reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Elusia,wejdź na stronę producenta,tam są info o tych tabletkach i innych i ogólnie anty.Aż dziwne,że po kilku latach pamietam,kto produkował te tabletki ::) Ale ja ogólnie dobra pamięć mam.
www.organon.pl
 
elusia79 pisze:
straszne to jest co piszecie...

Lilka dlaczego tak długo brałas te tabletki , skoro tak bardzo tyłaś???


szczerze?
ja nie zauwazylam ze przytylam
tzn. widzialam ze przytylam ,ale nie warzylam sie bo wagi nie mialam
i nie sadzilam ze to tyle na plusie sie zrobilo....

jak mnie matka wyzwala kiedys ze ja wcale nie jem a puchne ,ze mam ten syf odlozyc
to gdzies sie zwazylam i o malo z wagi nie zlecialam :-[

ja juz na lekarzy nie moge
teraz mam 3-ego w zyciu gina i tez na oślep mi zapisala anty
ale sama sobie zazyczylam ze chce JASMIN i je mam
ino jeden listek to ponad 40zł ...........
jeszcze nie biore,nawet nie wiem czy wezme......ale recepte jakby co mam
 
możliwe, że i jest tak, ale gdy prosisz o zmiane proszków już któryś raz z koleji to on losowo sobie wybiera... tak samo może mieć z kilkoma instytucjami podpisana umowe...

Lilka pisze:
kochane to nie 'losowo' giny zapisuja tabsy
wiecie o co chodzi? to wam powiem

kiedys chodzilam do takiego lekarza co mial podpisane cos z firma od CILESTU
dal mi pierwszy listek wraz z fajna kosmetyczka GRATIS!!!!!!!
a czemu? przeciez lekarze jak sprzedaja jakiejs firmy duzo tabletek to dostaja premie od tych firm
u mnie w modzie jakis czas były wycieczki zagraniczne..... ::) teraz sie uspokoiło
ale nie mam juz takiego zaufania do lekarzy jak mi wypisuja jakies tabsy i nie tylko o anty mi chodzi

ja po CILESCIE przytylam w 10 miesiecy 20kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do dzis je mam na sobie
mam od dziecka problemy z hormonami o czym lekarza poinformowalam
zadnych badan w zyciu nie mialam!! zawsze zapisuja tabsy pod siebie!!!  ::)
szkoda gadac..........lekarze
 
tzn.zle zrozumialas
ja w zyciu bralam tylko CILEST te 10 miechow
zadnych innych
a ten YASMIN zazyczylam sobie juz sama bo mi jakies inne chciala zapisac a juz dawno wyczytalam ze te cos maja ze sie nie tyje.....

 
Z tym umowami z firmami farmacetycznymi to racja niestety. Pamietam jak u nas lekarz się wlasnie tak wczasował - a wygadala sie polożna.
 
No to ja chyba miałam wyjątkowe szczęście bo lekarz zlecił mi badania hormonalne( z krwi), cytologię i badania ogólne krwi i moczu.
Ponieważ miałam słabe działanie estrogenne zapisał mi tabletki trójfazowe Triquilar. Wiem, że inne kobiety, które do niego chodzą też biorą różne tabletki(Logest, Jasmin, Mercilon, Diane).
Wygląda na to, że dobiera je indywidualnie.

 
ja pierwzy raz trafilam bardzo zle!!!! lekarz dal mi tabletki wlasnie na zasadzie takiej jak pisala lilka mial podpisana umowe z jakas firma! potem poszlam do lekarza i poprosilam o konkretne tabletki. powiedzialam ze ze wzgledu na to ze sa tansze! a puzniej zlalazlam lekarza do ktorego chodze do tej pory chodzilam przed ciaza i w ciazy i jestem bardzo zadowolona!!!! on zrobil mi wlasnie proby wantrobowe poziom cukru i cytologie! cal odpowiednie tabletki i bylo super! ale juz przestalam brac poniewaz jak bralam to wogole nie mialam ochoty na sex!
ale wlasnie najczesciej tak robia ze daja bez badan bo nie ma na to pieniedzy!
 
reklama
2 tygodnie temu wybrałam się do gina po tabletki antykoncepcyjne.

Zrobił mi cytologię, dał skierowanie na badania krwi w tym pełną morfologię, bilirubinę i coś tam jeszcze było.
Dodatkowo dostałam skierowanie na USG piersi.

W swoim życiu brałam już Cilest, Logest, Diane, Microgynon, Rigevidon.

Jedynie przy Rigevidonie znacznie powiększyły mi się piersi i przytyłam.
Przy pozostałych nic takiego się nie zdażyło.

Teraz też biorę Cilest i zobaczymy jak będę się po nich czuła.
Jeśli mi nie przypasują napewno poproszę gina o zmianę.

Pozdrawiam
 
Do góry