reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
jestemJolka - ja karmilam i brałam Cerazette i wtedy w ogóle nie mialam @. Potem odstawiłam jak skończyłam karmic, dostałam @ i używałam marvelonu i wszystko było normalnie.
 
reklama
Proszę o opinie wszystkie forumowicz-ki, które stosowały lub stosują plastry antykoncepcyjne evra. Przede mną decyzja związana z wyborem antykoncepcji, ale jakoś nie mam zaufania po przeczytaniu artykułu na temat tej metody i sporej ilości negatywnych opinii... Podobno plastry te zawierają o 60% więcej estrogenu niż w pigułkach. Interesuje mnie przede wszystkim - samopoczucie po stosowaniu, oraz zmiany jakie zaszły ( lub nie ) waga, apetyt, kondycja, libido, zamiany w psychice , stany depresyjne ...itd. Tylko proszę tez o takie w miarę rzetelne informacje a nie typu : " ja po plastrach przytyłam "... a w rzeczywistości ktoś ma tendencje do tycia i od dziecka nie należał do szczupłych osób...Proszę o takie szczere i konkretne informacje, żeby można było w miarę jednoznacznie określić, że zmiany są w dużej mierze uzależnione od stosowania tej właśnie formy antykoncepcji. Dzięki
 
Ja stosowałam Evrę przez cztery miesiące. Jednak zrezygnowałam.
Samopoczucie okropne, byłam nie do zniesienia, wszyscy mi o tym mówili.. Odłożyłam plastry - od razu lepiej się poczułam i sama widziałam zmiany!
Poza tym zero ochoty na seks! ZERO! Co wróciło po odstawieniu plastrów.
Stan depresyjne - również, owszem.. - Jak wyżej.
Waga stała w miejscu(54kg), cera, apetyt - bez zmian.
 
Ja również brałam Yasminelle - mój gin. mi je przepisał na leczenie hormonalne. Brałam 3 m-ce jestem z nich bardzo zadowolona nie przytyłam a moje krostki wreszcie zeszły :-):-)
 
ja mam mirene 3 misce i juz sie przyzwyczailam ja po kazdym okresie sprawdzam sznureczki tak jak mi lekarz radzil a muj nic nie czuje wiec luzik a z moich okresow zostaly tylko plamienia tak ze kupuje grubsze wkladki bo podpaska to za duzo.
ogolnie jestem bardzo zadowolona fakt troche bardziej brzuch przy okresie boli.
ja za wkladke zaplacilam 120 euro i za zalozenie 75 wiec chyba nie duzo
 
Ja tez stosowalam te plasterki i bylam baaaardzo zadowolona. Odstawilam bo zaczelismy starac sie o dzidzie.
Jesli chodzi o efekty - wlasciwie nie bylo zadnych. Bolala mnie glowa, ale sklonnosci do migrem mialam od zawsze, wiec nie moge powiedziec, ze to po plastrach. Ani nie przytylam, ani zaburzen apetytu.
I jesli zmiana co do czestotliwosci sexu to tylko na +
No i dla mnie rewelacja z tym, ze o antykoncepcji musialam myslec tylko raz na tydzien.

Jedyne co mnie w plastrach wkurzalo to brudzenie sie na brzegach tego kleju.
 
Ja jestem zadowolona. rzeczywiście brudzi sie na brzegach , ale ja przyklejam w niewidocznym miejscu , w dole brzucha i jest ok , nie rzuca się w oczy. przy ostatnim plasterku zaczynają mnie boleć piersi i są jakby pełniejsze, ale mnie to nie przeszkadza. Stosuje 4 cykl , waga bez zmian , ochota na seksik jest , glowa mnie naparza na 2 dni przed okresem ale tak było zawsze , przy pigułkach i bez nich też. Nie mam stresu że zapomnę o tabletce , brałam Mercilon. Antykoncepcja hormonalna to jednak bardzo indywidualna sprawa , niekiedy trzeba wiele prób , żeby dobrze dobrać środek. Pozdrawiam, zyczę dobrego wyboru.
 
reklama
Najpierw stosowałam tabletki. Żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jak pokazały się plastry to spróbowałam jak to się nosi i brałam przez około 10 miesięcy. Skutki takie jak przy tabletkach, czyli nieco większe piersi i ładniejsza cera. Wróciłam później do tabletek, bo nie robiło mi różnicy czy muszę pamiętać raz na tydzień czy codziennie, a plastry rzeczywiście się bardzo brudziły na brzegach i przez to odklejały jak się jakoś źle przykleiło.
 
Do góry