reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
No właśnie tak się zastanawiam🤔 każda z Nas doszukuje się pierwszych objawów ale każda zmiana w organizmie może być tymi pierwszymi objawami. A raczej musi się cos zmienić. Zadziac coś innego niż przy okresie więc jeżeli ja zawsze jestem opuchnięta przed okresem i teraz też się już robię opuchnięta, totalnie nic innego się nie dzieje to znaczy że znowu się nie udało? 😭
Nie, to znaczy tylko tyle, że robisz się opuchnięta.
My szukamy sobie objawów na siłę bo bardzo ich pragniemy... Jedyne co jest wiążące to wynik bety ;)
 
reklama
Cześć dziewczyny! Trochę się nie odzywałam! Bylam dziś na wizycie u " ginekolog " z wynikami badań... ( chyba nigdy nie widziała ciąży bliźniaczej) bo mnie nastraszyla, że do badań prenatalnych jeszcze dużo moze sie zdarzyć...bo jeden dzidziuś jest mniejszy od drugiego troszkę. po wizycie nie wiedziałam jak się nazywam..😭 ale co do wyników badań...
Stwierdziła, że jestem w trakcie toxomoplazmy.

Wynik igg 21.5iU/ml , igm 0.87 index

Wiec dostałam skierowanie do szpitala zakaznego... z racji tego, że jestem jeszcze pod opieką ( ostatnia wizyta mnie czeka) kliniki niepłodności( a do nich mam największe zaufanie) to zadzwoniłam skonsultować z nimi wyniki... i stwierdzili, że mam zwiększone przeciwciała czyli chorowałam już na to.
Tym bardziej, że mam łuszczycę, która jest chorobą autoimmunologiczną, która może trochę zawyżać wynik. A przyjmuje w dalszym ciągu encorton, przepisany przez klinikę niepłodności. Badania oczywiście zrobiłam powtórnie i czekam na wyniki.

Dziewczyny czuje się przybita i załamana. Moje 2 kruszynki. Jeszcze doktor która mówi, że jeden dzidziuś naciska na drugi. No cholera jasna ! Przeciez to ciaza blizniacza!

Miala któraś z was podobna sytuacje?
Jestem zalamana....
 
Cześć dziewczyny! Trochę się nie odzywałam! Bylam dziś na wizycie u " ginekolog " z wynikami badań... ( chyba nigdy nie widziała ciąży bliźniaczej) bo mnie nastraszyla, że do badań prenatalnych jeszcze dużo moze sie zdarzyć...bo jeden dzidziuś jest mniejszy od drugiego troszkę. po wizycie nie wiedziałam jak się nazywam..😭 ale co do wyników badań...
Stwierdziła, że jestem w trakcie toxomoplazmy.

Wynik igg 21.5iU/ml , igm 0.87 index

Wiec dostałam skierowanie do szpitala zakaznego... z racji tego, że jestem jeszcze pod opieką ( ostatnia wizyta mnie czeka) kliniki niepłodności( a do nich mam największe zaufanie) to zadzwoniłam skonsultować z nimi wyniki... i stwierdzili, że mam zwiększone przeciwciała czyli chorowałam już na to.
Tym bardziej, że mam łuszczycę, która jest chorobą autoimmunologiczną, która może trochę zawyżać wynik. A przyjmuje w dalszym ciągu encorton, przepisany przez klinikę niepłodności. Badania oczywiście zrobiłam powtórnie i czekam na wyniki.

Dziewczyny czuje się przybita i załamana. Moje 2 kruszynki. Jeszcze doktor która mówi, że jeden dzidziuś naciska na drugi. No cholera jasna ! Przeciez to ciaza blizniacza!

Miala któraś z was podobna sytuacje?
Jestem zalamana....
kochana, zmień lekarza. I to szybko.....
 
Kochana spokojnie, nerwy zaszkodzą dzieciaczkom. Poczekaj na wyniki badań. Jedz we wtorek do kliniki. A jeśli bardzo się denerwujesz to idź może prywatnie do ginekologa, niech zrobi USG
@eij ona właśnie prywatnie była z super opiniami... co prawda ciąża mnoga to nie jej "teren" także miała z szefowa się konsultować, bo szefowa zaraz rodzi dlatego nie mogła mnie wziąć na stałe 🤦‍♀️.... chociaż dzisiejszej wizyty kompletnie nie skonsultowala i od razu dostałam skierowanie do szpitala 😞😞
Kurcze czekałam na dzidziusie 6 lat, a ona tak po prostu bez problemu może powiedzieć" przez miesiąc może się jeszcze wiele zdarzyć,jeden naciska na drugiego. Bo jeden zrobił sobie dobra miejscówkę, serduszka co prawda biją, ale jest mniejszy plod. ".
A czy w ciazy bliźniaczej to przypadkiem dzidziusie nie naciskają na siebie bardziej w porównaniu do ciazy pojedynczej? Bo nasze macice są przystosowane na 1 zarodek?🤔 no szlak mnie trafi z takim "lekarzem ".

poczekam chyba do wtorku, do lekarza, który od początku nas zna😞
 
@eij ona właśnie prywatnie była z super opiniami... co prawda ciąża mnoga to nie jej "teren" także miała z szefowa się konsultować, bo szefowa zaraz rodzi dlatego nie mogła mnie wziąć na stałe 🤦‍♀️.... chociaż dzisiejszej wizyty kompletnie nie skonsultowala i od razu dostałam skierowanie do szpitala 😞😞
Kurcze czekałam na dzidziusie 6 lat, a ona tak po prostu bez problemu może powiedzieć" przez miesiąc może się jeszcze wiele zdarzyć,jeden naciska na drugiego. Bo jeden zrobił sobie dobra miejscówkę, serduszka co prawda biją, ale jest mniejszy plod. ".
A czy w ciazy bliźniaczej to przypadkiem dzidziusie nie naciskają na siebie bardziej w porównaniu do ciazy pojedynczej? Bo nasze macice są przystosowane na 1 zarodek?🤔 no szlak mnie trafi z takim "lekarzem ".

poczekam chyba do wtorku, do lekarza, który od początku nas zna😞
Masz jedno czy dwujajowe?
Prawda jest taka, że ciąża bliźniacza to ciąża wysokiego ryzyka...nie będę się wdawać w szczegóły bo nie po to jesteśmy, ale staraj się uspokoić i wierzyć w to co najlepsze. :)
 
Masz jedno czy dwujajowe?
Prawda jest taka, że ciąża bliźniacza to ciąża wysokiego ryzyka...nie będę się wdawać w szczegóły bo nie po to jesteśmy, ale staraj się uspokoić i wierzyć w to co najlepsze. :)
Dwujajowe😉 tak to wiem, że jest wysokiego ryzyka, dodatkowo jeśli jest z invitro...ale jakiś umiar chyba powinna zachować...wydaje mi się, że lekarka się wystraszyla po prostu,bo nie miała styczności z ciążą mnoga.... miala ktoś z Was chorobę autoimmunologiczna i podobne wyniki badan?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry