reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

reklama
ta cholerna wysypka wychodzi na nowo, po masci krostki sie szybko niweluja ale pojawiaja sie nowe.....eh juz wogole nic co z mlekiem nie pije i nie jem, goly chleb i wedlina. Czy kawa inka moze uczulac? czy woda mineralna moze uczulac?
 
Aleksp przy mocnej alergii na mleko to może być i chleb i wędlinka jeżeli kupne bo niestety i do jednego i do drugiego potrafią dodawać, a w zasadzie jak się poczyta skład wędlin to prawie wszędzie jest a nawet jak nie ma to przynajmniej jest, że może zawierać śladowe ilości, a moja Wiki niestety nawet na coś co mogło zawierać śladowe ilości reagowała. Ja już od pierwszej ciąży pieką w domku i chleb i wędlinki. Chyba że tak jak wcześniej pisałaś to z powietrza to nie wiem co doradzić.
 
Ostatnia edycja:
Moja tak samo znowu ma wysypke na buzi, już miala taka ladna, gładka a tu znowu ją wysypało, co prawda ja juz wiecej jem w zasadzie niemal wszystko oprocz nabialu, pomidorow i czekolady, tzn wiadomo tlustych i ciezkostrawnych rzeczy tez nie jem ale tak to jem niemal normalnie, ale mysle ze to i tak od salatki ze szpinakiem, i nie szpinak ja uczulil tylko sos do salatki na bazie suszonych pomidorow....katastrofa... do tego widze ze mala ma rane na szyjce w fałdce. chyba ja sliniak obtarl, szkoda mi strasznie jej...:zawstydzona/y:
 
madziaa21 łącze się w bólu. Mój też ma rankę na szyi. Wczoraj miał czerwone i w ruch poszedł sudocrem a dzisiaj tak sie odparzyło że krew w dwóch miejscach poleciała. A młody ma tyle tych fałd przy szyi że o zgrozo nie wiem jak mu pomóc.

Co do wysypki to mojemu też się coś takowego dzisiaj zrobiło ale stawiam na potówki bo strasznie gorąco dzisiaj było a jem zupełnie wszystko przy karmeiniu piersią łącznie z kapustą i innymi zakazanymi rzeczami.
 
Żabka i jak kupa, dalej zielona?
Jak Arturek jest cały czas na tym samym mleku to nie powinien mieć zielonych kup.
Z tego co wiem to często jest zdarza się zielona kupa u dzieci, które przechodzą z piersi na mm, wówczas organizm tak reaguje na mleko sztuczne i takie kupki zdarzać się mogą. Na piersi jak zdarza się zielona kupa, może oznaczać że coś dziecko czegoś nie toleruje.

Moja też nie raz już miała wysypkę na buzi, stawiałam na pomidory a raczej łupę z pomidora.
Jeśli dziecko ma uczulenie na białko mleka krowiego, jaja kurzego to te czerwone krostki zwykle pojawiają się na policzkach i zlewają się w plamy, robią się takie lakierowane.

Deizzi
Ignasiowi nic nie jest po tej kapuście? Jakie inne zakazane rzeczy jesz? Ja trzymam tam jakąś dietkę, ale z tego względu że jej szkodzą rzeczy wzdymające, tłuściejsze.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny - co z tą kupą? ;)

Mała robi jedną kupkę na 3 dni. Niby w książkach pisze, że to normalne. Mi się wydaje, że jeste przez to bardziej niespokojna:/
 
Lilikasia, a karmisz piersią, czy Mała jest na mieszance? Bo w pierwszym przypadku kupki powinny być duuużo częściej. W drugim - z tego co wiem, to może się zdarzyć właśnie raz na kilka dni.
 
Makunia - karmię piersią. Ostatnio Mała nie robiła kupki przez dwa dni, a potem jak strzeliła, to była calusieńka cała w kupie. Teraz znowu dwudniowa przerwa i aż się boję co to będzie
 
reklama
Miałam ostatnio dokładnie tak samo... Nie wiem, dlaczego nie było kupy przez dwa dni. A potem dokładnie tak jak u Ciebie - po pachy ;) A jem praktycznie codziennie jogurty, owoce, piję soki. Ale teraz jest już ok.
 
Do góry