reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak bardzo aktywne są Wasze maluszki?

dzieci często nie mówią w pierwszych latach głosek k i g zastępując ją głoską t lub d ( njaczęściej t) Mówią więc nie kot lecz tot nie koło lecz toło itd. Nie ma się na razie czym martwić. Róznica między głoskami jeśli chodzi o układ języka jest niewielka-przy t leży na dole, a przy g i k jest lekko uniesiony i cofniety do tyłu. Aby dziecko poprawnie wypowiedziało głoskę należy lekko przytrzymać paluszkiem językz uniesionym końcem. ( pewnie zgmatwałam ,ale wypróbuj na sobie. )
ale spoko to dopiero za jakiś czas mozna ćwiczyć a pewnie do tego czasu sam Natan opanuje.
 
reklama
Natalia mówi k i g, nigdy nie miała z tym problemu, ale inne pewnie zniekształca. No i wg ,nie hitem jest "krra" na to jak robi wrona, ale "kula" nie kura :-)
 
w sumie u nas też są głoski k i g.
Przypomniała mi sie taka historia.....kilka lat wstecz moja koleżanka, pyta mnie czy ona ze swoją córka powinna iść do logopedy, bo mąż twierdzi, że Marysia niewyraźnie mówi. A Marysia miała wtedy 2lata i 2 miesiące:-D Kazałam przekazać mężowi, że ma bardzo się cieszyć, że Marysia tyle mówi i chce mówić, a do logopedy niech idzie sam i zlikwiduje swoje francuskie rrrrrr, bo mi działa na nerwy. :-D
tylko nie wiem do dziś czy mu to powtórzyła w całości......;-)
 
Ej Ci tatusiowie:-D
Ja sama też kiedys mówiłam rrr z francuska, ale będąc w liceum postanowiłam stanąć na głowie i nauczyć sie polskiego rrrr. Na głowie nie musiałam stawać i rrrr prawidłowo zaczęłam mówić.;-)
 
Nadia wchodząc do naszego sklepu osiedlowego zawsze bierze batonika.milky way(to jej ulubiony). Kiedyś zwróciłam jej uwagę, żeby jeszcze wzięła dla Mateusz i dawida I wróciła z kolejnymi dwoma. Dla sprawdzenia czy nie pomyli ilości wczoraj jak odeszła od półki kazałam jej wrócić i przynieś dla braci. Nie pomyliła się. A dzis po wejściu do sklepu od razu zaniosła pani do kasy 3 i podawała mówiąc- Nadi, Dada, Siasia( to Mati). :happy2:
 
reklama
Do góry