reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbamy o siebie w ciąży

Katamisz, Zebrra zrobiła nawet zestawienie preparatów pod względem zawartości poszczególnych składników.

ja-zolza znalazłam w końcu ten wątek z witaminami...Dalej nie jestem usatysfakcjonowana;-) gdyż wygląda na to ,że żadna z Was nie brała witamin Pregna Plus (z kwasami DHA)...:-( a na internecie opinii o tych witaminach jest niewiele...
 
Ostatnia edycja:
reklama
katamisz ja brałam wcześniej Femibion, ten dwutabletkowy. Ale z powodu ceny zmieniłam i biorę teraz Pharmaton Matruelle. Wydaje mi się, że ma całkiem niezły skład a był 15 zł tanszy od Femibionu. O Pregna Plus nie złyszałam, ale mi się wydaje, że wwszystkie te witaminy będą w porządku.
 
Dziewczyny mam takie pytanko apr diety. Zastanawialam się czy taki jeden dzień na samych warzywach i owocach może dziecku zaszkodzić. Czuje się taka obrzarta po tych swietach i nowym roku, ze najchętniej to bym sobie urządził tak jak przed ciąża takie 3 dni na samej wodzie. Wiem, ze to niedopuszczalne w naszym stanie, ale może chociaż dieta warzywno-owocowa byłaby stosowna? Jak
myślicie?
 
Katamisz - Ja biorę Pregna Plus DHA i z tej samej serii jeszcze witaminę D3 i żelazo. Te trzy suplementy z serii zalecane są właśnie w 2 i 3 trymestrze. Wcześniej, w 1 trymestrze zaleca się jeszcze kwas foliowy zamiast DHA chyba. Mój lekarz powiedział, że to teraz jedno z najlepszych rozwiązań. Dość nowe na rynku. Wcześniej brałam Prenatal, ale lekarz powiedział, że wszystkie te suplementy wielowitaminowe nie są tak dobre jak branie konkretnych składników odpowiednich dla konkretnego okresu ciąży. Nie dyskutuję więc z lekarzem i biorę jak karze:) Czuję się po nich dobrze, ale zobaczymy jak poprawi się moja anemia po tym żelazie, bo po Prenatalu było słabo:/ Zobaczymy...
 
Dodam, że niestety ten zestaw nie jest najtańszy niestety. Za komplet 3 suplementów na 1 miesiąc zapłaciłam około 100 zł :szok:
 
ja-zolza znalazłam w końcu ten wątek z witaminami...Dalej nie jestem usatysfakcjonowana;-) gdyż wygląda na to ,że żadna z Was nie brała witamin Pregna Plus (z kwasami DHA)...:-( a na internecie opinii o tych witaminach jest niewiele...

Katamisz napisz proszę na której stronce znalazłaś to porównanie? ja tez ostatnio szukałam ale cos szczęści mi nie dopisało. Mnie lakarz jak chodzi o witaminy zwrócił tylko uwagę własnie na DHA.
 
reklama
Katamisz faktycznie w okolicach 66 stronki coś było napomknięte, ale to nie o to chodziło. Zebrra kiedyś zrobiła takie tabelaryczne zestawienie i porównanie witamin, tylko dalej nie mogę tego odnaleźć :(
 
Do góry