reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Byłam u lekarza i zrobiłam jeszcze raz badanie na cito, okazało się , że pomyłka w laboratorium i nie mam toksoplazmozy nowy wynik to 0,02 :D ale mi ulżyło, czekam tylko na amh jeszcze i mam pełny pakiet badań. Zaczynamy na początku grudnia. Czekamy tylko na to amh bo od tego będzie zależało czy długi czy krótki protokół, jak długi to jeszcze w tym miesiącu leki na wyciszenie i później leki stymulacyjne w każdym bądź razie transfer zaraz przed świętami :) ależ jestem podekscytowana :)
Super trzymam kciuki za Wasze szczesliwe podejście [emoji110] [emoji4]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc wszystkim ! Jestem tu nowa i potrzebuje parę słów wspracia. Staramy się już 4 lata o dzidzie i totalnie nic. Wyniki mamy dobre i ja i P.. Dodam że maz ma syna 9 letniego a ja w sierpniu miałam robiona lapo jajowodow i wyszły ok.

i jesteśmy po pierwszej próbie Inseminacji w Ostarawie w Czechach. Jestem z Gliwic i mój lekarz polecił mi ta klinikę, mówi że mają super podejście i ceny są niższe niż w PL a a1 mamy tam 40 min drogi
Faktycznie klinika bardzo fajna , lekarz Polak z luźnym podejściem co pomaga niesamowicie.
Więc jestem dwa dni po pierwym podejściu i nie wiem co mam myśleć. Pomocy. Cykl stumulowany od 4dc clo i wyszły dwa piękne pęcherzyki, do tego później pregnyl. Wczwartek rano P. oddał swoich żołnierzy , lekarz mówi że jest super bo az 4.5 mln dobrej jakości a jak tu czytam wychodzi że wcale nie tak dużo wiec już sama nie wiem. Powiedział że wieczorem pęcherzyki pekna i poprawić naturalnie. Poprawilismy z najwieksza przyjemnośia po tygodniu abstynencji :) dwa razy wieczorem i jeszcze rano :) tylko w ciągu dnia w dzień inseminacji miałam wrażenie że te plemniki ze mnie "wyleciały ". jak poszłam do łazienki to mialam taki śluz z odrobina krwi. Lekarz mówił że krew może być bo mam krucha szyjkę ale to nic nie szkodzi. Co myślicie dziewczyny, miałyście tak a mimo wszystko się udało? Proszę o pomóc bo dwa tygodnie czekania na test to strasznie dużo mi się wydaje :p
 
Ostatnia edycja:
Czesc wszystkim ! Jestem tu nowa i potrzebuje parę słów wspracia. Staramy się już 4 lata o dzidzie i totalnie nic. Wyniki mamy dobre i ja i P.. Dodam że maz ma syna 9 letniego a ja w sierpniu miałam robiona lapo jajowodow i wyszły ok.

i jesteśmy po pierwszej próbie Inseminacji w Ostarawie w Czechach. Jestem z Gliwic i mój lekarz polecił mi ta klinikę, mówi że mają super podejście i ceny są niższe niż w PL a a1 mamy tam 40 min drogi
Faktycznie klinika bardzo fajna , lekarz Polak z luźnym podejściem co pomaga niesamowicie.
Więc jestem dwa dni po pierwym podejściu i nie wiem co mam myśleć. Pomocy. Cykl stumulowany od 4dc clo i wyszły dwa piękne pęcherzyki, do tego później pregnyl. Wczwartek rano P. oddał swoich żołnierzy , lekarz mówi że jest super bo az 4.5 mln dobrej jakości a jak tu czytam wychodzi że wcale nie tak dużo wiec już sama nie wiem. Powiedział że wieczorem pęcherzyki pekna i poprawić naturalnie. Poprawilismy z najwieksza przyjemnośia po tygodniu abstynencji :) dwa razy wieczorem i jeszcze rano :) tylko w ciągu dnia w dzień inseminacji miałam wrażenie że te plemniki ze mnie "wyleciały ". jak poszłam do łazienki to mialam taki śluz z odrobina krwi. Lekarz mówił że krew może być bo mam krucha szyjkę ale to nic nie szkodzi. Co myślicie dziewczyny, miałyście tak a mimo wszystko się udało? Proszę o pomóc bo dwa tygodnie czekania na test to strasznie dużo mi się wydaje :p
Wiesz,ciezko tutaj pisac o objawach. Kazda z nas jest inna. Jedne maja cala game objawow ciazowych. Aokazuje sie ze sie nie udalo a czasem sie nic nie czuje a okazuje sie ze test pozytywny. Nie ma reguly. Mi zostal tydzien do testowania i tez szaleje. Najlepiej po prostu nie myslec bo i tak teraz nic to nie zmieni ale wiaromo latwo sie mowi. Sama czasem wchodze i szukam na necie nie wiadomo czego:) skoro oboje jestescie zdrowi to mysle ze szanse sa duze. Trzeba tylko uzbroic sie w tony cierpliwosci. Trzymam za Was kciuki:) ciesze sie ze napisalas bo w koncu ktos z moich''okolic''. Ja sie lecze w Opolu.
 
O a która to Twój próba i jak wygląda Twoja historia? Ja jestem nastawiona na to że może się nie udac i będziemy próbować dalej ale jednak wiadomo ze liczy się na to że się uda teraz. Zastanawia mnie to poczucie że nasienie splynelo. Głupie to ale mnie meczy. Jest to możliwe? Stało się to pare godzin po IUI. Paranoja wiem ale chyba wszystkie mamy takie różne myśli po tylu latach walki.
 
O a która to Twój próba i jak wygląda Twoja historia? Ja jestem nastawiona na to że może się nie udac i będziemy próbować dalej ale jednak wiadomo ze liczy się na to że się uda teraz. Zastanawia mnie to poczucie że nasienie splynelo. Głupie to ale mnie meczy. Jest to możliwe? Stało się to pare godzin po IUI. Paranoja wiem ale chyba wszystkie mamy takie różne myśli po tylu latach walki.
Hej. Parę godzin po iui to raczej nie nasienie. Może śluz?
Mi po tej iui trochę wyciekło bo tym razem bez leżenia po. Niby lekarz mówił że nie ma znaczenia bo nasienie podane głęboko do jamy macicy ale mam porównanie. Jak leżałam ok.30 min to było suchutko...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi w ogóle nie kazał leżeć, wpuścił, zrobił USG, pokazał mi że tu i tu jest nasienie a obok dwa pęcherzyki które wieczorem miały pęknąć. I od razu mogłam wstać. Ponoć na plemniki nie działa grawitacja. Już sama nie wiem. Jestem dobrej myśli :)
 
Staramy sie juz dwa lata. To moja pierwsza inseminacja i wiadomo nadzieja,ze w koncu sie uda jest:) tez nie odpoczywalam po zabiegu i za jakis czas tez cos splynelo ale w koncu po seksie jest tak samo i jakos kobiety zachodza w ciaze takze moze to nic nie znaczy. Je st em z okolic Opola wiec tu mam najblizej. Mala klinika ale kolejki czasami nieziemskie. Tez myslalam ze bede lezala po zabiegu ale odbylo sie bardzo szybko. Zaraz po spr czy pekl pecherzyk. Byl jeszcze caly ale na nastepny dzien rano spr i juz go nie bylo.
 
W Czechach wszystko odbyło się meta szybko. A październiku się zdecydowaliśmy, zadzwoniłam i mieliśmy wizytę już za parę dni. Pojechaliśmy, lekarz mnie zbadał, zalecił stymulacje już w kolejnym cyklu. Druga wizyta 12 dc i za 3 kolejne dni już pierwsza IUI. Wszystko zajęło się w jakieś 3 tygodnie. 690 zł koszt zabiegu plus leki więc chyba cena ok.
 
reklama
Mi w ogóle nie kazał leżeć, wpuścił, zrobił USG, pokazał mi że tu i tu jest nasienie a obok dwa pęcherzyki które wieczorem miały pęknąć. I od razu mogłam wstać. Ponoć na plemniki nie działa grawitacja. Już sama nie wiem. Jestem dobrej myśli :)
Za pierwszym razem i za drugim lekarz kazał poleżeć. Za 3 stwierdził że nie ma wpływu. Bo tłumy za drzwiami to się spieszyl. Wcześniej miałam w innym gabinecie i rano i nikogo prawie nie było więc mogłam poleżeć. Tak wiem,piszą że nie ma potrzeby leżeć ale jednak wolałam sobie poleżeć trochę. Na wszelki wypadek[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry