reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

aha! a zeby miec pokarm to wazne zeby dziecko nie zasypialo podczas karmienia w tym celu kiedy tylko przestanie ssac nalezy tak jakby "polaskotac" podbrodek, czyli delikatnie palcem "popuka" w niego co spowoduje ze malec dalej bedzie ssac.
Pozdrawiam! Wesolych Swiat i Szczeskiwego Nowego Roku :laugh2:
 
reklama
Ja też mam laktator Aventu i dla mnie siłę ssącą to ma porażającą:-D :laugh2: :-D , ja to nawet wole jak mała ssie niż jak mam ściągać, bo ściąganie laktatorem jest dla mnie czasami wręcz bolesne.
 
Ja mam laktator medela mini electric plus. Jest rewelacyjny! Kupiłam go bo Mariczka leżała dość długo w szpitalu a mnie zależało żeby nie stracic laktacji... No i miałam dość sciągania ręcznego po 8-10 razy na dobę :-(

krótki opisik:
Mini Electric Plus
Model odciągacza bateryjno-sieciowego umożliwiający odciąganie z obu piersi jednocześnie. Przeznaczony dla kobiet rodzących bliźnięta, bądź dla mam, które stosunkowo wcześnie muszą wrócić do pracy. Pełna regulacja siły ssania oraz rytm naśladujący naturalny rytm ssania dziecka jako standard odciągaczy elektrycznych i bateryjno-sieciowych.


Co do laktatora Aventu to też jest bardzo dobry, tylko namęczyć się więcej trzeba niż elektrycznym. Sprawdź taką białą małą uszczeleczkę czy nie jest założona odwrotni.. Powinna być ułożona takimi"ząbkami" do góry. Inaczej laktator nic nie ściąga :no:
 
Też używałam Avent-u i uważam że jest rewelacyjny, choć już od paru osób slyszlam że medela też ma świetne produkty
 
Hej,
Mam nadzieję, że już Ci się udało dojść do wprawy. Ja miałam też problem z rozpracowaniem laktatora, kupiłam i nie używałam, bo nie "działał". Koleżanka poradziła przeczytanie dokładnie instrukcji,w moim przypadku pomogło. Laktator, aby dobrze zassał trzeba nacisnąć kilka razy szybkimi ruchami, a potem już tak jak dziecko ssie co 2-3 sekundy, tak napisali. Myślę, że powinnaś jak najczęściej odciągać pokarm, wtedy pobudzisz laktację. Pozdrawiam i powodzenia
 
No ja sobie wlasnie kupilam laktator Avent Isis i jestem z niego zadowolona, tyle ze z ilosci mleka mniej niestety, ledwo mi sie 40ml w dzien sciaga, co prawda mala jest w stanie jeszcze cos z cyckow wyciagnac potem ale i tak wydaje mi sie ze to malo :(
 
a jak sciagasz? najpierw z jednej sciagasz 7 min potem z drugiej z drugiej 7, potem kazda po 5 min a na koniec po 3 minuty-tak na zmiane. nie wazne czy leci czy nie leci. Tak ucza polozne z zelaznej...podobno swietny sposob...ja jak jeszcze karmilam na poczatku tez bylo po 40 ml, a potem 120 ml...ale pozniej pokarm stracilam bo mala trafila do szpitala i ze stresu stracilam pokarm calkowicie.
 
nocka, ja karmie tutejsza metoda czyli na jedno karmienie jedna piers, ciezko by mi sie byloby przestawic na karmieni z dwuch jednoczesnie teraz no ale zobaczymy, bede czesciej poprostu sciagala pokarm i o ile sie da mala czesciej przystawiala jak nie wyda to sprobuje polskiej metody :p
 
reklama
Witam,
Moje cudo ma juz ponad 5 miesiecy i nadal go karmie, ale pomalu zaczynam wracac do pracy i bede zmuszona odciagac pokarm, w zwiazku z czym mam do Was pytanie: jaki laktator polecicie, a jaki zdecydowanie odradzicie?
Pozdrawiam
Kinghah
 
Do góry