reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ja wczoraj zaczelam 3 blister.I nic na razie zlego sie nie dzialo.Mialam lekkie plamienie po2 tygodniach brania trwalo jakis tydzien.Innych skutków ubocznych nie zauwazylam.
 
reklama
wziełam pierwszy zastrzyk czy może ktoś mi powiedzieć czy po pierwszym już zastrzyku nie ma sie miesiączki i czy to jest normalne bo w ulotce piszą że po kolejnych zastrzykach może zanikać ale nie po pierwszym.
 
dlaczego nie można założyć spirali po ciąży pozamacicznej ? w każdym artykule o tym piszą tylko w żadnym nie ma uzasadnienia dlaczego ?! ja przeszłam jedna zdrową ciążę, drugą pozamaciczną i teraz jestem w trzeciej zdrowej i chciałam zastosować po porodzie ten rodzaj antykoncepcji ale teraz nie wiem czy można w ogóle ;/ i co gorsze nie wiem dlaczego ;/
 
Ja biorę Azalię od prawie dwóch tygodni, i wczoraj wystąpiło krwawienie, później się skończyło, ale w nocy już masakra była... Teraz znowu nic, ale takie plamienia nie wiadomo kiedy nie są fajne... U mnie samopoczucie itp. bez zmian.
 
Ja brałam Azalię ponad rok i byłam bardzo zadowolona.Zdarzyło mi sie nawet parę razy zapomnieć tabletki i wzięłam na drugi dzień, nic się na szczęście nie zdarzyło:)Plamiłam przy innych(nazwy nie pamiętam, ale jest tylko dwa rodzaje tych jednoskładnikowych).Także ogólnie są dobre, w ogóle nie przytyłam.Pozdrawiam
 
A myślałaś o zastrzyku DEPO POVERA?
Raz go wzięłam, było ok bo nie musiałam pamiętać o wzięciu tabletek...:happy:
 
Za to ja mam pytanie do dziewczyn, które go brały a później starały się zajść w ciąże. Ja, jak większość z was znosiłam istne katusze na tym zastrzyku, łącznie z leczeniem u kardiologa i innych specjalistów.. Pierwszy okres po niem dostałam na szczęście po miesiącu, od razu lekarze porobili badania hormonalne i niby było już w porządku.. zresztą to " złażenie " działania zastrzyku się czuło..
A więc, naczytałam się, że po nim bardzo cieżko zajść w ciąże, czy to prawda?? Nawet po jednej dawce?? Jakie macie z tym doświadczenie??
 
Ja brałam cilest kilka late temu, nie będę go odradzać, bo każda z nas ma inny poziom hormonów, inaczej znosi różne leki. Mnie zupełnie nie podpasował, najpierw przez cały miesiąc miałam @, na co moja ginekolog powiedziała, że to normalne :szok: wtedy miałam jeszcze inne podejście niż teraz i ufałam tej kobiecie bezgranicznie, na dzień dzisiejszy wiem, że nie powinnam była brać tych tabletek, były źle dopasowane od mojego orgaznimu, chodziłam ciągle senna i zmęczona, nie jadłam dużo a w ciągu dwóch lat przytyłam 13 kg,dostałam strasznego cellulituna brzuchu pomimo, że ćwiczyłam i czynnie uprawiałam sport:szok: zaraz po odstawieniu o niebo lepiej- do poprzedniej wagi wróciłam w ciągu dwóch miesięcy od odstawienia, z cellu walczyłam dość długo, ale wkońcu się udało, no i generalnie samopoczucie duuuuużo lepiej :-)


Piszę to z własnego doświadczenia, mam koleżanki, które też mają podzielone zdania na temat tych tabletek, niektóre na cileście jadą kilka lat i nie miały takich "akcji" jak ja :tak: a inne nawet w ciąże potrafiły zajść z tymi tabletkami :baffled:

Pozdrawiam,
M.
 
reklama
Ja też przez kilka dobrych lat brałam Cilest i muszę powiedzieć, że moje doświadczenia są zupełnie inne niż poziomkowej. Reagowałam na nie rewelacyjnie, nie przybrałam na wadze, żadnego cellutitu, plamień, ani innych nieprzyjemnych niespodzianek. Później odstawiłam i po 3 miesiącach zaszłam w ciążę. Generalnie byłam bardzo zadowolona. Ale jak pisała poziomkowa to bardzo indywidualna kwestia. Przede wszystkim tabletki muszą być dobrze dobrane, w Twoim przypadku nie będę oryginalna i polecam konsultację z ginkiem.
 
Do góry