reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Chcialabym duzo komorek, nie wiem ile zapladniac, ale chcialabym jeden dobrze rozwijajacy sie zarodeczek, jeden wszczepic I potem 9 mcy, siup, dzidzius. Chciala bym nie mrozic zarodkow. Tylko wlasnie z 6-10 komorek zamrozic I jak cos to potem znow probowac zapladniac komorki itd.
Kurcze, ciezki temat. Ciezkie decyzje.
 
O taka opcja właśnie by mnie interesowała. 6 poszło ustawowo? Tego nie wiedziałam, czyli minimum tyle chcą zapładniać, nie można np. 4?
Nuna zastanów się, zobacz ja z 6 miałam dwie blastki gdzie nie mamy problemów z nasieniem, nie zakładaj, że będziesz miała 100/100 moim zdaniem głupotą jest zapładnianie mniejszej ilości niż 6 bo to wszystko jest loterią i może byłabyś zła na siebie, że nie masz nic. Na forum była dziewczyna która 3 zapładniała bo tak chciała i co nie miała nic. Komórki podobno nie rozmrażają się tak dobrze... Jakie masz amh?
 
Chcialabym duzo komorek, nie wiem ile zapladniac, ale chcialabym jeden dobrze rozwijajacy sie zarodeczek, jeden wszczepic I potem 9 mcy, siup, dzidzius. Chciala bym nie mrozic zarodkow. Tylko wlasnie z 6-10 komorek zamrozic I jak cos to potem znow probowac zapladniac komorki itd.
Kurcze, ciezki temat. Ciezkie decyzje.
Tylko nie wiem jak to finansowo wychodzi, bo może być tak, że każde rozmrożenie komórki i zapłodnienie może kosztować niewiele mniej niż cała nowa procedura od początku.
I jak np rozmrożą, a się nie zapłodni, lub zapłodni ale nie dotrwa do tej 3 doby...to może to kosztować o wiele wiecej niż jakbyś mroziła zaraz po punkcji 6.
I wogóle musisz się dowiedzieć, czy klinika zgadza się na takie pojedyncze rozmrażanie...
Spisuj sobie takie pytania i na wizycie koniecznie zapytaj o to lekarza.

Wiem o co Ci chodzi... chcesz jedno dzieciątko i boisz się co się stanie z resztą zamrożonych zarodków? A nie chcesz by trafiły np do adopcji lub utylizacji... szanuję to. :)
 
Cześć @Evelevel !!! Miło, że zaglądasz i że masz już konkretny plan działania i życzę Ci jak najlepiej ;)
U mnie kiepsko, po ostatnich lekach i zbyt wysokiej dawce clo zdrobiła mi się torbiel (w piątek miała 4 cm) @ nadal nie dostałam i objawów brak a dziś już 41 dc!!! Masakra! Na 7 listopada dostałam skierowanie na laparoskopie + chromoturbulacja. Dziś jadę do lekarza niech powie co dalej bo niby @ ma przyjść (może do końca tygodnia tak wywnioskował lekarz jak sprawdzał endometrium) ale to znaczy że wszystko mi się poprzesuwa i sie okaże że akurat na operacje będę miała @ i co?! Tak myśle że albo zmieni termin laparo albo niech mi zapisze antykoncepcję na 2 mies. żebym w listopadzie nie dostała. Normalnie powtarza mi się to co 2 lata temu przed pierwszą laparo. :realmad:

Jolancik i jak u lekarza? Powiedział coś? Jakiś plan oprócz tej laparoskopii?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko nie wiem jak to finansowo wychodzi, bo może być tak, że każde rozmrożenie komórki i zapłodnienie może kosztować niewiele mniej niż cała nowa procedura od początku.
I jak np rozmrożą, a się nie zapłodni, lub zapłodni ale nie dotrwa do tej 3 doby...to może to kosztować o wiele wiecej niż jakbyś mroziła zaraz po punkcji 6.
I wogóle musisz się dowiedzieć, czy klinika zgadza się na takie pojedyncze rozmrażanie...
Spisuj sobie takie pytania i na wizycie koniecznie zapytaj o to lekarza.

Wiem o co Ci chodzi... chcesz jedno dzieciątko i boisz się co się stanie z resztą zamrożonych zarodków? A nie chcesz by trafiły np do adopcji lub utylizacji... szanuję to. :)

Dziekuje zuzik. Dokladnie tak.
Jeszcze nie wiem jak zdecydujemy, jakie to beda liczby. Liczymy sie z tym ze bedzie drozej niz normalnie. Myslalam tak 4. I potem za kazdym razem 4 jesli by sie nie udawalo. Jesli wyszly by dwa, to potem bysmy probowali wszepiac drugi. Ale o drugim dziecku nie mysle bo przeciez nie wiem czy wygram wojne o jedno. Chce chociaz jedno. I pamietajac 10 lat staran lub wiecej bo czas leci, jesli bylo by jedno to bylo by 100% szczescia.
W kwesti cen, tego co mozna, a co nie to, nic jeszcze nie wiem. Jeszcze z nikim nie rozmawialismy. Juz nie dlugo.
 
reklama
"Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń."


PAŹDZIERNIK

04 - jolancik - monitoring cyklu
12 - gos1512 - histeroskopia
16 - zuzik85 - wizyta w klinice i plan na IUI

sroka - betowanie po drugiej inseminacji
justynaszatanka - czeka na @ (oby nie przylazła :) )
Candygirl - monitoring cyklu
Candygirl - IUI
Joaszka - IUI

LISTOPAD

Jolancik - laparoskopia i chromoturbulacja
Evelevel - wizyta wstępna po skierowania na badania wirusowe przed IVF
zuzik85 - być może IUI

Nigdy się nie poddawaj. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy!!!

Dziewczyny, kalendarz się kurczy...kto, co, kiedy?
 
Do góry