reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

A na jakiekolwiek wysypki na buźce polecam Wam kremik za ok 10 zł nazywa się Linoderm z Pantenolem, jest świetny, u nas po 2-3 smarowaniach (rano i wieczorem) wszystko co brzydkie z buźki znikło.
 
reklama
my sie z plesniawkami bwaiłysmy...aniwit C, ani Aphtin nie pomagał, zadziałała Nystatyna niemal natychmiastowo....tfu tfu juz nie wrociły
 
Aleksp - a jak docierałaś do tych pleśniawek ? Udawało Ci się je ścierać ? My też robimy Nystatyną ale do niej jest wkroplona wit C
 
Deizzi wow powaliłaś mnie tą listą :-) Chociaż pizzę, lody też już jadłam ;-)
03.2013 a córcia smoka ssie? Bo możesz jej na smoczka dać, zamoczyć go w tej nystatynie i do buzi.
I tak jak kiedyś napisała Basieniak zmień smoczka po zakończeniu kuracji.
 
Dzięki Kaniu, mała używa smoka, chyba faktycznie będę na niego jej tą Nystatynę nakładała. Dzisiaj trochę głębiej udało mi się dotrzeć z tym gazikiem na paluchu, a po tym dałam jej jeszcze kroplę Nystatyny na języczek, oby działało.
Do niedzieli mamy podawać ten lek i później wygotować butle ze smoczkami a smoczek (ten codzienny) wymienić tak jak mówisz na nowy, ale zastanawiam się czy tych od butelek też nie wymienić na nowe ? Lekarka niby twierdzi że wystarczy je wygotować ... ?
 
Wymieniłam wszystkie i co? Znów ma pleśniawki, dziś rano po spaniu patrzę a język znów w białe plamki. Na podniebieniu, na policzkach wewnątrz :-( Cholerstwo.... :-( Dostałam receptę na nystatynę i znów pędzlowanie, na katar nasivin mamy stosować i zielone światło dostałyśmy odnośnie spacerów.
 
Dziewczyny a przy tych pleśniawkach to maluchy ,np. mniej chętnie pija czy coś, bo u nas na dziąśle biała kropka i zastanawiam się czy to nie to dziadostwo!

Na różnego rodzaju wysypki dobry jest tez nadmanganian potasu- rozpuszcza się w wodzie i kąpie w tym malucha!

Aleksp
ta maść która Wam pomaga to po prostu steryd, lekki ale zawsze- u nas tez pomaga od ręki, ale za często nie stosuję- teraz praktycznie wcale. No i obowiązkowo krem z filtrem wtedy, ale to pewnie wiesz;-) U nas brzydko wygląda szyjka- mała strasznie ulewa, zgięcia pod kolankami też b. brzydkie jakby odparzone. A reszta ciałka szorstka mimo maści robionych i emolientów, ale przy skazie trudno doprowadzić skórę do porządku niestety.
 
reklama
Do góry