reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
witam
cerazette brała ponad 13 msc uwazam ze samo karmienie piersią w dzisiejszych czasach nie jest 100% metodą zabezopiecznie przed ciążą
osobiście jestem zadowolona zadnych efektów ubocznych zabezpiecza w moim przyp[adku w 100% tylko teraz jeszcze przez 2 msc nie dostałam okresu ( nic nie biore, w ciazy nie jestem - efekt brania cerazette)
 
reklama
Też biorę te pigułki, ale własnie od paru dni mój szkrab juz nie chce cycusia i zastanawiam się czy nie przestać.Bo tak jak pisałyście wcześniej - nie mam okresu i trochę mnie to niepokoi, a do tego pobolewa mnie jajnik(chyba(, bo wyrostka juz nie mam -wycieli mi go jak byłam w 22 tygodniu ciązy, Mati miał przygodę w mamy brzuszku. Teraz się z tego śmieję ale wtedy.... Nawet nie chce myśleć co by było gdyby...
Wracając do tematu-ktora z Was przestała brać i czy potem od razu przeszła na inne tabletki czy odczekałście do okresu?
Sama nie wiem co mam robić? Proszę pomóżcie
 
Ja przestałam brać jeszcze "cycoląc" i długo jeszcze nie miałam okresu.
Na Twoim miejscu poczekałabym do okresu, żeby wiedzieć co i jak. Najlepiej poradź się ginka.
 
czesc Mamuski ;)

Ja biorę cerazette od 5 miesiecy i jak narazie nie narzekam ,fakt nie mam okresu ale nie sprawia mi to żadnego kłopotu wręcz przeciwnie mogę spokojnie zwlaszcza teraz poopalac sie na działce i w każdej chwili pójść z mężem do łóżka ;););) moje maleńswto też rozwija sie prawidlowo i nie zauważyłam aby tabletki miały na nie zły wpływ.
Ważne dla mnie jest tez to że po tych tabletkach nie przytyłam ani kilograma i nie przeszkadzają mi one w powrocie do wagi sprzed ciązy.JA jestem z nich bardzo zadowolona , także moge je polecic innym ,ale to tylko moja subiektywna ocena i najlepiej bedzie jak każda z was osobiście "przetestuje " je na sobie .

Pozdrawiam gorąco ;)
 
Czy któraś z was stosowała te pigułki??? Proszę podzielcie się doświadczeniami!!!
Lekarz przepisał mi ten środek antykoncepcyjny bo stwierdził że dla mnie będzie taki najlepszy. Gdy karmiłam brałam cerazette a teraz te. Podobno jeden składnik mają taki sam , więc dobrze bo nie trzeba testowac czegoś innego. Tak powiedział lekarz.

Prosze powiedzcie jak sie czułyście i czy bardzo nie przytyłyście po tym leku. Na ulotce pisze że nie powoduje tycia u kobiet. Ale ja chciałabym zapytać kogoś doświadczonego. A jak z cerą czy było bez zmian?

 
Hej,ja brałam Mercilon przez kilka lat.Ważyłam 45 kg (daaaawno temu :mad:) i ogólnie czułam się ok,nic się nie działo,wyniki też miałam dobre.A po odstawieniu w drugim cyklu pojawił się dzidziuś,czyli komplikacji żadnych tez nie spowodowały.Jest jeszcze tańszy zamiennik o identycznym składzie (chyba czeski),brałam na zmianę-Novynette (mogłam coś w pisowni pomylić).Buziaki.
 
A powiedzcie moje drogie czy to jest na recepte i czy mozna zazywac karmiac piersia bo ja kapletnie nic nie wiem na ten temat a mam problem z @ bio dluga,bolesna i obfita. Pozdrawiam.
 
Na receptę i nie można brać przy karmieniu. Karmiąc możesz jedynie cerazette albo wkładka (Mirena np. podobno zawiera ten sam hormon co cerazette).

Moja pani gin tez przepisała mi Harmonett i mam zamiar spróbować.
 
reklama
ja używałam harmonet-u ale niestety kiepsko mi sie przyjął,miałam mdłosci ,zawroty głowy itp.Nie tylko po nich bo jeszcze np. po novynette też :p .Jak sobie przypomnę jakie tabl w miarę dobrze tolerowałam to napiszę,teraz wyleciało mi z pamięci :p acha,to było microgynon :) .
 
Do góry