam niergularne @ a i tak byłam w stanie bez problemu okreslić sobię owulację, dzięki czemu bez problemu wiedzieliśmy kiedy możemy sie kochać, żeby poczęło się dziecko. Poza tym przez 2 lata przed poczęciem (od ślubu) stosowałam tą metodę i nie zaszłam w ciążę. Żadnych efektów ubocznych, koszt zeszyt+termometr+ołówek :-D a te kilka dni w miesiącu (w sumie jak dobrze pozna sie swoje ciało to nie więcej jak 3-4) bez seksu to chyba nie katastrofa. Przecież są różne sytuacje kiedy z seksu trzeba zrezygnować na dłużej:tak:
 
a co myslicie o implancie?
ja w sumie bylam zdecydowana wlasnie na implant bo po tym co kolezanki opowiadaly o spiralkach to odechcialo mi sie takowej.Natomiast poszlam na wizyte do lekarza i obejrzalam sobie taka mirenke i zdecydowalam ze jednak zostane przy Mirenie.Implant zaklada sie pod skore na przedramieniu, roznica zasadnicza to taka ze hormony wydzielane sa do organizmu i krwiobiegu a z Mireny bezposrednio do macicy i jajnikow. w obu przypadkach gwarancja zabezpieczenia 99%.:tak:
 
Ja mam mirenę i jestem bardzo zadowolona:tak:
trzeba jednak być naprawdę zdrowym
w UK zakładają wsio za darmo
ale tam jest duża ankieta o wypełnienia, masę pytań i wsio musi być OK, aby załozyli
więc organizm może wydalić właśnie np. z powodów innych /zdrowotnych/
albo była źle załozona, albo faktycznie organizm odrzucił
albo chorujemy i nawet o tym nie wiemy:dry:
w PL niestety lekarze aż tak dokładnie nie badają, bo liczy się tylko kasa:baffled:
aby nie było czuc nitek, to trzeba max przyciąc:-D
dla mnie to luksus pierwsza klasa i nie jest wczesnoporonna!!!

A generalnie to jest tak:

pigułki - baaaaardzo cięzko dobrać odpowiednie
gumy - jak dla mnie bleee, fuj, syf i zero erotyzmu, romantyzmu...
pianki, żele, kremy - ohyda, śmierdzą i jw
zastrzyki - jak z pigułkami /nie trafisz i 3 miechy się męczysz/
implanty - jak z pigułami
badanie śluzu, temperatury, kalendarzyk - no comments... jak dla mnie strata czasu, brak wolności, i "męczenie" się... a już nie wspomnę, jak się czeka na @, hyhy
przerywany stosunek - można się nabawić nerwic, hehe... i zero romantyzmu
spirale zwykłe - wsio ok, ale dla wiem, że są jeszcze wczesnoporonne:no:

No najlepsza jest szklanka wody... zamiast:-D
ale ma też skutki uboczne;-);-);-)
cięzko wypić 5 litrów w ciągu godziny:-):-):-)
 
kate less ja mam maksymalnie przycięte nitki - już w samym kanale prawie i mąż jednak czuje :rolleyes:

Hehehe... a może mu się tak wydaje:confused:
albo ma czym "wojować"

ja zrobiłam tak:-D
podcielam na maxa
jemu przeszkadzało /niby/
byłam na kontroli i powiedzialam męzowi, że przycięłam na maxa, więcej się nie da
i nie ma możliwości, aby czuł
na początku nie czuł
potem niby czuł, to powiedziałam, że to niemożliwe!!!
i że będę musiała wyjąc, bo chyba źle mu z tym, więcej nie da się przyciąc i trzeba będzie wyjąc mirenę, hehe
od tej pory nie czuje;-)
 
:) Ja mam, jestem zadowolona, mąż się nie skarży a nie miałam jeszcze docinanych nitek po założeniu (były przycięte i podobno miała mi je bardziej przyciąć).
Dalej karmię piersią, nie zauważyłam zmiany :)
 
agutek mam pytanko czy doskwieraly ci np bole krzyza lub podbrzusza tak jakby jajniki ja mam mirene od maja 2007 jak ty jakos od 3 miesiecy zaczely sie u mnie okropne bole krzyza nie wiem czy to od tego ze ma ta spiralke slyszalam takie reczy i chce sie upewnic moze ty wiesz cos na ten temat pozdrawiam moja email natia9@wp.pl
 
reklama
czesc mirene mam od maja zeszlego roku wszystko jest ok a wlasciwie bylo znaczy tak mi sie wydaje slyszalam ze mirena moze powodowac straszne bole krzyza podbrzusza nie wiem czy to prawda czy ma ktoras z was podobny proplem lub miala? czekam na odpowiedz natia9@wp.pl
 
Do góry