reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Ja używałam elektrycznego jak byłam w szpitalu - niezbyt długo, ale mam pojęcie, jak to jest. Używałam Medeli - w sklepie można kupić ręczny, a do niego jest też specjalna przystawka do ściągania elektrycznego. Przystawka jest droga, ale z tego, co wiem, można ją wypożyczyć w większości szpitali, więc jeśli będziesz chciała, to koniecznie się dowiedz w swoim szpitalu. Moja opinia jest taka - jeśli musisz odciągać duże ilości pokarmu, to elektryczny laktator napewno bardzo ułatwi Ci życie. Oczywiście nie odciąga pokarmu wiele szybciej, niż ręczny, ale nie musisz "machać wajchą", więc jest o wiele mniej męczące - możesz sobie usiąśći się relaksować, a wtedy mleczko łatwiej wypływa, niż jak jesteś skulona nad ręczną pompką ;D.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Ja wracam do pracy w tym tygodniu i też mam dylemat - jaki laktator, żeby móc jak najspokojniej i najlepiej ściągać mleczko w pracy- bo 8 godzin to nie wytrzymam z pełnymi piersiami... a muszę odciągnąc dla maluszka- i chcę też utrzymać laktacje i karmić go jak najdłuzej. :laugh:
Do tej pory nie miałam tego problem, bo mleka było tyle ile powinno.

Lepiej więc wybrać elektryczny, czy reczny laktator? I z jakiej firmy jest najlepszy?
Prosze o radę. :)
 
W pracy to chyba lepiej ręczny. Nie znam co prawda innych laktatorów elektrycznych, prócz tego, o którym pisałam wyżej, a on się raczej nie nada, bo przystawka jest spora. Ma on jeszcze tę zaletę, że można ściągać z obu piersi jednocześnie, ale jednak przystawka do odciągania elektrycznego raczej nie zmieści się w torebce ;). Do pracy raczje nie polecam.

pzodrowionka
nikita
 
ja uzywalam elektryczny ... medela kosztuje w moim miescie 300 zl ... reczny tej samej firmy 60 zl

polecam bardzo - dobra firma , konfort i wygoda

ten elektryczny moze byc podlaczny do pradu albo na baterie (zwykle paluszki)

ja jestem zadowolona z wyboru


 
Ja miałam duże problemy z karmieniem na początku. Nawały, zapalenia piersi. Miałam laktator Avent Isis i pomimo nawału nie mogłam wycisnąć nim ani kropli. Ściągałam po nocach ręcznie pokarm. Potem kupiłam Medele Minielectric która jest fantastyczna. Teraz odciągam pokarm i mroże. To duzy wydatek (nowa ok.300 zł.) Ja kupiłam używaną na 150zł.
Ściagąnie jest szybkie, łatwe i przyjemne.

a
 
Witaj!

Raz podgrzanego mleczka nie powinno się podgrzewać ponownie, podobnie nie wypitego do końca. Ponieważ mnożą się bakterie.
W temp. pokojowej odciągnięty pokarm może stać do 12 godzin.
 
Witajcie!
Mam na imię Ania i jestem nowa na forum:) Liczę na Waszą pomoc. Mam 8 tyg synka i mam pewien problem ze ściąganiem pokarmu. Nie bardzo wiem, kiedy powinnam ściągać pokarm. Wszędzie piszą między karmieniami i logiczne jest że jezeli dziecko nakarmilam lewą piersią to sciągam z prawej i znowu karmie maluszka lewą piersią. A jeżeli na jedno karmienie maluszek zjada pokarm z obu piersi? Jak sobie radzić. Boję się ze jak ściągnę za duż o to potem w porze karmienia synek się nie naje. Jak sobie z tym radzicie. Pomóżcie
 
z tego co ja wiem, to piers jest juz zdolna do karmienia po godzinie od ostatniego karmienia , wiec jak karmisz to poczekaj 1.5 godzinki i wtedy spruboj....
 
Im więcej odciągasz i karmisz, tym więcej pierś produkuje. Na początku ogranizm musi się przyzwyczaić do zwiększonego zapotrzebowania, ale to się z czasem unormuje i będzie wystarczająco mleczka i do karmienia, i do odciągnięcia, pod warunkiem, że będziesz to robić regularnie.
pozdrawiam
nikita
 
reklama
witam,
w perspektywie mam zamrażanie ściągniętego pokarmu.
Ciekawa jestem jakich Wy używacie do tego pojemników. Do tej pory znalazłam tylko pojemniki Avent, ale czy to mozliwe by mieli monopol w tym produkcie? he! dajcie znac jak sobie radzicie.
pozdrawiam
 
Do góry