reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Sony - trzymaj się dzielnie Kochana, in vitro musi się Tobie udać. Odetchnij troszkę i zbieraj siły na dalsze starania. Ja po niepowodzeniu nadrabiałam winkiem, pleśniakiem i innymi grzeszkami. Będzie dobrze!!! Jeszcze się z Błonką będziemy wymieniać doświadczeniami z macierzyństwa ;-) A Błonka to się nam rozespała...:rofl2:
 
reklama
lotinda co sie odwlecze to nie ucieczke trzymaj sie kochana!! nie stresuj sie tym 3 mam kciuki by szybko wrocily do normy! powolutku do celu!
lindi :) miedzy nami 3 dni tylko :p jestes na jakims watku ciazowym?
 
Błonka- mimo wszystko i tak Ci zazdroszczę tego żyganska :-)
Lotinda- przypomnij jakie macie problemy, że masz hiperstymulację???
Ja jeszcze @ nie dostałam, a dzisiaj, najdalej jutro gin mi zadzwoni, czy bakteria mi uciekła- mam taką cichą nadzieję, że oczywiście tak i może mi się uda zacząć brać antyki, żeby od stycznia ruszyć. Tak bardzo bym chciała na następne święta mieć mieć dzieciątko:sorry::sorry::sorry::sorry:.
Lindi- a jak tam ty?!?
 
Sylha a ja leżę, bo kwiaczek ani nie urósł co jest dobrą wiadomościa ale też nie zmniejszył się. Wczoraj słyszałam jak dzidzi bije serduszko.W czwartek jadę do mojego lekarza o PL.

Błonka no jakas taka mała różnica wychodzi między nami.Nie dołączyłam do żadnego wątku ciążowego ale za to popatruję utalentowane staraczki i jest tam nasza Atyde i dziewczyny tam robią różne cuda.
 
reklama
Sony: tak mi przykro :-( trzymaj się, lekarz mi powiedział, że przy IUI udaje się przy czterech próbach, takie są statystyki. Czwarty dla Ciebie będzie udany, trzeba w to wierzyć.


Paula: powodzenia &&&&&&&&&&&


Ala80: jedne dzień różnicy jest między nami ;-). Byłam dzisiaj na wizycie, ale jestem zmęczona, od jutra biorę 3/4 tabletki clo przez 5 dni, ale jeszcze dodatkowo przepisała mi Bromergon, jeszcze nie przeczytałam co to jest. Ale na pewno na moje pęcherzyki, które nie chcą rosnąć. Czy któraś z dziewczyn brała ten lek? Podobno może kręcić się w głowie po nim.
IUI pewnie 17 grudnia, następna wizyta 15 grudnia w środę i zobaczymy.



Błonka: szkoda, że tego wcześniej nie wiedziałam, teraz codziennie bedę gadać że swoimi, ostatnio u mnie były dwa i nie chciały rosnąć.


Hera: ja chyba muszę spróbować twojej mantry.


Błonka: ja też chcę mieć mdłości, mam nadzieję że w styczniu się doczekam fasolki i mdłości


Lotinda: :-( , nie myśl o tym skup się na przygotowaniach do następnego transferu, myśl o tym co byś zrobiła na obiad, żeby miało dużo witamin, mało tłuszczu, trzeba pić dużo wody, mało herbaty, ale można pić zieloną. Mi jak się nie udaje to się skupiam na następnym cyklu i próbuję się przygotować jak najlepiej mogę, czyli jeść zdrowo, dużo witamin.



"Mówiąc o przygotowaniu do ciąży nie można pominąć witamin antyoksydacyjnych (A, C, E). Przeciwutleniacze pełnią ważną funkcje ochronną w procesie embiorenezy (tworzenie się zarodka) - zapobiegają powstawaniu ewentualnych błędów w replikacji DNA, podziałach komórkowych. Dlatego też pamiętajmy o spożywaniu odpowiedniej ilości świeżych warzyw i owoców bogatych w witaminę C i beta – karoten (prekursor witaminy A). Spożywając 500 g warzyw i 300 g owoców dziennie dostarczamy do organizmu niezbędną ilość witamin A i C. Szczególnie bogate w witaminę C są: owoce cytrusowe (pomarańcze, grapefruity, cytryna), papryka czerwona, natka pietruszki, brukselka, kapusta, pomidor, owoce rodzime takie jak: truskawki, maliny, czarna i czerwona porzeczka. Aby wzbogacić codzienną dietę w witaminę C można również sięgać po soki tłoczone na zimno z aronii, czarnego bzu, czy żurawiny. Beta – karoten w największych ilościach znajdziemy z kolei w pomarańczowych, czerwonych i zielonych owocach i warzywach: marchew, dynia, morele, papryka czerwona, pomidor, liście natki pietruszki, szczaw, szpinak, sałata.

Witamina E, trzecia witamina antyoksydacyjna jest również nazywana witaminą płodności. Dlatego też w okresie poprzedzającym poczęcie dziecka jest podwójnie ważna. Dobrym źródłem witaminy E są oleje roślinne tłoczone na zimno (np. olej lniany, sezamowy, z pestek dyni, słonecznikowy), pestki dyni, słonecznika, orzechy, awokado, margaryny roślinne.

Pamiętaj, że żelazo wchłania się lepiej w towarzystwie produktów bogatych w witaminę C. Natomiast kofeina (kawa, cola) i teina (czarna herbata) zmniejszają jego przyswajalność"
 
Do góry