reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Mam pytanie od dzis mam zwolnienie...od pani ktora mi je wypisywala dowiedzialam sie ze to jest zwolnienie ciazowe na 100% i nie muszę lezec...ale moja kadrowa mowi ze ona tego z l4 nie widzi i musze dostarczyc zaświadczenie ze jestem w ciazy...czy ktoras z was tez miala taka sytuacje? Czy dostane takie zaswiadczenie jeszcze przed serduszkiem?
 
Moja szwagierka mi pogratulowala...
Tescie nie zadzwonili...
Szefowa nie pogratulowala...

a jesteś na zwolnieniu czy pracujesz? (nie wiem jaką masz pracę)

Ja dziś byłam na ktg - jakieś skurcze są ;) brzuch napiety.dziś odstawiam nospe, w sobotę magnez - zacznie się impreza ;)

aż mi się gęsia skórka zrobiła jak przeczytałam to zdanie

Kath a nie za wczesnie? Bo to zazwyczaj sie czeka do tego 2 -3 mca?

przesądy, my też powiedzieliśmy odrazu


Beti zazdraszczam pobytu nad morzem:-) :)

ja mam ostatnio taki spadek mocy że słów brak. nic mi się nie chce. całymi dniami leżę i czytam. istnieje prawdopodobieństwo zaniku mięśni;)
 
Mam pytanie od dzis mam zwolnienie...od pani ktora mi je wypisywala dowiedzialam sie ze to jest zwolnienie ciazowe na 100% i nie muszę lezec...ale moja kadrowa mowi ze ona tego z l4 nie widzi i musze dostarczyc zaświadczenie ze jestem w ciazy...czy ktoras z was tez miala taka sytuacje? Czy dostane takie zaswiadczenie jeszcze przed serduszkiem?
Kath, na L4 tak z prawej strony jest wpisana cyferka. 1 (jedynka) oznacza kobietę w ciąży. Nie musisz leżeć, ani ZUS Cię nie sprawdzi. I wynagrodzenia dostajesz 100%.
 
Kath, na L4 tak z prawej strony jest wpisana cyferka. 1 (jedynka) oznacza kobietę w ciąży.

Nie musisz leżeć, ani ZUS Cię nie sprawdzi. I wynagrodzenia dostajesz 100%.

inaczej, na druku ZLA jest oznaczenie "B" co oznacza ciążę, jeśli jest 1 - pacjent musi leżeć, 2- pacjent może chodzić.
może osoba wypisująca druk nie wpisała oznaczenia "B" ja zawsze kontrolowałam moment wypisywania zwolnienia
ZUS może wezwać na kontrolę zawsze, nawet kobietę w ciąży niezależnie czy my ma zalecenie leżenia, czy może chodzić.

ja nie musiałam dostarczać zaświadczenia o ciąży, bo mam umowę na czas nieokreślony.
na zaświadczeniu jest wpisany wiek ciąży co ma znaczenie przy umowie zawartej na czas określony. dlatego pracodawca ma prawo takiego zaświadczenia zażądać i musisz je dostarczyć.

Kath a może ty jeszcze nie masz "zwolnienia ciążowego"? ja miałam dopiero od wizyty serduszkowej właśnie
 
reklama
inaczej, na druku ZLA jest oznaczenie "B" co oznacza ciążę, jeśli jest 1 - pacjent musi leżeć, 2- pacjent może chodzić.
może osoba wypisująca druk nie wpisała oznaczenia "B" ja zawsze kontrolowałam moment wypisywania zwolnienia
ZUS może wezwać na kontrolę zawsze, nawet kobietę w ciąży niezależnie czy my ma zalecenie leżenia, czy może chodzić.

ja nie musiałam dostarczać zaświadczenia o ciąży, bo mam umowę na czas nieokreślony.
na zaświadczeniu jest wpisany wiek ciąży co ma znaczenie przy umowie zawartej na czas określony. dlatego pracodawca ma prawo takiego zaświadczenia zażądać i musisz je dostarczyć.

Kath a może ty jeszcze nie masz "zwolnienia ciążowego"? ja miałam dopiero od wizyty serduszkowej właśnie
Mam ciazowe...mam kod 2B...no coz widocznie bede mudiala dostarczyc zaswiadczenie...
 
Do góry