reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Dziewczyny,no nie czarujmy tutaj.... Na każdy organizm tabletki anty. maja prawo zadziałać inaczej. I to wcale nie będzie znaczyło, że akurat TE są lepsze bądź gorsze. :sorry2:

Ja Micro brałam przez 5 może 7 lat.... I to były najlepsze tabsy jakie miałam.
Zero tycia, zero skutków ubocznych. Ochota na sex dużaaaa, głowa mnie nie bolała, po prostu super.
Teraz, po przerwie na dzidziusia;-) , do nich powracam...
 
reklama
Ekstasia, bo to pewnie koleś napisał, którego panna stosowała Nuva i albo wpadli albo gość tej metodzie nie ufa i bada temat ;-) Chyba, że to mało rozgarnięta laska skoro popełnia dużo byków (forma męska) :lol:
Poza tym, która doopa interesowałaby się Nuvaringiem będąc w potencjalnej ciąży? ;-) No weź...
 
witam:) ja brałam jasmin przez 5 lat i wszystko było ok żadnych skutków ubocznych , polecam te tabletki są nie drogie a dobre. Teraz je odstawiłam bo w przyszłości planujemy z mężem dzidziusia:))
Plamienie w pierwszym miesiącu to raczej norma. pozdrawiam
 
ja mam jakos od roku spirale Mirene, tez nic nie placilam bo u nas to pokrywane przez ubezpieczenie, poza tym super, zero dolegliwosci tyle ze brak okresu ale nie przeszkadza mi to. boje sie tylko tej ciazy, wlasnie sie zaczelam dziwnie czuc, tak jak za pierwszym razem jak zaszlam w ciaze..
dla tych co chca zalozyc- to nie boli, ale to chyba od doktora zalezy. u mnie trwalo to 2 minuty bez bolu bez niczego. wiadomo ze podswiadomosc tak dziala ze od razu sie nastawiamy na bol. i nie lubimy jak nam ktos obcy zaglada tam gdzie nie powinien
 
Hej :-)
Dwa tygodnie temu zaczęłam stosować swoje pierwsze tabletki anty
Wciąż prócz nich stosuję prezerwatywy bo nie mogę sobie teraz pozwolić na drugą ciążę
Przy stosowaniu prezerwatyw, jak guma pęknie to widać a jak tabletka nie zadziała to koniec :p
Ale chciałabym w końcu poczuć się pewnie i używać tylko tabletek ale boję się, że coś pójdzie nie tak.
Mam jedną znajomą, która pomimo antykoncepcji hormonalnej zaszła w ciążę (a przynajmniej tak twierdzi ;))
Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z was zaszła w ciążę mimo prawidłowego stosowania tabletek? I jakie mogły być przyczyny ich nieskuteczności?

Dołączam ankietę bo bardzo ciekawi mnie jak to wygląda w cyferkach:p
 
shiva napiszę Ci szczerze, że nie wyobrażam sobie aby tabletka hormonalna nie zadziałała prawidłowo gdy jest brana regularnie o tej samej porze. Mam wiele koleżanek, które stosują ten rodzaj antykoncepcji i żadna w ciążę nie zaszła. Wiele też zależy od dawki i Twojej wagi, ale lekarz z pewnością wziął to pod uwagę.
 
Zgadzam się z Madlein...jeśli tabletki są zażywane regularnie to działają...jednak wiem,że choroba może zaburzyć działanie tabletek...Z drugiej strony...która z nas ma ochotę na igraszki podczas grypy,albo gorączki:) Dla pewności prezerwatywę można stosować np. tydzień po chorobie,żeby mieć pewność,że organizm wrócił do normy.
 
Powiem Ci że stosowałam tabletki chyba z 7 lat, odstawiłam i zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu więc z płodnością wszystko ok. Wniosek tabletka stosowana regularnie daje te 99,8 czy jakoś tam procent i to powinno wystarczyć po co się katować prezerwatywą jeszcze.:)
 
Ja sie tyle historii o pigulkach nasluchalam ze glowa mala:szok:
Nawet nie wiem czy ktores z nich nie sa prawda np. ze palenie zmniejsza skutecznosc, ze skutecznosc tabletek zaczyna sie po 2 tygodniach/miesiacach/albo innych terminach, ze stres zmniejsza dzialanie
Ale na ulotce nic takiego nie bylo
zapomnieli tylko napisac od kiedy tabletki dzialaja...choc w wiekszosci slyszalam, ze juz po zazyciu pierwszej
A jak powiedzialam ginekologowi, ktory mi je przepisal, ze biore je pierwszy raz i co powinnam o nich wiedziec? To on mi powiedzial krotko; prosze przeczytac ulotke :baffled:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie. Ale moze najpierw opis sytuacji.

Przez 2,5 roku bralam Cilest i bylam bardzo zadowolona. (Moja Gin nazywala mnie chodzaca reklama Cilestu). W styczniu wykryto u mnie torbiel hormonalnie czynna na lewym jajniku (wielkosc 4,5cm na 5,5cm zgodnie z USG). Dostalam od lekarki Grawistat zeby ta torbiel zeszla. Ten lek to tez antykoncepcja tylko mocniejsza. Strasznie znosilam te nowe tabletki i tylko 2 miesiace bralam (zamiast 3). Bylam przed koncem 2 miesiaca na USG i torbieli juz nie bylo. Teraz jestem 1 miesiac znowu na Cilescie i juz nie jest tak pieknie. Mam wysypke na dekolcie, od 2 tygodni mecza mnie mdlosci, kluje mnie prawy jajnik i do tego od wczoraj mam plamienia (brazowy sluz) a dzisiaj biore ostatnia tabletke z listka. Moja gin jest na wyjezdzie i dopiero na 8go maja do niej ide. Czy ktoras z was miala cos takiego? A moze ktoras z was moze mi cos poradzic?
 
Do góry