reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Dziękuję za odpowiedź :-) Muszę się podszkolic w temacie do stycznia. A u Ciebie kiedy i jaki będzie kolejny krok?

Czekam na transfer. Na razie dość kiepsko się czuje, jutro mam wizytę i będzie decyzja czy transfer w piątek czy odraczamy na styczeń. Ja jestem z tych osób trzeźwo podchodzacych do życia. Wole w razie czego poczekać miesiąc żeby organizm się zregenerował i nie odrzucił zarodków niż przytulić teraz dwa w piątek a np dostanę hiperstymulacji i się zmarnują.
Ja dużo czytałam na wątku o ivf zanim podeszłam do procedury a także dużo artykułów w sieci sobie wyszukiwalam, żeby się dowiedzieć jak to wszystko wygląda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam info z labu. 6 zapłodnionych i 3 oocyty zamrożone już [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ jutro na 9 mam wizytę u lekarza i decyzja co do transferu [emoji12] ale się cieszę ze się ładnie zaplodnily [emoji173]️[emoji173]️


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Super !!!!! :-) :-) :-) trzymamy kciuki dalej
 
Czekam na transfer. Na razie dość kiepsko się czuje, jutro mam wizytę i będzie decyzja czy transfer w piątek czy odraczamy na styczeń. Ja jestem z tych osób trzeźwo podchodzacych do życia. Wole w razie czego poczekać miesiąc żeby organizm się zregenerował i nie odrzucił zarodków niż przytulić teraz dwa w piątek a np dostanę hiperstymulacji i się zmarnują.
Ja dużo czytałam na wątku o ivf zanim podeszłam do procedury a także dużo artykułów w sieci sobie wyszukiwalam, żeby się dowiedzieć jak to wszystko wygląda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja tez czekalam bo mialam hiperstymulacje...poczekalam miesiac i idalo sie za poerwszym razem...
 
Ja tez czekalam bo mialam hiperstymulacje...poczekalam miesiac i idalo sie za poerwszym razem...

No właśnie coraz częściej o tym myśle. Chciałabym, żeby organizm doszedł do siebie po stymulacji, wielkiej dawcę hormonów i tym wszystkim, żebym się później nie obwiniała, ze zrobiłam coś nie tak


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję za wskazówkę i od razu przy bhcg zrobiłam progesteron...
dziś po 48h zrobiłam bhcg i wyszło 639.5
progesteron 36.43 to jest ok? za godz idę na usg... jejciu... beta rośnie :)))

Piękny wynik!! Gratuluje. Progesteron tez bardzo ładny. Daj znać po wizycie [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Boli mnie brzuch i plecy jak na @ czuję jakieś skurcze i ciągniecie. A do @ jeszcze 5 dni... No nic, zaciskamy pasa i zaczynamy rozglądać się za atrakcyjnym kredytem. :)
 
Czekam na transfer. Na razie dość kiepsko się czuje, jutro mam wizytę i będzie decyzja czy transfer w piątek czy odraczamy na styczeń. Ja jestem z tych osób trzeźwo podchodzacych do życia. Wole w razie czego poczekać miesiąc żeby organizm się zregenerował i nie odrzucił zarodków niż przytulić teraz dwa w piątek a np dostanę hiperstymulacji i się zmarnują.
Ja dużo czytałam na wątku o ivf zanim podeszłam do procedury a także dużo artykułów w sieci sobie wyszukiwalam, żeby się dowiedzieć jak to wszystko wygląda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
A teraz spytam co to hiperstymulacja? Jesli będziesz miała np.miesiac przerwy to wtedy koszty jakos wzrastaja? I to jest Twoja decyzja czy lekarz sugeruje,zeby sie wstrzymac?
 
Mam info z labu. 6 zapłodnionych i 3 oocyty zamrożone już [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ jutro na 9 mam wizytę u lekarza i decyzja co do transferu [emoji12] ale się cieszę ze się ładnie zaplodnily [emoji173]️[emoji173]️


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
6 to chyba dobry wynik,tak? A co to sa oocyty i czemu zamraza sie je?
A skoro Ty tak duzo na ten temat wiesz to powiedz mi,w którym dniu cyklu zaczynaja sie jakies dzialania pod in vitro? Bo zaraz na poczatku stycznia chce jechac do Gamety. Musze dowiezc jedno badanie,które stracilo juz waznosc. I zalozmy,ze moze wtedy juz podpisze protokol... Ok.14.01 powinnam dostać okres. Ogarnie sie to wtedy jakos czasowo? Zalezy mi,zeby w styczniu podejsc do zabiegu,bo w połowie lutego badania traca nam waznosc...
 
reklama
6 to chyba dobry wynik,tak? A co to sa oocyty i czemu zamraza sie je?
A skoro Ty tak duzo na ten temat wiesz to powiedz mi,w którym dniu cyklu zaczynaja sie jakies dzialania pod in vitro? Bo zaraz na poczatku stycznia chce jechac do Gamety. Musze dowiezc jedno badanie,które stracilo juz waznosc. I zalozmy,ze moze wtedy juz podpisze protokol... Ok.14.01 powinnam dostać okres. Ogarnie sie to wtedy jakos czasowo? Zalezy mi,zeby w styczniu podejsc do zabiegu,bo w połowie lutego badania traca nam waznosc...

Przestymulowanie to hiperka. Czyli za dużo jajeczek w jajniku. Może to prowadzić do wodobrzusza ale to już ciężkie powikłanie [emoji6] stymulację zaczyna się w zależności od protokołu. Jak pojedziesz na początku stycznia i będziesz miała wszystkie badania wymagane do ivf to lekarz może zacząć stymulację od 2-3 dnia cyklu i to jest krótki protokół długo natomiast poprzedzają tabletki antykoncepcyjne ale w jakich przypadkach się go zaleca nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Ja miałam krótki bo mam wszystkie badania książkowe jednak wysokie amh bo aż 10.40 . Jakie masz badania już zrobione?
I nie jestem ekspertem od ivf. Mało wiem na ten temat ale zadaje pytania lekarzowi i oczywiście na wątku o ivf, tam dziewczyny sa skarbnica wiedzy [emoji6]
Ja mam 34 lata wiec wg ustawy nie mogą zapłodnić więcej niż 6 zarodków. Są oczywiście wyjątki od reguły ale to chyba trzeba mieć cięższe schorzenia. Oocyty to nic innego moja droga jak Twoje pecherzyki, które rosną w jajnikach. Mrożą je po to, żeby np albo oddać do adopcji albo gdyby np żaden transfer z zarodków się nie przyjął, rozmnażają oocyty i jak się badają zapładniają [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry