reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
A w porzadku, nic sie kompletnie nie dzieje, dzieki, a Ty??

Mierze temperature od poczatku cyklu i nie widze takiego skoku temperatury jak w poprzednim cyklu ...niby jest ale nie przekracza 37 a zwykle przekraczala po owu. Choc w dniu IUI mialam spadek temp.

Wiec czekam, ale nie spodziewam sie zbytnio sukcesu. Nastawiam sie powoli na invitro bo faktycznie:
Badania mozna robic w nieskonczonosc a i tak mozesz nie dojsc o co chodzi.
A sukcesu nie ma... bedziemy mieli czas na jeszcze 1-2 proby IUI no i czas na poprawienie wynikow nasienia. Kto wie moze to wszystko razem naklada sie i stad problem...? Jedno wiem napewno - co raz trudniej jest - im dluzej to trwa
U mni temperatura utrzymoje sie od 37-37'4 jak mierze okolo 7rano to 37 zas okolo 9 rano to mam do37'4. Teraz boli mnie bardzo jak na okres a tem.mam 37'6 .Czytalam ze to przez luteine .Ja tez cos czuje ze sie nie udalo I postanowilam sobie ze odpuszczam bo co miesiac ten sam stres...A ja juz na to nie mam sil
 
reklama
U mni temperatura utrzymoje sie od 37-37'4 jak mierze okolo 7rano to 37 zas okolo 9 rano to mam do37'4. Teraz boli mnie bardzo jak na okres a tem.mam 37'6 .Czytalam ze to przez luteine .Ja tez cos czuje ze sie nie udalo I postanowilam sobie ze odpuszczam bo co miesiac ten sam stres...A ja juz na to nie mam sil
Progesteron (luteina) rozluźnia mięśnie gładkie więc się rozszerzają naczynka krwionośne i rośnie trochę temperatura...
 
@redferrari lub inne dziewczyny po IVF - powiedzcie proszę, jeśli klinika podaje koszt IVF - 7300 pln (na przykład), i w tym jest:
kontrola stymulacji,
pobranie komórek jajowych,
embriologia,
transfer zarodków,
znieczulenie do zabiegu.

To co jeszcze i mniej więcej na jakim poziomie PLN należy doliczyć?
(Wersja kiedy będzie więcej zarodków żywych oczywiście:
mrożenie zarodków - 1000 PLN
przechowywanie następny rok - 400 PLN)

jak mniemam pewnie leki...?
coś jeszcze o czym nie ma na stronie?
dzięki z góry!
 
Ostatnia edycja:
@redferrari lub inne dziewczyny po IVF - powiedzcie proszę, jeśli klinika podaje koszt IVF - 7300 pln (na przykład), i w tym jest:
kontrola stymulacji,
pobranie komórek jajowych,
embriologia,
transfer zarodków,
znieczulenie do zabiegu.

To co jeszcze i mniej więcej na jakim poziomie PLN należy doliczyć?
(Wersja kiedy będzie więcej zarodków żywych oczywiście:
mrożenie zarodków - 1000 PLN
przechowywanie następny rok - 400 PLN)

jak mniema pewnie leki...?
coś jeszcze o czym nie ma na stronie?
dzięki z góry!
leki zależne od tego jak będziesz odpowiadać na stymulowanie około 400-1000 zł refundowane lu nawet 3000-4000 w pełnej kwocie,
dodatkowe procedury - np: IMSI, mrożenie jajeczek, embrioglue itd na wizycie kwalifikacyjnej powinnaś zostać poinformowana co by było zalecane w związku z Waszymi wynikami i ile to kosztuje - jak nie powiedzą dopytajcie koniecznie, żeby nie było tak jak piszą dziewczyny, że po punkcji pytają i każdą decydować jak człowiek jeszcze po znieczuleniu źle się czuje...
Ja z tego co dr polecił wzięłam wszystko...
 
Dzięki,

Embryo glue maja tez w cenniku - ok. (pewnie każdy wziąłby)
IMSI? Nie maja tego na stronie tam gdzie chodzę.
Czyli:
IN VITRO (to co wymienilam)
LEKI
Mrożenie (jeśli przeżyją więcej niż 3 zarodki - tak?)
Embryo glue (opcjonalnie dla podniesienia prawdopodobieństwa implantacji, tak?)

Cos jeszcze?
Owulację mam, naturalną, na lamettę zareagowałam bardzo dobrze, za pierwszym razem, z tym nie ma kłopotu. Ale to pewnie inne leki są...
Nasienie nie wiadomo jakie wyjdzie, ale to rozumiem nie ma już znaczenia, bo embriolodzy wybierają odpowiednie plemniki ?
 
reklama
Do góry