reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

W teperaturze pokojowej mleczko może stać 12 godzin, w lodówce 48 godzin, zamrożone do 6 miesięcy.
Z własnych obserwacji wiem, że najwięcej mleczka produkuje się gdy maluszek dużo ssie, pobudzałam też laktację laktatorem, ale żaden laktator nie ściąga tyle mleczka co dobrze ssące dziecko.
Oksytocyna już u mnie nie działa tak jak kiedyś, ale mleczka nadal wystarcza, a nie odciągam.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja słyszałam że wtem.pokojowej mże stac 6 godzin,48 w lodówce ale nie na drzwiach a w zamrażarniku do 3 miesięcy bo co tyle czasu zmieniaja się zapotrzebowania malca a wraz z nimi nasze mleko.
Więc najdłuższy czas to może i 6 miesięcy przy zamrożeniu ale za długi jak na potrzeby naszych pociech :)
Jeśli chodzi o laktator to sie zgodze że najlepszym są nasze bąble,ale jak siema problem z laktacją to pobudzić ją można mechanicznie.
Sama zauważyłam że gdy odciągam następnego dnia mam większa produkcje
 
Laktator pobudza laktacje, bo dziala na podobnej zasadzie, jak buzki naszych maluchow :-) (tzn. imituje ich ssanie, co rowniez uwalnia oksytocyne).
Natomiast nie pobudza tak mocno laktacji reczne odciaganie... Jest na nieco innej zasadzie...
Podobno najlepiej zciagac laktatorem metoda 7-5-3 ( 7 minut z jednej piersi, potem 7 z drugie, potem po 5 z kazdej i na koniec po 3 z kazdej). Mnie jedno takie odciaganie tak rozbuchalo produkcje pokazrmu, ze myslalam, ze mi cycuchy pekna...
Co do przechowywania pokarmu, to nie wolno jeszcze mieszac mleka z dwoch roznych odciagan (tzn. jedno odciaganie, do jednego pojemniczka) I to potem do butelki samo. Bez porcji z innego odciagania.
I w temperaturze pokojowej na 100% do 12 godzin, bo tyle nam pozwolili w szpitalu :-)
 
W instrukcji do mojego laktatora (Avent Isis) jest napisane, że można do jednej porcji pokarmu, dociągnąć następną. Całość oczywiście przechowywać w lodówce nie dłużej niż 48 h, licząc od pierwszego odciągnięcia.
 
No widzisz< Pytia... co szkola, to co innego... ja w kilku miejscach juz wyczytalam i slyszalam, zeby nie mieszac.... sama nie wiem...
Ja na szczescie karmie tylko cycem (albo nieszczescie), wiec nie musze o tym myslec... ale kiedys moze bedzioe potrzebne
 
mi niestey jest potrzebne ale juz niedlugo byle do swiat potem juz luz ze szkola
postaram sie zwiekszyc wtedy laktacje lezac z mala i przestawiajac ja co godzinke lub dwie do cyca
wierze ze mi sie uda
 
Witam

Mam maly problem.... musze kupic laktator poniewaz ide do pracy i bede musiala odciagac pokarm... tylko nie wiem, jaki lakatator mam kupic elektryczny czy reczny??
ile czasu zajmumje sciaganiecie pokarmu jednym a ile drugim??? czy elektryczny robi duzo chalasu?
i czy takei sciaganie pokarmu nie boli???

Brardzo Was prosze jesli tylko ktoras z Was cos wie na ten temat to bardzo prosze o odpowiedz.... z gory wielkie dzieki

pozdrawiam
 
ja używam ręczznego canpola,ale nie polecam.szybko się męczę i często robi to za mnie mąż.zdecydowanie elektryczne są lepsze ale duzo drozsze,a sciągnaie nic nie boli.
 
reklama
naprawde nie masz za co dziękować ;) po to jest forum,żeby soebie pomagać, a przy ręcznym to trzeba się naprawdę namęczyć :(
 
Do góry