reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Nie odciagac!!! ( no chyba ze mama musi gdzies wyjsc)

Lewcio ma 11 miesiecy, karmie do teraz, odciagalam mleko tylko wtedy gdy byl w szpitalu przez 2 tygodnie, zeby nie stracic mleka, bo nie wolno mi bylo go karmic:-(

Ogolnie takie odciaganie moze przyczynic sie do problemow z karmieniem piersia.
 
reklama
A czy ktoras z Was uzywala laktatora Tommee Tippee ???
Na Allegro jest w podobnych pieniadzach co Avent.


Ja uzywalam tego laktatora:tak:Poleciala mi go moja polozna jak mialam zastoj pokarmuNo i sprawdzil sie rewelacyjnie:tak::tak::tak:Ja bylam z niego bardzo zadowolona:tak:A zreszta sprzedawczyni w sklepie bardzo go chwalila no i miala w 100% racje:-)
A wiec ja go z czystym sumieniem polecam;-)
 
Hej, tez wlasnie się zastanawiam jakby tu nauczyc malucha zeby pil z butelki. Bo chcialabym zaczac odciagac pokarm. Wczoraj zaczelam pierwszy raz ale kompletnie nic nie lecialo :((...kompletnie jak się do tego zabrac.
 
ja właśnie wogóle nie rozumiem, po co wogóle odciągać pokarm... Nigdy o tym nie słyszałam (poza mamami, które się uczą, albo wcześnie wracają do pracy)

Ja karmiłam małego przez rok i właściwie odciągałam tylko przy nawale (na samym początku) i po odstawieniu (też nawał)

Każde odciąganie zwiększa laktację. Nie mogłam nawet tknąć piersi między karmieniami... Trzeba dodać, że pokarmu miałam przynajmniej dla dwóch bobasów :confused:

A poza tym... Nigdy! nie udalo mi się ściągnąć więcej niż 40 ml. Nie dało rady i już - także nawet odciąganie na wyjście odpadało...
 
Ja na początku tez mialam pewne obawy i tym bardziej ze moja coreczka w ogle nie chciala nawet na butelke spojrzec. Poza tym ja sama na początku odciagalam jakieś sladowe ilosci pokarmu bylo tego doslownie tyle co kot naplakal. Już mialam się poddac , i odpuscic ...ale jak się okazalo to wszystko jest kwestia czasu Smyk
pomeczylam się jeszcze troche w koncu pokarmu odciagalam coraz więcej , a i corcia tez zaczela zapoznawac się z butelka.
 
Lolka777 o jakich problemach z odciaganiem mowisz? Ja slyszalam ze częste odciaganie to może pobudzac nadmiernie laktacje itd. ale nie wiem jakie dokladnie to powoduje skutki???
 
ja używałam Medeli typu swing. dla mniie też był świetny. Odciagałam nim półtora miesiaca i nie miałam problemów z laktacja. Kupiłam najierw aventa i tylko niepotrzebnie wydalam pieniądze:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:beznadziejny i bardzo mnie bolało a i tak nic nie odciągnęłam
 
reklama
A ja używałam elektrycznego baby ono z regulacją ssania :tak: i muszę przyznać że sprawdził się rewelacyjnie - ja nie miałam problemu z nawałem ale z brakiem mleka :-( próbowałam ściągać ręcznym ale ściągałam raptem kilka kropel :baffled: a jak użyłam elektrycznego to poleciało z 50ml :-D polecam więc z czystym sumieniem mamom które mają problem z ilością mleczka :tak:
Pozdrawiam mamusie ;-)
 
Do góry