reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
biorę je od 2 tygodni i nie mam żadnych niechcianych objawów, a brak okresu mi nie przeszkadza, tym bardziej ze jestem 2 miesiace po porodzie. jaką antykoncepcję stosowałyście przed ciążą? ja brałam przez 2,5 roku marvelon, także bez skuyków ubocznych, może to ma wpływ na dobrą tolerancję teraźniejszych.
 
reklama
Ja trafiałam na konowałów a nie ginekologó, więc mnie gospodarkę hormonalną zaburzono dzięki Cilestowi (który jest zalecany dojrzałym kobietom, takim ok.40), później był Mycrogynon, też z resztą niewypał, później był Mercilon (już lepiej), a na końcu Novynette (super tabletki, zero ubocznych skutków).
 
Mi lekarz tez je przepisal, ale jestem troche zdezorientowana:confused:, w ulotce pisze czekac na okres, przed trzema tygodniami odstawilam malego od piersi. Mam czekac czy moge juz zaczäc je brac????Co robic? mamusie pomozcie!!!:shocked2:
 
Dziewczyny mam pytanie odnosnie plastrów...czy wszystkie sa na recepte i jakie polecacie?jestem 2 miesiace po porodzie i mysle o antykoncepcji...narazie jestem sama więc mam czas pomysleć co wybrac...myślałam o spirali ale chyba zdecyduje sie na plastry...:confused:
 
Hej, ja przed zajściem w ciążę używałam plasterków, są w porządku, nie tyje sie po nich.Ale jeśli ktoś ma tendencję do migren to sie nie zaleca.Są tylko jedne dostępne na rynku.Nazywają się EVRA i są tylko na receptę,jak każde tabletki antykoncepcyjne.Koszt to ok 50zł.
Mam nadzieję ,że trochę pomogłam:tak:
Pozdrawiam:-)
 
Ja mam zle doswiadczenie z plastrami.
Tylko przez miesiac uzywalam plastrow i wiecej nie chce- dostalam uczulenie i przez caly cykl tylko 9 dni mialam bez krwawienia lub plamienia. Sa drozsze niz tabletki, pod koniec tygodnia nieestetycznie wygladaja, caly czas ma sie stres, czy sie nie odkleja itp.
Moja ginka ich nie poleca, przepisuje je tylko, gdy ktos sie uprze...;-)
 
reklama
Ja zgadzam sie z Kajenka.Juz po tygodniu wygladaja nieestetycznie,boki sie odklejaja i w sumie nie wiesz czy jak boki sie odkleja to jestes zabezpieczona czy nie,po co ten stres?Cena tez niczego sobie,pozdrawiam;-)
 
Do góry