reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
No więc podsumowując: Na zwolnieniu musi być B co oznacza zwolnienie ciążowe 100% płatne. Lekarz nie ma obowiązku go w ten sposób wypisywać dopóki nie będzie potwierdzenia akcji serca.
1,2 oznacza czy pacjent może chodzić, czy nie.
ZUS obecnie, na tyle na ile ma pracowników, dość często odwiedza panie, które są na zwolnieniu od początku tudzież są inne dziwności.
Nie, lekarz nie musi na zwolnieniu podawać żadnego miesiąca ciąży:) Zaświadczenia też może nie wypisać do akcji serca (to już, tak jak w przypadku l4, wola i wiara lekarza).
Co do 3 m-ca nie ma już tej granicy. Kobieta jest chroniona od momentu potwierdzenia ciąży. Jeśli umowa kończy jej się przed terminem porodu to pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć do danego dnia.

Kath ja też jestem na l4 od samego transferu. Na poczatku było mi głupio, teraz jest mi głupio, że tak myślałam. Stres to nasz wróg. Tak a nie inaczej walczyłyśmy o ciążę, często to dla nas ostatni gwizdek dlatego warto nawet przeginać w dbaniu o siebie. Takie obecnie mam zdanie. Masz wypoczywać, pachnieć i dbać o maleństwo. ZUSem , nawet jak Cię nwiedzi, zupełnie się nie przejmuj. Ot, formalność w naszym przypadku. Jak Cię nie zastaną zostawią pismo, że masz albo do nich podjechać albo wyjaśnić, czemu Cię nie ma i tyle.
 
reklama
No więc podsumowując: Na zwolnieniu musi być B co oznacza zwolnienie ciążowe 100% płatne. Lekarz nie ma obowiązku go w ten sposób wypisywać dopóki nie będzie potwierdzenia akcji serca.
1,2 oznacza czy pacjent może chodzić, czy nie.
ZUS obecnie, na tyle na ile ma pracowników, dość często odwiedza panie, które są na zwolnieniu od początku tudzież są inne dziwności.
Nie, lekarz nie musi na zwolnieniu podawać żadnego miesiąca ciąży:) Zaświadczenia też może nie wypisać do akcji serca (to już, tak jak w przypadku l4, wola i wiara lekarza).
Co do 3 m-ca nie ma już tej granicy. Kobieta jest chroniona od momentu potwierdzenia ciąży. Jeśli umowa kończy jej się przed terminem porodu to pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć do danego dnia.

Kath ja też jestem na l4 od samego transferu. Na poczatku było mi głupio, teraz jest mi głupio, że tak myślałam. Stres to nasz wróg. Tak a nie inaczej walczyłyśmy o ciążę, często to dla nas ostatni gwizdek dlatego warto nawet przeginać w dbaniu o siebie. Takie obecnie mam zdanie. Masz wypoczywać, pachnieć i dbać o maleństwo. ZUSem , nawet jak Cię nwiedzi, zupełnie się nie przejmuj. Ot, formalność w naszym przypadku. Jak Cię nie zastaną zostawią pismo, że masz albo do nich podjechać albo wyjaśnić, czemu Cię nie ma i tyle.
Nic dodać nic ująć :) Mianuję Magdę forumową encyklopedią :)
 
Wydaje mi się Katharina że jeżeli dostałaś zwolnienie lekarskie z literka B to zaświadczenie powinnaś dostać bez problemu. Ja takie zaświadczenie również musiałam dać do swojego zakładu pracy mimo że również mam umowę na czas nieokreślony. A co do kontroli ZUS.. Oczywiście u mnie tydzień temu byli :) ZUS bardzoo mnie lubi po 2,5 rocznej walce w sądzie. ;)
 
Wydaje mi się Katharina że jeżeli dostałaś zwolnienie lekarskie z literka B to zaświadczenie powinnaś dostać bez problemu. Ja takie zaświadczenie również musiałam dać do swojego zakładu pracy mimo że również mam umowę na czas nieokreślony. A co do kontroli ZUS.. Oczywiście u mnie tydzień temu byli :) ZUS bardzoo mnie lubi po 2,5 rocznej walce w sądzie. ;)

ZUS to taka instytucja że jak tylko zobaczy że jest 34 dzień zwolnienia lekarskiego to w całej siedzibie zaczyna wyć syrena i błyskać czerwona lampa z napisem "oszust, krętacz chce pieniędzy." i wysyła swoją armię na odsiecz:mad:
 
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym Twoim życiu!

WRZESIEŃ

12 - Anika - gbs i usg
12 - omatkoitrojko - test ciążowy
14 - Pyreczka - wizyta u profesora
19 - Kath - wizyta kontrolna i podglądanie Kropka
19 - Anika - wizyta kontrolna
27 - Anika - przywitanie z Polą

Kath - w dni parzyste beta i progesteron
Bertha - IUI
Vadera - wizyta kontrolna, kardiolog, krzywa cukrowa
 
reklama
Omatkoitrojko, przypomnij mi czy to były naturalne starania i czy brałaś zastrzyk na pęknięcie?
W tym cyklu nie dostslam pregnylu, w tamtym mialam, po teraz wg lekarki pecherzyk byl za duzy, a ddugi za maly i ten maly sie nie zmieniał, a duzy stwierdzila ze to cysta, w15 dc tej noby cysty nie bylo juz i powiedziala lekarka ze albo to byl pecherYk albo cysta sie wchlonela. I bach jednak czasem sie mylą ci lekarze, no bo skad by ta kreska wyszla
 
Do góry