reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbamy o siebie w ciąży

Hej dziewczyny!
U mnie z dietą bywało różnie do tej pory. Początkowo faza na bigos, kapustę kiszoną i smażone ziemniaki ;). Teraz staram się już jakoś racjonalnie podejść d jedzenia, ale nie bardzo mi wychodzi. Na warzywa ochoty nie ma, na ryby tym bardziej. Pozostał nabiał i drób oraz owoce. Cały czas mam wątpliwości czy to wszystko wystarczy maluszkowi do zdrowego wzrostu.
Jeżeli chodzi o cerę to u mnie na twarzy wszystko ok, ale za to na plecach na obu łopatkach jakieś krosty :/ Włosy rzeczywiście lśniące i gęste.
Zastanawiam się poważnie nad powrotem na aqua aerobik (chodziłam na te zajęcia przed ciążą), dostałam też od męża dmuchaną piłkę więc chyba muszę się jakoś uaktywnić.
Mimo, że brzuszek jeszcze niewielki to w pracy coraz ciężej (8godzin za biurkiem:/). Zastanawiam się coraz poważniej nad odpoczynkiem w domku.

 
reklama
megaparatka no właśnie...jak sobie radzisz z taka praca /też pracuję za biurkiem i przy kompie dodatkowo/...bo mi jest powaznie cieżko, nikt nie rozumie...przez pierwsze 4 godziny jest luz ale im bardziej pod wieczór tym bardziej się kręcę, jest mi niewygodnie, wszystko mi uciska, brak tchu, kręgosłup zaczyna boleć...chciałabym pracować jak najdłużej ale nie wiem ile wytrzymam ty też tak masz? jak wchodzę do domu to od razu padam na łóżko żeby choc chwilę polezec...o rany a to przeciez nawet połowa ciąży nie jest!!!
 
Ja chodzę normalnie do pracy plus wszystkie dodatkowe rzeczy, ale już nie tak szaleńczo jak kiedyś. Muszę stwierdzić, że nie męczę się tak bardzo jako na początku. Po amniopunkcji biorę 3 dni zwolnienia. W domu pobojowisko a muszę jeszcze zrobić malutki remont przed porodem, wysprzątać gabinet no i zrobić miejsce dla Młodego/Młodej :-) Zapisałam się na gimnastykę dla ciężarnych, chodzę raz w tygodniu.
 
Cześć dziewczyny:)
Ja również nadal normalnie pracuje,dobrze się czuje:) Zaproponowano mi zmniejszenie liczby obowiązków,ale nie zgodziłam się jak narazie,bo nie nie czuje takiej potrzeby chwilowo:) Pracuje jako recepcjonistka w klubie fitness,mam także do wykonania kilka kwestii papierkowych,więc można powiedzieć,że po części to praca biurowa. Jednak nie sprawia mi to żadnych problemów,lubię to co robię,mam stały kontakt z ludźmi,wspaniałych współpracowników:)
 
Cześć Dziewczyny!

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, malowanie paznokci czy zrobienie tipsów (żeli) nie ma przeciwwskazań co do samego wykonania, rozchodzi się o zapachy które unoszą się w powietrzu podczas tych zabiegów (amoniak, aceton, klej do tipsów ... ). I właśnie to co się ulatnia może (nie musi) zaszkodzić.
To jest podobnie jak ze sprzątaniem czy czyszczeniem łazienki - nie powinno się wdychać drażniących zapachów (domestosa, kreta, cifa ...), bo to sama chemia!

Sama maluję paznokcie, gorzej jest ze zmywaniem - drażni mnie zapach zmywacza (otwieram szeroko okno przy zmywaniu). Na Święta będę farbować włosy henną w kremie (po zwykłych farbach niszczą mi się końcówki). Efekt nie utrzymuje się tak długo jak po zwykłych farbach ale włosy ładnie się błyszczą i tak bardzo nie niszczą, i nie mam problemu z odrostami :-)
 
Chciałam napisać jeszcze kilka słów o ćwiczeniach.
Jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań to od 2 trymestru zaleca się jogę dla kobiet w ciąży (specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń dla "Brzuchatków" :)
Można też samemu ćwiczyć w domu, na internecie można znaleźć różne zestawy ćwiczeń jednak zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Przeważnie są to proste, nie męczące ćwiczenia typu koci grzbiet, skłony, krążenia głową czy kończynami...
Ja niestety nie mogę się forsować, ani ćwiczenia, ani praca tylko odpoczynek.

Pozdrowienia dla Was wszystkich
 
Jak zapinać pasy w samochodzie:
 

Załączniki

  • pasy_w_ciazy_.jpg
    pasy_w_ciazy_.jpg
    28,4 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Do góry