reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Zgodzę się z tym - wiadomo, na jednych działa tak a nie inaczej. Ja np. brałam przez miesiąc Yaz bo ponoć to delikatny środek a miałam problemy z migrenami. Niestety na Yazie pogłębiły się jeszcze bardziej i musiałam wrócić do Yasmin
 
Kurczę to faktycznie miałaś przygodę z tabletkami - mi udało się trafić za pierwszym razem (tzn. mojej lekarce)
 
Ja po porodzie stosowałam cerezette, ale zrezygnowałam z niej po 2 tyg, bo bałam się, że może to zagrażać mojemu dziecku- karmiłam piersią. Niby mówią, że nie, ale nie wiadomo co za parę lat odkryją. Jakoś przeżyliśmy te pare mies na prezerwatywach :-) Teraz po drugim porodzie zdecydowałam się na pigułki, lekarz przepisał Harmonet. Jest ok u mnie się sprawdziła nie mam skutków ubocznych, ale stosuję tez Harmonelle- osłonę, która chroni wątrobę i serce, a one są najbardziej narażone przy braniu hormonów.
 
Ja jednak wolę brać osłonę, a Harmonella ma dobrą opinię Towarzystwa Badan nad Miażdżycą. Wiem, że ludzie sa nieufni osłoną, ale ja wolę się zabezpieczyć, tym bardziej, że tez nie jestem jakąś straszna zwolenniczką pigułek, ale ta metoda wydaje mi się najlepsza, a nie chcę więcej dzieci :-) Wiadomo pigułki to hormony i ingerują w zdrowy organizm. W jakąś poprawę samopoczucia po osłonie nie bardzo wierzę, ani w natychmiastowe chudnięcie, ale w ochronę wątroby i serca tak- skoro osłona składa się z witamin ;-)
 
Powiem tak: tabletki biorę już od jakiegoś czasu i regularnie mam robione badania na wątrobę, które jeszcze ani razu nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Innych, bardziej fizycznych (jak tycie) skutków tabletek nie zauważyłam. Ale dodam, że każdy organizm jest inny i najlepiej dostosować tabletki 'pod siebie'
 
Ja myślę raczej o mojej przyszłości i o zdrowiu na przyszłość, bo nie wiadomo co kilka, czy kilkanaście lat brania hormonów z nami zrobi ;-) Też sie zgadzam, że od tabletek się nie tyje, bo to raczej odżywianie i tez uważam, ze tabletki trzeba dobrać pod siebie :-)
 
Co ile robisz badania na watrobe? Ja biore tabsy od grudnia 2012 i jeszcze nie robilam zadnych badan oprocz morfologii i ukladu krzepniecia.
 
reklama
AMALIE kazdy tu pisze o swoim przypadku, po dobrze dobranej antykoncepcji nie powinno sie NIC dziac. Ja biore yasminelle i czuje sie normalnie... a to ze akurat ty przytylas nie znaczy ze inne kobiety beda mialy tak samo. Koniec kropka.
 
Do góry