reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
a co jeszcze zamiast spirali można skutecznego wykluczając tabletki i plastry cos o czym nie trzeba pamiętać codziennie no i zastrzyki tez odpadają bo juz chyba wole sie zaszyc hihi bo ja mam ubogie miesiaczki i jest mi z tym dobrze? moze jakies inne wkladki do pochwowe lub slyszalyscie jeszcze o czyms innym?

są implanty
Implant podskórny - antykoncepcja dla zapominalskich - implant podskórny implant antykoncepcyjny antykoncepcja ciąża - Portal Kobiet
 
reklama
Ja również mam założoną spiralę. Płaciłam 350 zł.
Szkoda, że tak mało kobiet wie, że spirala nie tylko usuwa jajeczko, ale również ma działanie antykoncepcyjne, ponieważ zawarta w niej miedź ma na celu zwolnienie plemników przez co prawdopodobieństwo dotarcia do jajeczka jest o wiele mniejsze.
A zakłada się wkładki nie tylko kobietom po porodzie. Jednak praktykuje się zakładanie wkładki kobietom, które rodziły, a to dlatego, bo łatwiej jest umieścić w odpowiednim miejscu spiralę.
Nie czytajcie tych bzdur, które są w internecie na temat spirali, bo to w większości wymyślone opowieści i stereotypy.
 
To znaczy co jest bzdurą wg ciebie? To nie wiedziałaś, że spirala miedziana ma działanie wczesnoporonne???
A zakłada się je głównie kobietom które rodziły, bo kolejnych ciąż, jest duże prawdopodobieństwo, że nie donoszą:sorry2:

Ja już rodziłam także nie wiem o kim w tym momencie myślisz :sorry:
heee....??działanie wczesnoporonne?? :sorry::sorry:
a biorąc tabletki antykoncepcyjne to nie jest w pewnym sensie aborcja czy działanie wczesnoporonne ??????
tabletki czy wkladki maja takie samo działanie ktore powodują zagęszczenie sluzu szyjkowego ( ktory staje sie nieprzepuszczalny dla plemnikow)
Nie można mówić o wczesnoporonnym działaniu spirali tym bardziej, iż z medycznego punktu widzenia ciąża zaczyna się od zagnieżdżenia, które rozpoczyna się kilka dni po zapłodnieniu, do którego spirala nie dopuszcza.

dla tych którzy mało wiedza na temat wkładki polecam pewien artykuł ,może komuś się przyda...http://polki.pl/rodzina_rodzice_artykul,10011181.html
 
Ostatnia edycja:
"Medyczny punkt widzenia" musiał się wiele nastarać, aby w słowniku medycznym o ciąży mówić dopiero po zagnieżdżeniu jaja w macicy. Miało to głównie na celu zmanipulowanie opinią publiczną, że mówimy o ciąży nie w momencie zapłodnienia, ale w momencie zagnieżdżenia. Gdyby tego nie zrobili prawdopodobnie kiedyś nie dopuszczono by do legalizacji tabletek antykoncepcyjnych z uwagi na ich wczesnoporonne działanie.
Bo niby według ciebie czym się różni dziecko w 10tyg. ciąży od tego które ma 1h - to 10tygodniowe dziecko kiedyś też przeszło przez fazę podziału - dla mnie to proste - antykoncepcja w formie spirali i pigułek ma działanie wczesnoporonne.
Prosto z tegoż artykułu;-)
Dla kogo spirala
Ta metoda antykoncepcji jest bardzo dobra dla kobiet, które mają już dzieci, nie planują w najbliższym czasie kolejnej ciąży, a nie chcą lub nie mogą stosować antykoncepcji doustnej.
Natomiast kobiety, które jeszcze nie rodziły, nie powinny stosować wkładek domacicznych. Między innymi ze względu na możliwość uszkodzenia kanału szyjki macicy w czasie zakładania spirali. Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać trzy miesiące.
 
A ja jestem dziś po kontroli bo minął rok od założenia Mireny i wszystko jest w jak najlepszym porządeczku:-p:-p
Miesiaczki mam bardzo skape praktycznie minimalne:tak::tak: regularne co 28 dni, samopoczucie rewelacyjne więc jak dla mnie same ++++ kolejna wizytka u gina za rok:rofl2:
 
"Medyczny punkt widzenia" musiał się wiele nastarać, aby w słowniku medycznym o ciąży mówić dopiero po zagnieżdżeniu jaja w macicy. Miało to głównie na celu zmanipulowanie opinią publiczną, że mówimy o ciąży nie w momencie zapłodnienia, ale w momencie zagnieżdżenia. Gdyby tego nie zrobili prawdopodobnie kiedyś nie dopuszczono by do legalizacji tabletek antykoncepcyjnych z uwagi na ich wczesnoporonne działanie.
Bo niby według ciebie czym się różni dziecko w 10tyg. ciąży od tego które ma 1h - to 10tygodniowe dziecko kiedyś też przeszło przez fazę podziału - dla mnie to proste - antykoncepcja w formie spirali i pigułek ma działanie wczesnoporonne.
Prosto z tegoż artykułu;-)

na ten temat zdania są podzielone ,i każdy ma swoje zdanie ...
dla mnie dziecko 10 tygodniowe ma juz serce a , te które ma 1h jest zygotą( czyli komórką )
miłego dnia;-)
 
Ostatnia edycja:
czesc.ja uzywam tych tabletek juz 3lata mialam przerwe na dzidziusia i wlasnie jestem w trakcie ponownie ich brania.jak narazie jestem zadowolona dobrze sie czuje nie mam bulow głowy i nie tyje.ps.ja tez nie lubie gumek i ta niepewnosc miesiac w miesiac.a tu taki luksus polecam.
 
reklama
to widze ze negatywnych jest mniej....
no coz powieksze grono na -!
ja po tych anty czulam sie strasznie plamilam miedzy okresami, mialam bardzo bolesne miesiaczki, bole glowy, rozdraznienie i tez mniejsza ochota na seks.... odstawilam :/....
 
Do góry