reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
A mój synek po kąpieli dostaje cyca i jak się naje, to przy nim zasypia i wtedy go przenoszę do łóżeczka, czasem nawet zaśnie sobie za wcześnie i muszę go "docycać". W dzień ładnie śpi mi na spacerze, a w domu niestety zawsze potrzebuje cyca w postaci usypiacza, sam nie zaśnie, a smoczka nie toleruje. Oby z tego wyrósł...
 
reklama
hei, mój Kubuś zasypia sam, od urodzenia na butli.:tak: poza tym jest 1,5-2 godz. zabawy,ostatnio usiłuje siadać i sie złości na leżenie:wściekła/y:, na rękach nie uczyłam ,ale pojechałam na 2 tyg.i rodzina nauczyła.Mojemu synkowi cuuuuudnie:-D:-D:-D a mi troche mniej jak wróciłam:tak:. Kuba także wszystko wkłada do buzi,ślini się niemiłosiernie 4 razy śliniak zmieniam, mało mu brakuje do końca 4 miesiaca ale podałam mu juz kaszkę razem z mlekiem bo samo mleko to za mało non stop głodny:-D:-D
 
Ja nadal karmie piersia, mala ma 4,5 miesiaca. z zasypianiem jest roznie, ogolnie nie mam problemow, ale na przylad dzisiaj, za chiny nie chciala spac. Mozliwe, ze wplywa na to rozniez pogoda, dzis jest strasznie duszno..sama nie moge wyrobic.
Wiec wyszlycmy o 21.00 na spacerek do okola bloku( zawsze jak wychodze z mala tak pozno to wszyscy ludzie sie patrza na mnie jakbym byla zla matka, b co ja robie na ulicy o tej porze z dzieckiem;))
i spacerek poskutkowal.
C do zabkowania, to mozliwe moja juz zaczlela i synem moich znajomych w tym samym wieku ma juz dolna jedynke;) ale on bardzo szybko sie rozwila, bo majac 4 miesiace ma juz prawie 80 centymertow;) wiec chlop bedzie;)))
 
Ja z kolei mam problem, bo mały nie chcę spać bez lulanie i w dzień i w noc. Dzisiaj uspałam go na suszarkę. Położylam w rożku (bo lulanie w rożku), przykryłam czystą pieluszka tak aż do twarzyczki i włączyłam suszarkę. chybateraz będę jechać na suszarce a potem postaram sie ja weliminować. najpierw niech zapomni o lulancju. Ręce mi odpadaja od nosznia prawie juz moze 7 kilogramowej dzidzi. Oczywiscie usypiam go w dzień kiedy robi sie marudny, ziewa lub trze oczka lub wszytsko w jednym.
 
A mi się przed chwilką udało. zasnął w łóżczku. Suszarka sobie szumiała ja nuciłam siedząć przy łózeczku kołysankę. Pieluszka przy twarzy małego. Na początku troszke wydziwiał. Patrzył na zabawki bo cciał lulanka (co było standardem). Potem ja zamknęłam oczy, ziewałam. Włączałam i wyłączałam suszarkę. Potem gładziłam go po twarzy i policzku i mówiłam csiii csiii i przyciął komara. Mam nadzieję, ze wejdzie to mu w krew, tylko rzeba się powoli suszary pozbyć.:-)
 
Zabka ja się poddałam, Michał nie chce spać w dzień w łóżeczku, więc śpi na naszym łóżku. w zasadzie sa to drzemki max godzinne, czasem się zdarzy 2-3 godz, ale to już sa rekordy. wieczorem po kąpaniu i karmieniu odkładam go do łóżeczka, gaszę całkiem światło i wychodze z pokoju. czasem musze wrócić kilka razy podać smoczek, czasem nie. ale mniej więcej po pół godz już śpi. żeby tak było w dzień, byłoby super:tak:
 
Kacahsek więc zrób mu w dzień podobne warunki w pokoju jak w nocy. Ja np zawsze włązcałam do snu jedną i ta samą płytke z bajkami, jak nie chciał spać w dzień to włączałam ja i mały sobie kojarzył, ze to do snu. zawsze zasłaniam rolety, nikt nie lubi spać przy jaskrawym swietle.
Zresztą Twój synek jest jeszcze malutki. ja nauke samodzielnego zasypiania zaczełam jak Antos skończył pół roczku ale zawsze spał w swoim łóżeczku, to podstawa, żeby nie kłaśc dziecka do łózka rodziców.
 
reklama
Do góry