reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

reklama
Witam!
Mam pewien problem. Za nic w świecie nie moge odciagnac pokarmu z piersi. kupilam juz kilka laktatorow recznych, probowalam elektrycznym i nic, nie idzie nawet kropla. jedyne co mi wychodzi to odciaganie reczne i to tez tylko przez kapturki ochronne, a i wtedy sciagam co najwyzej 70 -80ml. nie wiem co jest grane, moja coreczka jest tylko na piersi i sie najada, dobrze przybiera na wadze. nieraz siedze pol godziny i nie moge sciagnac nawet 20 ml a za chwile coreczka pije 10 minut az sie ksztusi. moze ktoras z was miala podobny problem, zalezy mi na odciaganiu pokarmu bo musze zrobic zapasy a nie chce podawac Zuzi mieszanki
 
ja uzywam Avent Isis, to co prawda nie elektryczny ale podobno ten IQ jest zrobiony na bazie Isis. wiec ja poczatkowo tez myslalam ze bardzo slabo ciagnie i okazalo sie ze ta malutka biala uszczelka byla zle zalozona, tzn od gory a powinna byc od dolu. jak przelozylam to ciagnie bardzo mocno. Popatrz moze i u ciebie cos jest nie tak zalozone. Mysle ze skoro wymyslili cos lepszego to nie powinno gorzej pracowac od starszej wersji.
 
Witam!
Mam problem z moim niespełna pięciomiesięcznym synkiem. Malutki słabo przybierał na wadze i lekarka zaleciła zastapienie 1 posiłku butelką, Kubuś przyjął ją bez problemu (było to 28 listopada), ale niestety z dnia na dzień gorzej pił z piersi- denerwował się, płakał, nie wiem czy ma to związek ze smakiem mleka, czy po prostu lepiej mu leci, w każdym razie od kilku dni karmienie piersią to koszmar dla mnie i dla niego. Nie chcę rezygnować z butli bo daje mi to komfort psychiczy (mały zaczął ładnie przybierać, ile zdrowia i nerwów mnie kosztowało to że nie przybiera, to tylko ja wiem)
chciałabym odciągać pokarm i podawać mu z butelki przynajmniej do 6 miesiąca. Czy w ten sposób jestem w stanie utrzymać laktację??? (zauważyłam że przez te "cyrki" przy piersi, mam coraz mniej mleka)i jaki polecacie laktator, na początku kupiłam ręczny babyono, ale nie byłam w stanie odciągnąć nawet 10 ml (nie wiem czy nie umiałam czy po prostu taki laktator się nie sprawdza), z drugiej strony gdyby elektryczny też był do niczego to szkoda pieniędzy.
Nie wiem co mam robić, jestem kłębkiem nerwów :( z jednej strony wiem że mój pokarm jest najlepszy, z drugiej szkoda mi że Kubuś tak się denerwuje i nie chce pić i nie najada się). Proszę Was bardzo o radę!!!
 
reklama
Ja używałam elektrycznego TUFI GAIA i sprawdził się w szpitalu jak miałam operację i musiałam ściagac mleko,żeby pozbyc się narkozy(normalnie narkotyków) z pokarmu.Dałam za niego 127zł i jest to najtańszy elektryczny laktator a tak samo wygląda i działa jak te z górnej półki.Taki sam Nuka kosztuje 285zł.
 
Do góry