reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Witaj tak pytam o wiek, bo mam 40 lat i chciałabym mieć jeszcze dziecko. Niestety lekarz nawet nie zaproponował mi ins. jak zobaczył mój rocznik. Normalnie miesiaczkuje, regularnie.
Powiem szczerze, że ja osobiście też bym raczej nie brała w tym wieku iui pod uwagę, bo zależałoby mi na czasie...Ale jeśli Ty czujesz inaczej, to lekarz nie powinien odmówić.
Ja mam 37, z iui próbujemy od lipca, ale powoli się nastawiam na ivf. Może nie z uwagi na wiek, bo są problemy pewne, ale do 40 chciałabym się wyrobić, a 2 iui nie przyniosły efektu...Znów kolezanka która ma 40 lat i zaczęła się starać w tym samym czasie zaszła po ok.10 mcach. Z tym, że ma 10 lat młodszego faceta. Mój już 45 ma...

Powiedz lekarzowi, że chcesz spróbować. Jeśli płacisz a nie na nfz, to nie powinien odmówić.
 
reklama
Cześć! Już Ci mówię co miała badane :
1. Droznosc jajowodow - operacja laparoskopowa , Ale to zlecił mi mój zwykły ginekolog
2. Prolaktyna, LH, FSH l, estradiol, AHM, testosteron, ft4, ft3, tsh, dhea s, anty tpo i p/c anty tg - część miałam badanie już kiedyś a teraz dodatkowo zlecił mi to lekarz z Ostrawy bo już minely 2 lata od ostatnich badań
3. HIV, usr, antyHCV i UBS-AG to miałam przed lapo wykonane
4. Cytologia
5. Toxo zrobiłam sobie sama

Wszystkie wyniki w porządku

Mąż jedynie miał badania nasienia które wyszły jak to powiedział lekarz "same Lewandowskie" no i ma syna z poprzedniego związku.

Na tej podstawie zlecił nam IUI.
 
A no i miałam wcześniej kilkakrotnie monitorowanie owulacji , raz naturalnie i parę razy na clo i za każdym razem były pęcherzyki. Stymulowane zastrzykiem na pęknięcie ale mimo dobrych rokowań nic nie wyszło. Zobaczymy czy IUI pomoże.. :)
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu obserwowałam was i czytałam wasze posty ale dopiero dzisiaj zdecydowałam się / odważyłam się napisać.
Dziś minął tydzień od mojej pierwszej IUI. Cykl stymulowany clo, zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka, a teraz czekanie... Oszalalam, zwariowałam na tym punkcie. Przeczytałam już cały internet nt. płodności, niepłodności, ciąży, objawów ciąży, objawów nieciąży...
18.11. mam zrobić bete i nie potrafię myśleć o niczym innym. A czas, jak na złość, stoi w miejscu. Bardzo się boje, że się nie uda. Co prawda nie staramy się latami, bo dopiero 8 miesięcy, ale bardzo byśmy oboje chcieli. Teraz jest idealny moment na dzidziusia. Dlatego trzymajcie proszę kciuki
Cieszę się, że mogę być tu z wami.
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu obserwowałam was i czytałam wasze posty ale dopiero dzisiaj zdecydowałam się / odważyłam się napisać.
Dziś minął tydzień od mojej pierwszej IUI. Cykl stymulowany clo, zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka, a teraz czekanie... Oszalalam, zwariowałam na tym punkcie. Przeczytałam już cały internet nt. płodności, niepłodności, ciąży, objawów ciąży, objawów nieciąży...
18.11. mam zrobić bete i nie potrafię myśleć o niczym innym. A czas, jak na złość, stoi w miejscu. Bardzo się boje, że się nie uda. Co prawda nie staramy się latami, bo dopiero 8 miesięcy, ale bardzo byśmy oboje chcieli. Teraz jest idealny moment na dzidziusia. Dlatego trzymajcie proszę kciuki
Cieszę się, że mogę być tu z wami.

Ja 16.11 robię bete po mojej drugiej iui także rozumiem Twoj niepokój. To czekanie wykancza! A informacje z netu czasem potrafią dobić..Ale trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia :-)
 
Przydały by się dziewczyny którym się udało dla motywacji i uspokojenia nerwów przy tym czekaniu . Przed nami całe 2 tyg czekania aaaa. Mi lekarz kazał zrobić test ale nie wiem czynnie lepiej od razu bete..
 
Przydały by się dziewczyny którym się udało dla motywacji i uspokojenia nerwów przy tym czekaniu . Przed nami całe 2 tyg czekania aaaa. Mi lekarz kazał zrobić test ale nie wiem czynnie lepiej od razu bete..
Mnie się udało :):):):) Z drugiej inseminacji mam 20 miesięcznego synka. Teraz walczymy o rodzeństwo :):):):)

I powiem Wam jedno...nie poddawajcie się! ;)
 
reklama
Do góry