reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
u nas problemem są prawdopodobnie parametry nasienia, z mojej strony wydaje się jakby wszystko było w miarę ok. Lekarz przepisał mi Clostilbegyt na 3 dni po jednej tabletce, stwierdził ze jezeli wezme przez 5 dni to moze byc za duza ilosc pecherzykow i wtedy nici z IUI. Mam zaczac brac od 5dc czyli 12.10 a wizyte na USG mam 17.10.
Co o tym sadzicie ?
Nie znam, niestety, tego leku... Ale lekarz powinien umieć tak Ci dobrać dawki, żeby nie było za dużej ilości pęcherzyków, tylko ten 1-2 dominujące. Ja miałam gonadotropiny w dawce 75 od 4. do 13. dnia i zawsze miałam 1 pęcherzyk.
 
reklama
A badanie nasienia już było/będzie?
Do IUI zazwyczaj i tak stymulują z tego co widzę, nawet jeśli ze strony Twoich owulacji jest ok. Jedyne ryzyko to przestymulowanie faktycznie ale ja nie znam procedury w przypadku Clostilbegyt więc ciężko mi ocenić czy to dużo czy mało, miejmy nadzieje, że lekarz wie co robi :)
Dobrze, że umawia Cię na 10dc na pierwszy monitoring bo pewnie będzie chciał zobaczyć jaka jest reakcja organizmu.
Juz robiliśmy badanie nasienia.

No właśnie temu chyba zalecił mi 3 dni a nie 5 żeby nie przestymulować 🤔 no cóż.. zobaczymy
 
Juz robiliśmy badanie nasienia.

No właśnie temu chyba zalecił mi 3 dni a nie 5 żeby nie przestymulować 🤔 no cóż.. zobaczymy
I faktycznie coś wyszło nie tak z parametrami nasienia? Bo napisałaś, że przypuszczacie bo nie robiliście.

Będzie dobrze, nie martw się na zapas :) Musisz być pozytywnie nastawiona :)
 
My mieliśmy dwa podejścia do IUI, oba nieudane niestety. Mimo ze jajeczko pięknie rosło i pękało to jednak nie wychodziło. Ale ja miałam problem z cienkim endometrium i nawet po stymulacji było takiemu granicy. Ostatecznie do 3 IUI nie podeszliśmy a kilka miesięcy później zaszłam w ciąże naturalnie. Na tym samym wątku o tym już pisałam. Ale to było kilka lat temu:)
 
u nas problemem są prawdopodobnie parametry nasienia, z mojej strony wydaje się jakby wszystko było w miarę ok. Lekarz przepisał mi Clostilbegyt na 3 dni po jednej tabletce, stwierdził ze jezeli wezme przez 5 dni to moze byc za duza ilosc pecherzykow i wtedy nici z IUI. Mam zaczac brac od 5dc czyli 12.10 a wizyte na USG mam 17.10.
Co o tym sadzicie ?
Do nie można Cie przestymulowac, wiec lepiej krócej i mniej niż stracić cykl :)
 
reklama
Cześć i czołem
Pierwszy post, pierwsza inseminacja przede mną.
U mnie mamy ponoć mało czasu, zrobiona drożność wszelkie badania krwi wszystko okey problem polega na jakości nasienia którego ,,podrasować" niby nie można. Przyznam że wszystko tak szybko się dzieje, jeszcze wszystkiego się jeszcze ucze w czwartek kolejne USG jestem już po Aromeku przy okazji pytanie czy Wy się też tak fatalnie czułyscie po nim?
Czekam na czwartek wtedy dowiemy się co i kiedy dalej ❤️
Czy możecie powiedzieć po czym dokładnie można stwierdzić że kobieta ma już mało czasu? Mialam styczności już z różnymi lekarzami i zawsze się obawiam czy któryś mnie /nas nie naciąga 😔
 
Do góry