reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Hej. Nam udało się za drugim razem. Dwa podejścia raz za razem próbowaliśmy. Stymulacja Aromek + 2 zastrzyki z Ovitrelle dzień przed IUI. Miałam za drugim razem trzy pęcherzyki.
Trzymamy kciuki :)
 
Dziewczyny, które macie w kalendarzach wpisane już terminy porodu @Koraliki @Magierowa @Gu1505 @Misia_91 Wasz sukces to zwieńczenie IUI ? Za którym podejściem Wam się udało? Wybaczcie ale nie chce mi się juz tak głęboko kopać na forum :zawstydzona/y:
Tak to zasługa iui i to było 3 podejście i ostatnie ja już psychicznie Nastawialam się na invitro ale ta trzeciabokazala się cudem. Więc nie poddawaj sie. Ja postanowiłam wykorzystać wszystkie możliwości jakie są aby doczekać się tego upragnionego maleństwa. Tobie też się uda ale trzeba siły spokoju i przede wszystkim nie myśleć negarmtywnie. Trzymam kciuki za Was. I życzę dużo Błogosławieństwa od Boga abyście się doczekali uprawnionych II kresek
 
@agawid a jak reagowałaś na clo i w jakiej dawce brałaś? Ja przez pół roku brałam 1 tabletkę przez 5 dni i wychodził mi z tego piękny pęcherzyk dominujący, który sam pękał (u mnie generalnie jest problem z owu). Próbowaliśmy naturalnie ale się nie udało, teraz przy drugim podejściu do IUI mam mieć stymulację clo skoro lekarz mówi, że reagowałam na ten lek lepiej niż na Aromek, ale pojawiła się też sugestia, że... jeśli nie boję się ciąży bliźniaczej to żebym brała 2x1 tabl :eek: a jako, że nie wiem jak mój organizm zareaguje na podwójną dawkę to trochę się boję i chyba zostanę przy jednej... co o tym myślicie dziewczyny??? Czy jest możliwe, że jak jest za dużo pęcherzyków to IUI też się nie odbędzie? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii??? Pomóżcie proszę, bo lada dzień będę musiała podjąć decyzję :hmm:
Zawsze brałam po 1 tabl tych "cukiereczkow". Aromek działal na mnie najlepiej. Po clo miałam mega fatalne samopoczucie plus uderzenia gorąca a lametta słabo działała na rozwój pęcherza.
 
Hej. Nam udało się za drugim razem. Dwa podejścia raz za razem próbowaliśmy. Stymulacja Aromek + 2 zastrzyki z Ovitrelle dzień przed IUI. Miałam za drugim razem trzy pęcherzyki.
Trzymamy kciuki :)
Tak to zasługa iui i to było 3 podejście i ostatnie ja już psychicznie Nastawialam się na invitro ale ta trzeciabokazala się cudem. Więc nie poddawaj sie. Ja postanowiłam wykorzystać wszystkie możliwości jakie są aby doczekać się tego upragnionego maleństwa. Tobie też się uda ale trzeba siły spokoju i przede wszystkim nie myśleć negarmtywnie. Trzymam kciuki za Was. I życzę dużo Błogosławieństwa od Boga abyście się doczekali uprawnionych II kresek
Dziękuję dziewczyny :* Ja się nie chcę poddawać, chce spróbować max ilość razy czyli 3 bo tak powiedział lekarz a później jak coś to invitro... Jedyną przeszkodą dla mnie jest to, że trafiłam na okres wakacyjny, nie przemyśleliśmy tego wcześniej, bo ciągle mamy jakieś wyjazdy już dużo wcześniej poplanowane i to dodatkowo wywołuje moje nerwy czy uda nam się wpasować w "luki" :/ Klinika wymagała od nas kosztownych badań (600 zł) przed poddaniem się zabiegowi, a badania ważne 3 m-ce... więc trzymajcie kciuki żeby udało nam się zrealizować 3 próby pod rząd ;)
 
Ciąży bliźniaczej się nie bój :-) piękna sprawa dwoje za jednym razem. A ryzyko przy takiej stymulowanej owu jest zawsze czy to 1 czy więcej tabl.
 
Dziękuję dziewczyny :* Ja się nie chcę poddawać, chce spróbować max ilość razy czyli 3 bo tak powiedział lekarz a później jak coś to invitro... Jedyną przeszkodą dla mnie jest to, że trafiłam na okres wakacyjny, nie przemyśleliśmy tego wcześniej, bo ciągle mamy jakieś wyjazdy już dużo wcześniej poplanowane i to dodatkowo wywołuje moje nerwy czy uda nam się wpasować w "luki" :/ Klinika wymagała od nas kosztownych badań (600 zł) przed poddaniem się zabiegowi, a badania ważne 3 m-ce... więc trzymajcie kciuki żeby udało nam się zrealizować 3 próby pod rząd ;)
Wiesz, z mojego doświadczenia wynika, że lepiej więcej badań, niż mniej. To znaczy, że traktują Ciebie poważnie w klinice. Tak bym do tego podeszła.
A tak z ciekawości - jakie badania zlecili? Ja polecam sprawdzić MTHFR. Bardzo ważne badanie - żaden ginekolog nie zleca, niestety. Od tego będzie zależeć, czy nie włączyć dodatkowej dawki zmetylowanego kwasy foliowego na przykład.
 
Wiesz, z mojego doświadczenia wynika, że lepiej więcej badań, niż mniej. To znaczy, że traktują Ciebie poważnie w klinice. Tak bym do tego podeszła.
A tak z ciekawości - jakie badania zlecili? Ja polecam sprawdzić MTHFR. Bardzo ważne badanie - żaden ginekolog nie zleca, niestety. Od tego będzie zależeć, czy nie włączyć dodatkowej dawki zmetylowanego kwasy foliowego na przykład.
@Koraliki to były badania pod kątem przebytych chorób: HIV, HCV, HBSAg, AntyHBv, WR, Toksoplazmoza, chlamydia, różyczka przy czym część z nich musiał też zrobić mój M Klinika się w ten sposób zabezpiecza
 
@Koraliki to były badania pod kątem przebytych chorób: HIV, HCV, HBSAg, AntyHBv, WR, Toksoplazmoza, chlamydia, różyczka przy czym część z nich musiał też zrobić mój M Klinika się w ten sposób zabezpiecza
Kurczę, czyli taki standard. Myślałam, że za taką kasę coś ekstra :o Jestem prawie pewna, że płaciłam mniej - korzystałam z badań w Diagnostyce :) No, ale ja płaciłam tylko za siebie, bo my mieliśmy dawcę ;)
 
reklama
@żabciaaa witaj [emoji4] przykro mi, że pierwsza IUI nieudana, ale statystyki są jakie są... Trzymam kciuki za następne podejście [emoji4] a to nasz kalendarz, daj znać gdzie Cię dopisać [emoji16]

30.06: @Biedroneczka28 - wizyta u endokrynologa w czerwcu, IUI start lipiec
01.07: @Joanulka - koniec leczenia do HSG[emoji1307][emoji1307][emoji1307]
3.07: @Misia_91 - połówkowe
3.07: @TheKalinka84 - 3.07 podglądanie jajeczek przed in vitro
4.07: @Mustbe - wizyta
9.07: @DoMaRy - wymaz
10.07: @Magierowa - wizyta kontrolna
11.07: @Misia_91 - wizyta kontrolna
15.07: @DoMaRy - laparoskopia
31.07: @Ka.2606 - monitoring przed (?) IUI
01.08: @Shea27 - start IUI [emoji1320][emoji1320][emoji1320], @Czekoladowa92 - start ivf[emoji1320][emoji1320][emoji1320]
08.08: @Dzoannna - wizyta u innego specjalisty od nieplodnosci
10.08: @Koraliki - termin porodu! [emoji1348]
31.08: @agawid - starania naturalne czerwiec - sierpień [emoji1320][emoji1320]
01.09: @nuna85 - start ivf!
26.10: @Magierowa - termin porodu[emoji1348]
12.11: @Gu1505 - termin porodu [emoji1348]
14.11: @Misia_91 - termin porodu[emoji1348]

Dopisz mnie 10.07 usg przed stymulacja do ivf
 
Do góry