reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Kobietki jestem tu nowa. Tzn kiedyś zaglądałam do tego wątku, ale się nie udzielałam :)
Mam do was pytanie..
Byłam w ciąży naturalnej 2x i jedna ciąża z in vitro. Mam dwoje dzieci.
Ja choruje na pcos, niedoczynność tarczycy i mam cukrzycę typu 1.
Z mężem wszystko w porządku, nasienie też jest dobrej jakości.
Czy w naszym wypadku inseminacja ma sens? Czy lepiej od razu in vitro?
Pomijając kwestie finansowe itd wiadomo, że in vitro droższe,ale nie o to chodzi.
Mam 25 lat.
Mąż 28.
 
Ostatnia edycja:
Kobietki jestem tu nowa. Tzn kiedyś zaglądałam do tego wątku, ale się nie udzielałam :)
Mam do was pytanie..
Byłam w ciąży naturalnej 2x i jedna ciąża z in vitro. Mam dwoje dzieci.
Ja choruje na pcos, niedoczynność tarczycy i mam cukrzycę typu 1.
Z mężem wszystko w porządku, nasienie też jest dobrej jakości.
Czy w naszym wypadku inseminacja ma sens? Czy lepiej od razu in vitro?
Pomijając kwestie finansowe itd wiadomo, że in vitro droższe,ale nie o to chodzi.
Zależy ile masz lat, wiek przy inseminacji ma znaczenie. Ja mam 36 lat i jestem niemile zaskoczona, że muszę przejść przez inseminację, żeby dotrzeć do in vitro. Zresztą tutaj w USA trafiłam na fajny artykuł naukowy z wieloma statystykami jakie są szanse po inseminacji i dużo różnych wariantów np. wiek kobiety, waga, jakość nasienia, policystyczne, stymulacja hormonalna (omawiano 3, które się tutaj stosuje), ciąże mnogie itd.
 
Dziewczyny,
Czy wy wszystkie jesteście po zastrzykach ? Ja przy pierwszej IUI dostałam, a przy drugiej nie było to brane pod uwagę 🤔, jestem po stymulacji clomidem, ale chyba jako jedyba tutaj nie miałam zastrzyku.
 
Zależy ile masz lat, wiek przy inseminacji ma znaczenie. Ja mam 36 lat i jestem niemile zaskoczona, że muszę przejść przez inseminację, żeby dotrzeć do in vitro. Zresztą tutaj w USA trafiłam na fajny artykuł naukowy z wieloma statystykami jakie są szanse po inseminacji i dużo różnych wariantów np. wiek kobiety, waga, jakość nasienia, policystyczne, stymulacja hormonalna (omawiano 3, które się tutaj stosuje), ciąże mnogie itd.
Edytowałam post dodając nasz wiek. 😊 Ja mam 25,a mąż 28. Trochę nadwagi mam, ale nie jest jakoś bardzo źle..
Ja mam jedno in vitro za sobą udane,ale to jednak tak duże koszty.. Wiadomo jestem w stanie zrobić wszystko, ale zastanawiam się nad jedną próba inseminacji..
Co wyczytałaś więcej w tym artykule? Koniec końców warto zrobić inseminacje czy lepiej od razu in vitro?
 
Edytowałam post dodając nasz wiek. 😊 Ja mam 25,a mąż 28. Trochę nadwagi mam, ale nie jest jakoś bardzo źle..
Ja mam jedno in vitro za sobą udane,ale to jednak tak duże koszty.. Wiadomo jestem w stanie zrobić wszystko, ale zastanawiam się nad jedną próba inseminacji..
Co wyczytałaś więcej w tym artykule? Koniec końców warto zrobić inseminacje czy lepiej od razu in vitro?
Jesteś bardzo młoda, pogadaj z lekarzem, inseminacja w Twoim wieku ma sens. In vitro to zależy z jakim schorzeniem się ktoś zmaga i czy wogóle np. Małgosia Rozenek ma jakieś schorzenie (nie wiem co) i od początku wiedziała że tylko in vitro ma sens- i już jako młoda babka (podobno młoda ;)) miała dwóch synów z in vitro. Statystyki w tym artykule były średnie, maksymalnie 15% szans na cykl tam dawano, a kobietom 35+ na cykl dawano 5% szans czyli ja tych szans tak naprawdę nie mam..
 
reklama
Tak byłam na wątku clo ale mi stymulację nic nie wnosiły więc przeniosłam się na iui niestety miałam zrobione 3 i też żadna się nie udała więc przystąpiłam do ivf i za pierwszym razem zaskoczyło jestem w 11 tygodniu w wigilię mam wizytę i mam ogromną nadzieję że wszystko jest ok i mój maluszek jest cały i zdrowy.
Kolor Nadzieji.. Udała Ci się inseminacja jeśli tak to która? Pamiętam Cię z innego wątku.. Jak dobrze pamiętam to był to wątek Clo. :)
 
Do góry