reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
No niby był dla kobiet po in vitro. Czułość 25. Kurcze a taka byłam pewna, że teraz się musi udać. Nie dość że ta IUI była robiona ze świeżego nasienia 39 mln(ostatnio była z mrozaków 8 mln), to jeszcze miałam dwa pęcherzyki i oba pękły(ostatnio był tylko 1), Endometrium teraz było idealne(wcześniej było za małe). Jakoś nie mogę uwierzyć, że przy tak sprzyjających warunkach coś mogło się potoczyć nie tak.
Jutro pójdę na Betę bo muszę mieć pewność przy odstawianiu Luteiny, że na 100% nie jestem w ciąży.

Przyczyn moze byc wiele. Czasami moze byc problem z DNA (budowa chromosonow) i embrion jest slaby,nie moze nastapic implantacja.
Czasami oslonaka w ktorej znajduje sie zarodek jest bardzo gruba i nie moze jej przerwac.
Zarodek mogl usadowic sie w zlym miejscu w macicy i moglo nastapic wczesne poronienie.
Zaburzenia hormonalne np(tsh),nieprawidlowosci w budowie macicy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A jak to wszystko sprawdzić, bo mój lekarz na razie mi żadnych badań nie robił, bo ponoć po kilku poronieniach można coś działać. :( A ja miałam dopiero jedno.wrr
 
A jak to wszystko sprawdzić, bo mój lekarz na razie mi żadnych badań nie robił, bo ponoć po kilku poronieniach można coś działać. :( A ja miałam dopiero jedno.wrr
Czy mialas robiona histeroskopie ???
Czy sprawdzilas (tsh) ??
W Polsce podobno histeroskopie wykonac mozna na Kase Chorych. Histeroskopie wykonuje sie czesto gdy nastapilo poronienie lub wileokrotne in vitro lub iui nie przynosza sukcesow.
Tsh - nie wiem czy jest na Kase Chorych ale wydaje mi sie,ze tak. Popros swojego lekarza rodzinnego o zskierowanie na badanie hormonu tsh.
Mysle,ze na tym etapie nie musisz wykonywac badania DNA (w Pl.,chyba jest rowniez na Kase Chorych)ale bardzo trudno dostac skierowanie.
Naprwde trzeba duzo szczescia aby zajsc w ciaze,bo czasami wystarczy,iz 1 zdeformowany plamnik(2glowki,2 witki itd.) zaplodni komorke jajowa i koniec.............
 
Ostatnia edycja:
Tsh ma ok. Histeroskopii nie miałam robionej. Jutro się okaże po bad. krwi. Będę czekać jak na skazanie. Rano zrobię sobie jeszcze test z moczu. Niech te 24 godz szybko zlecą.
 
Sony, dopóki bierzesz luteine to @ nie dostaniesz. A test czułości 25 robiony z nie porannego moczu Ci nie wyjdzie. potrzebny jest poranny mocz i test 10 (np. acona). Ale teraz to najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie bety. trzymam kciuki żeby sie udało (nie ukrywam że twój wynik mnie interesuje bo mamy tego samego lekarza i straciłabym do niego zaufanie :-D.....nie miałaś HSG??:confused:)
 
Ostatnia edycja:
Sony- ja trzymam kciuki, żeby jednak się udało!!!!!!!!!!!!!!!
AlaT- powodzenie IUI-max. 15%- reszta to łut szczęścia i nie zawsze należy szukać winy w czymś innym. ja przy 2 IUI miałam idealne warunki- podwójna dawka płynu z nasieniem, 2 świeżo pęknięte pęcherzyki i niestety nie udało się, choć armia M w tedy liczyła 18mln a ja okaz zdrowia.....
 
Sony, dopóki bierzesz luteine to @ nie dostaniesz. A test czułości 25 robiony z nie porannego moczu Ci nie wyjdzie. potrzebny jest poranny mocz i test 10 (np. acona). Ale teraz to najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie bety. trzymam kciuki żeby sie udało (nie ukrywam że twój wynik mnie interesuje bo mamy tego samego lekarza i straciłabym do niego zaufanie :-D.....nie miałaś HSG??:confused:)
Miałam SonoHSG i jajowody mam drożne. A Histeroskopia to coś innego:)
 
Cześć dziewczyny.

Lindi: czekałam na @ w końcu się doczekałam, więc idę jutro na wizytę, a IUI pewnie 17 grudnia,

Lotinda: trzymam &&&&&&&&&&&&&&&

Sylha: ludzie są różni, ja w sobotę byłam na imprezie i tam byli rodzice synka 4 miesięcznego, mają okoł 20 lat, młodzi i w dodatku nie odpowiedzialni. Mama synka w ciąży piła, paliła i udawała, że nie jest w ciąży :biggrin2:. Tak dobrze słyszycie w 7 miesiącu ciąży poszła do gin i zdziwiona "jestem w ciąży!!!". A rok temu jak ją widziałam na tej samej imprezie to wymiotowała i ściemniała, że coś zjadła, zgroza. To rodzinka mojej bratowej, gdyby nie ona, to by to dziecko nic nie miała, wszystko im oddała po swoim synku, który ma teraz 2 lata.



Paula: uda się teraz, trzymam &&&&&&&&&&&&



Sony: jak jesteś w ciąży i odstawisz luteinę, to nie dostaniesz @, zrób rano test jakiś inny, może ten nie jest czuły i Betę. Bądź pozytywnej myśli, trzymam &&&&&&&&&&&&



alaT: fajne rzeczy piszesz to prawda, że ciężko, ale jak to jest, że niektóre dziewczyny zaliczają wpadki. Powiedziałam koleżance, bo się pytała jak mi idzie, powiedziałam jej, że to nie takie proste. Uśmiała się (pozytywnie) ona wpadła ze swoim chłopakiem w wieku 27 lat, nie chciała mieć w tedy dziecka, mówi, że to był ich pierwszy raz i od razu strzał. Teraz oczywiście nie żałuje, ma śliczną córkę, są po ślubie, ale on z nią nie mieszka, tylko daje kasę na Olę, idealny układ :biggrin2:. Powiedziała mi kiedyś, że nie żałuje gdyby nie wpadka nigdy by się nie zdecydowała na dziecko.

Czytała ostatnio artykuł o kobietach uzależnionych od aborcji, jedna miała ich 15.
 
reklama
Witam się dziewczyny deszczowo :-),
ależ jestem przychlastana- nie wiem czy to na pogodę, czy na nocne wędrówki, ale tym razem mojego M- chyba go rozłożyło całkiem i nie wiem po co do roboty polazł!?!?!?
Ja bym musiała na jakieś zakupy skoczyć, bo mi tylko kilka plastrów szynki ostało :baffled:
 
Do góry