reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Tak, mam stwierdzoną minimalną IO i biorę metę, prolaktyna i TSH spoko. pozostałe badania też ok, łącznie z drożnością i wszystkiego rodzaju wymazami. przebadali mnie już chyba całkowicie [emoji4]
mi gin mówi, że po 3 iui teoretycznie szanse maleją i biorąc pod uwagę dofinansowanie, dzięki któremu koszt ivf jest taki praktycznie taki sam jaki iui, to nie ma sensu więcej niż 3 iui próbować.

No wiec jesli nie masz oporow to pewnie ze potem ivf zawsze to juz wiadomo ze do zaplodnienia doszlo ... trzymam kciuki zeby nie bylo potrzebne...
 
@eM.. możesz mi przybliżyć informacje o dofinansowaniu do ivf o którym piszesz? Jak można je pozyskać? Czy to tylko jakoś lokalnie?
widzę, że administrator mi nie zatwierdził jeszcze wiadomości, pewnie dlatego, że wkleiłam linka.
chodzi dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy, od lutego miasto dofinansowuje w 90% do 3 procedur. takie programy są też np. w Gdańsku.
 
No wiec jesli nie masz oporow to pewnie ze potem ivf zawsze to juz wiadomo ze do zaplodnienia doszlo ... trzymam kciuki zeby nie bylo potrzebne...
jakoś póki co mnie ivf tak bardzo nie przeraża, bo trochę podchodzę do tego na zasadzie "tyle osób korzystało, jest to ok procedura". chociaż przeraża mnie, że tak na prawdę to taka ostatnia szansa. plus ostatnio niepotrzebnie czytam o pomyłkach, jak chociażby ta ostatnia w Stanach :o
 
widzę, że administrator mi nie zatwierdził jeszcze wiadomości, pewnie dlatego, że wkleiłam linka.
chodzi dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy, od lutego miasto dofinansowuje w 90% do 3 procedur. takie programy są też np. w Gdańsku.
o to super opcja... u nas niestety nic takiego nie ma Trzeba radzić sobie samemu...
 
widzę, że administrator mi nie zatwierdził jeszcze wiadomości, pewnie dlatego, że wkleiłam linka.
chodzi dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy, od lutego miasto dofinansowuje w 90% do 3 procedur. takie programy są też np. w Gdańsku.

A jakie sa zasady tego finansowania w waw? Podeslesz w wiadomosci do mnie linka prosze? Dzieki!
Pewnie ze ivf to przede wszystkim ogromna szansa dla wielu ludzi ktorzy byc bez niej nigdy nie mielibg dzieci...
 
o to super opcja... u nas niestety nic takiego nie ma Trzeba radzić sobie samemu...
dla mnie to jest porażka, że w jednym miejscu jest dofinansowanie, a w innym nie. powinien być ogólnokrajowy program i dofinansowanie do programu i tyle. jak ostatnio usłyszałam o prgramie ciąża+ to od razu cisnęło mi się na usta: a kiedy niepłodność+. no ale o tym książki by pisać, jak bardzo ten temat jest olewany. ostatnio robiłam sobie podliczenie wydatków w ciągu ostatnich 10 miesięcy :|
 
Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V - krew
Detekcja mutacji w genie MTHFR - krew
Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II - krew i kariotyp oczywiście to mi polecono zbadac
 
Nigdy w życiu bym nie pomyślała że będę mieć problemy z zajściem w ciaze . Moja mama i tata pochodzą z wielodzietnej rodziny.tesciowa i tesciu tak samo mój mąż ma 5 braci i 2 siostry nie rozumiem tego . U mnie jedyna nadzieja jest iui bo na in vitro mnie nie stać. Pisząc tego posta właśnie się dowiedziałam że koleżanka z pracy jest w ciazy za chwilę porostu pęknie mi serce
Mi też się wydawało że mnie nie stać.... A jednak mam małą kruszynke - no nie taka mała 7 kg :)
 
reklama
Wpadam z pytaniem, bo właśnie mnie takie dziwne naszło... Czy jeśli ciążę będę prowadziła w innym miejscu, niż była IUI, to powinnam poinformować lekarza, że to ciąża z IUI czy to nie ma znaczenia?
Nie musisz to nie wpływa na ciążę ale jak powiesz lekarz będzie wobec Ciebie bardziej ostrożny - chętniej zleci dodatkowe badania i konsultacje więc ja bym powiedziala
 
Do góry