reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
ja również biorę azalię, już teraz drugi miesiąc. już po raz drugi dostałam krwawienia,bo to nie jest prawdziwy okres. Ginekolog przepisując mi azalię mówił, że jedne kobiety dostają przy niej krwawienia, a niektóre nie. nie ma na to reguły. a i azalię bierze się ciągle, nie robi się przerwy tak jak przy normalnych tabletkach ;-)
 
Ja do spirali nie mam zaufania. Niby pewnoeść 99%, ale trzeba kontrolować dokąłdnie, co pół roku usg, co 3 miesiace wizyta u lekarza. Spirala potrafi sie wysunąć i wtedy nie działa. Tak jak piszą dziewczyny, nie zawsze jest skuteczna. Ja miałam przypadki, ze sie wysunela. Wyszło przy wizycie. Az boje sie pomyslec, co by było, gdybym w ciaze zaszła. Wtedy ta wypadnieta spirala z maluszkiem sobie w brzuszku pływa...
 
Jeśli nie chce się mieć więcej dzieci to można zaryzykować spiralą duży koszt ale na lata spokój. Ja jednak używam krążków do pochwowy wkłada się go na 3 tygodnie także nie trzeba pamiętać o tym jak o tabletkach codziennie, tylko o tym kiedy włożyć i wyjąć:D:p Czuję się ok nie tyje ale też nie chudnę :p Wcześniej brałam tabletki jasmin tez mi służyły dobrze się czułam ale czasem zapominałam o tabletce.:happy::baffled:
 
Witam !!!
Siedzę na innym wątku ale jak już tu wdepnęłam to wtrącę swoje dwa grosiki...
Ja miałam przez 4 lata wkładkę z hormonami Mirena-byłam baaardzo zadowolona-nie krwawiłam wogóle ,nie tyłam, nie miałam wahań nastroju ...po prostu super
Od 3 lat zabezpieczam się krążkiem Nuva Ring...jest super...nie trzeba pamiętać codziennie...wyciąga się go po 3 tyg, robi tygodniową przerwę i zakłada kolejny :) Ale u mnie ma jeden MINUS-sporo przytyłam :( i ochota na sex spadła :(

Od marca zamierzam starać się o dzidzię więc wyciągam Nuva :) Trzymajcie za mnie kciuki
 
Ja stosuję teraz tabletki Azalia i jestem zadowolona, żadnych skutków ubocznych poza jednorazowym krwawieniem zaraz na początku stosowania. Jedyny minus tabletek to ta ciągła systematyczność. Dla mnie to koszmar, jestem zbyt zapominalska. na szczęście mój Z. mi o nich przypomina :-)
 
Ja stosuję tabletki Yasminelle. Nie przytyłam nic, krwawienie sie zmniejszyło, a brzuch podczas miesiączki nie boli :))
 
reklama
ja po porodzie stosowałam plastry evra byłam bardzo zadowolona nie przytyłam czułam się dobrze myślałam jeszcze nad krążkiem ale jakoś miałam obawy że wypadnie czy coś ;-)
 
Do góry