reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Witaj!
Ja niecierpliwie czekam na swoją pierwszą IUI. mialam miec we wrzesniu, ale nie podobalo sie ginowi w zasadzie nic - ani endometrium, ani pecherzyk, ani śluz, takze odpuscilismy. W pazdzierniku jajeczkowal lewy jajnik, po stronie jajowodu podejrzanego o niedroznosc, wiec poszlam na laparoskopie usunac torbiel z lewego jajnika i potencjalnego wodniaka z jajowodu (torbiel usunieta, jajowód okazal sie zdrowy i drozny!). Laparoskopia byla mniej wiecej w terminie owulacji. No ale zabieg i sie organizm zresetował. Po laparoskopii po ok. 1,5 tygodnia mialam owu, wczoraj/dzisiaj miala byc @.
Dzisiaj sie juz delikatnie zaczelo, bylam u gina wlasnie. i powiem wam, że mam ciekawą historię..
Lewy jajnik oszalał, chyba po tej laparo poczuł wiart w żaglach i produkuje jak narwaniec pecherzyki... Otóż okazuje się że mialam własnie owu... Tak, kolejną!! Kolejną w tym cyklu (to juz bedzie trzecia), kolejną z lewego jajnika, kazda co 2 tygodnie..
Drugą to rozumiem - mialam laparo, cale procesy zostaly zatrzymane i organizm uruchomil sie na nowo do produkcji. ale skąd ta trzecia? No i tak oto, drogie panie, dochodzi do przypadków zachodzenia w ciążę przed/w trakcie @.

Także mozliwe, ze moja @ sie nie rozwinie, bo na razie jest krew ze śluzem, co swiadczy że to bardziej owulacyjne. W zatoce douglasa duzo plynu. Widac strzępy po uwolnionych zrostach. Endometrium - z tego się cieszę! - ma 10mm! a 2 tyg temu bylo za grube w trakcie owu: 14,4mm.

No i tak to.. stymulacji nie robimy, zeby organizmu nie rozregulować, tylko zeby sie uspokoił... trzeba przeczekac kolejny cykl..
frown.gif
ale moze cos sie wykluje z niego.... za 8 dni kolejna wizyta, zobaczymy, moze uda sie jeszcze zrobic przed swietami IUI.
U nas problem w kiepskim nasieniu. Moje badania wszystkie wyszly dobrze, hsg- drozne, hormonalne wszystko w normie...tylko to nasienie. :(
 
reklama
adunnia90 to moja 1 wsza IUI.
Juz troche dszłam do siebie i moge pisac zryczalam sie łeb mi peka. Okazalo sie ze pecheryk nie ekl :( nici w IUI. Lekarka kazała mi brac duphaston - nie wiem po co. moze zeby pecherzyk sie wchlonął? Za bardzo wierzylam ze sie uda za 1 razem :(
Powiedziala ze drugi raz sróbujemy na peknietym pecherzyku ale ja nie wierze ze na peknietym sie uda. :( wiecie coś na ten temat?
Ja miałam pierwszą IUI wykonaną na pękniętych. Ale nie wiem kiedy dokładnie pękły. Na wizycie dzień przed wieczorem były 4 całe. A na drugi dzień rano już 2 pękły. Iui miałam koło południa. 4 dni później były 2 ciałka żółte... Ale co z tego skoro nic nie wyszło. Teraz lekarka powiedziała że następnym razem trzeba zrobić na nie pęknietym...
Więc jak sama widzisz zdania naszych lekarzy są podzielone...
 
Witam jestem tutaj nowa na forum. Ktora to Twoja IUI? Ja jestem 7 dni po inseminacji i tez za tydzien mam isc zrobic bete strasznie sie boje ze znowu nic nie bedzie i nie chce sie nakrecac. :(. a Tobie zycze powodzenia :)
witam to była 3iui na cyklu stymulowanym, i miałam ją 6listopada trzymam za ciebie kciuki za siebie i inne dziewczyny również i dziekuje bardzo za wsparcie jest mi strasznie potzrebne bo jestem bardzo ostatnio podłamana
 
Kath a nie mówiłam, że te badania u Ciebie to pro forma? Jak nastawienie, z kazdym dniem bardziej pozytywne czy nadal ponure?

Witam nowe dziewczyny i owocnych działań życzę:)

"Stare" pozdrawiam serdecznie:)
 
Adunnia90 ja tez jestem tydzien po iui i za tydzien mam termin @! :) Tak mniej wiecej bo iui mialam we wtorek i wtedy byla owu a potem kolejna owu z drugiego pecherzyka w czwartek. Wiec nie wiem kiedy liczyc termin @...

Ogolnie to moj pierwszy zabieg, staramy sie 23 miesiace, wyniki badan mamy rewelacyjne.

Bertha no normalnie szok i niedowierzanie! :) A ja zawsze myslalam o tych zajsciach w czasie okresu ze to jakies mity :) Ale super ze laparo przyniosla takie korzysci! :)

Cytry powodzenia :) Co u Was jest przeszkoda?

Cikulinka glowa do gory! Jestesmy z toba :) To pewnie ta szaruga za oknem nie sprzyja staraniom i pozytywnemu mysleniu.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry