reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Zuzik85 witaj :)
Resztę dziewczyn też witam :)
Pani doktor powiedziała że osoby z niedrożnymi jajowodami mają w 99% też chlamydie.A że mi badanie na chlamydie wyszło ujemnie to sugerowała by narazie ominąć to hsg. A że ja powiem szczerze jakoś obawiam sie tego badania to nie nalegałam. Badania mam raczej wszystkie potrzebne bez hsg jak już wspomniałam.
  • stopień czystości pochwy
  • posiew z kanału szyjki macicy
  • badanie w kierunku chlamydii metodą PCR
  • cytologia
  • HIV, HCV, HBS Ag;
Jeszcze badania typu tarczyca antygenty atpo itd.
Też słyszałam że po zabiegu należy leżeć co najmniej 10 minut .A tu zabieg -usg- i wypad. Trwało to wszystko jakieś 3 minuty.Jednak nie wiem co z tą kliniką gdyż poleciła mi ja moja ginekolog którą sobie bardzo cenie.

Stacy- i zrobiłaś tą drożność?? Czy udało się po tej 6 inseminacji ? Czy to było powodem nieudanych pozostałych ??

Kredka- maż miał robione dwa razy badanie nasienia i w żadnym nie wykazało ani jednego żywego plemnika. A że czas leci lata lecą i kasy też nie ma za dużo zdecydowaliśmy oboje że takie rozwiązanie będzie w miarę proste .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magnolia Ja nie mialam chlamydii a i tak zakorkowana bylam.
Co do m to wypytuje bo moj tez nic tam nie ma ale jak moge Ci cos doradzic zebys nie robila wszystkiego od "dupy strony" bo widze ze doslownie powielasz moje wszystkie kroki lacznie z klinika:-) i jezeli moglabym Ci w jakis sposob pomoc to nie rob tych bledow ktore ja zrobilam:-) moim zdaniem powinnas po kolei pierwsze isc na hsg i zeby Twoj m zrobil biopsje i usg jajek. Jak bedziesz miala to zrobione to wtedy bedzie sie nowy plan kreowal. Gdybym pewno ja poszla tym planem to moze bym juz byla w ciazy...
A i jeszcze chyba musisz porobic troche badan typu fsh tsh progesteron testosteron lh itd ale tu juz dziewczyny doradza bo ja dalej notesu nie pisze ( wtajemniczone wiedza:-*)
 
A i jeszcze zapomnialam dodac ze to wlasnie w katowicach nas tak przekonali ze od razu dawca jak nic nie wyszlo w badaniu nasienia i jak teraz patrze z perspektywy czasu to moze jakbym tam nie trafila nigdy to by bylo wszystko innaczej
 
Stacy- i zrobiłaś tą drożność?? Czy udało się po tej 6 inseminacji ? Czy to było powodem nieudanych pozostałych ??

Zrobiłam drożność po 2 IUI, bo się nie udawało. Ale u mnie było wszystko ok, wszystko drożne. Mój m, nie ma plemników, korzystaliśmy z dawcy. Nie wiem gdzie leżał problem, ze się nie udawało. Wszystkie wyniki były ok. Teraz tak z perspektywy czasu i porównując z Kredką, wydaje mi się, że po prostu za mało miałam podane plemników w milionach. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. Po 6 IUI, zdecydowaliśmy się na in vitro. Dziś wiem, że te 6 IUI to i tak było za dużo. Trzeba postawic sobie jakiś limit, bo ja szłam w zaparte że na pewno się uda skoro ze mną wszystko ok, a tu nic. In vitro udało się za pierwszym razem. Dziś już córeczka jest z nami i ma 3 miesiące. :-) :)
 
Magnolia, ja robiłam drożność w szpitalu na nfz. Badanie nie należy do najprzyjemniejszych, ale to duży krok w diagnostyce. I przed hsg miałam wymazy i chlamydii nie było. To robiłam u takiego "swojego" gina. Byłam drożna na szczęście... Jak trafiłam do kliniki leczenia niepłodności (ok pół roku po hsg), znowu miałam wymazy i wyszła myco i ureaplazma. Dopiero po antybiotykach (ja brałam i emek) pozbyłam się tego dziadostwa. A i tak pierwsza IUI się nie udała. Do drugiej podeszłam z mega spokojem i okazała się owocna :)
Tobie też się uda, tylko słuchaj doświadczonych koleżanek :)
I tak jak Kredka pisze, na początku cyklu fsh, lh, około owulacji estradiol, progesteron. Tsh. A badałaś AMH? Jaki masz wynik?
 
Część dziewczyny;) byłam wywolywana, więc się melduje:) cały czas Was czytam, ale nie miałam weny do pisania. U nas dobrze, rosniemy i w środę mamy wizytę. Poza tym bardzo aktywny czas, bo koniec szkoły (rozdalam świadectwa mojej klasie) i koniec studiów (wreszcie),więc od soboety do środy siedzę na uczelni:/ a gorąco tam jak w piekle, straszne te mury!

Marzeń, Jeszce chwilą i zasluzone wakacje i wolne. Wierzę, że ten czas przyniesie Wam pozytywne rozwiązania :*

Kamisiu , przytulam Cie mocno. Siedzisz mi głęboko głęboko sercu :*

Lumio, melduj się!

Zuzik, Ty to jesteś dobry duszek tego forum - zawsze o wszystkich pamietasz;) jak u Was?

Stacy, Niebajka też pisała, że Sarenka przy skokach rozwojowych była bardzo niespokojna. Trzeba po prostu przeczekać. Całuję Was!

Kredka, jestem dumna, że tyle bez papierosów wytrzymalas;) nigdy nie wracaj.

Beti, jak tam? Zabieg umowiony?

Kath, drugie opakowanie antyków uruchomione?

Magda, zakładasz tu jeszcze? ;)

Wszystko forumowiczkom życzę dużo dobrego :*

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Można zrobić nowocześniejszą metodą HSG, "przyjemniejszą" i bez prześwietlania jajników i miednicy promieniami RTG czyli Sono HSG, jeśli masz świeże posiewy i wymazy to po miesiączce a przed 14 dniem cyklu leć do jakiejś kliniki na to badanie. Ono jest bezwzględnie konieczne! Koszt ok. 600 zł a na wizytę przed badaniem dużo klinik ma zniżkę, jako pierwsza wizyta w placówce, a przy okazji pogadasz o reszcie spraw. I jak widzisz po historiach tutaj, chlamydia nie jest sposobem na ginekologiczne wróżby. A Twoja ginka zapewne inseminacji nie miała w polecanej przez siebie placówce, więc co ona może wiedzieć?
 
Część dziewczyny;) byłam wywolywana, więc się melduje:) cały czas Was czytam, ale nie miałam weny do pisania. U nas dobrze, rosniemy i w środę mamy wizytę. Poza tym bardzo aktywny czas, bo koniec szkoły (rozdalam świadectwa mojej klasie) i koniec studiów (wreszcie),więc od soboety do środy siedzę na uczelni:/ a gorąco tam jak w piekle, straszne te mury!

Marzeń, Jeszce chwilą i zasluzone wakacje i wolne. Wierzę, że ten czas przyniesie Wam pozytywne rozwiązania :*

Kamisiu , przytulam Cie mocno. Siedzisz mi głęboko głęboko sercu :*

Lumio, melduj się!

Zuzik, Ty to jesteś dobry duszek tego forum - zawsze o wszystkich pamietasz;) jak u Was?

Stacy, Niebajka też pisała, że Sarenka przy skokach rozwojowych była bardzo niespokojna. Trzeba po prostu przeczekać. Całuję Was!

Kredka, jestem dumna, że tyle bez papierosów wytrzymalas;) nigdy nie wracaj.

Beti, jak tam? Zabieg umowiony?

Kath, drugie opakowanie antyków uruchomione?

Magda, zakładasz tu jeszcze? ;)

Wszystko forumowiczkom życzę dużo dobrego :*

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
Aniko 9 tabletek do konca 2 op :)
 
CZERWIEC

28 - Lazurytka - usg
29 - Anika - wizyta u gin prowadzącego ciążę

LIPIEC

1 - Marzen - podgląd
5 - Beti - histeroskopia

Ewik - iui
Katharina - stymulacja do ivf
Lumio, Kredko czekamy na Was
Kobietki jeśli w kalendarzu nie ma ujętych Waszych wizyt to dajcie znać.

Są z nami:
Buraq, Beti, MagdaM33, anika11, nouvelle, Pyreczka, Lazurytka, Kamisia871, lumia, marzen88, ewikewik, vadera, Katharina203, kredka82, magnolia34, M26, stacy, niebajka, zuzik85 :)
 
reklama
Do góry