reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Dziewczynki
Wybaczcie, ze ja tak tylko o sobie, ale czy mozecie mi powiedziec jak wyglada zabieg hsg. Czy to jest podobne do inseminacji? W sensie, ze na fotelu....itp

Enni
A tak z ciekawosci, bo pisze z kom i nie widze i wybacz, ze nie pamietam....mials iui czy ivf? No i czy dwa baelki byly;-) jeszcze raz gratki wielkie;-)

Stacy
Ja bralam tylko dupka...po tym jak na kontrolnym usg widac bylo, ze pecherze pekly;-)
A czemu zmieniliscie na gonodrotopiny? Nie rosly pecherze po clo? Zainteresowalas mnie tym bardzo;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja po dupku czuje się dobrze :)
Bardzo fajnie ze macie w brzuchach podwójne i potrójne pakieciki :-D ja ile by nie było to tez przyjmę z radością :)
 
lumia - powiem szczerze, że ja sama chciałam zmiany. Pomiędzy 4 a 5 IUI wyczytałam że gonodrotopiny są lepsze, bardziej nowoczesne i że jest większa skuteczność. Ile w tym prawdy ciężko mi powiedzieć. Przy dawce 2x1 CLO miałam dwa pęcherzyki, stwierdziłam że jeżeli nie zaryzykuje z tym puregonem to się nie dowiem. Niestety jest dużo droższy. :tak:
 
Stacy
A na czym polega ta weiksza skutecznosc? W sensie, ze "jakosciowo"lepsza komorka?hmm
Ja tez sie zastanwialam nad zmiana. A mozna wiedziec ile CIE kosztuje ta kuracja?
Ja biore 1dziennie i mam jeden pecherzyk i raz sie zdazyly dwa. Za pierwszym razem dostalam dawke 2*1 i 3 urosly. Odstapilismy od staran (choc teraz zluje) i zmniejszylismy dawke.

No fajowo jak takie cudowne wiadomosci o Wielopakach;-):p
 
Lumia jestem po ivf i miałam podane 2 zarodki :)
Anika tez mi się wydaje że to progesteron robi swoje, do tego doszły mi dzisiaj mdłości i niestety nadal czerwono, :( staram się jednak tym nie denerwować:)

MagdaM33 jestem chyba trozke nie w temacie albo źle zrozumiałam Twój post...:) więc wybacz jak się pomylę :0 Jutro będziesz mieć już dzdziusia?:) czy transfer?:)

Dziewczyny co do iui to ja byłam stymulowana clo i raz menopurem i powiem wam że po clo czułam się fatalnie, miałam straszne mdłości i wybuchy gorąca.
 
enni w piątek będę miała criotransfer, a jutro będą maluszki budzić:-)

a ja stopki nie zaktualizowałam, nie ma w niej wzmianki o crio teraz dopiero zobaczyłam stąd mogłaś się pogubić :-)
 
Ostatnia edycja:
Lumia, Stacy, ja też biorę puregon, wczesniej gonal - ja płacę groszę, bo wykorzystałam na to jedna refundację, wiec zapłaciłam za opakowanie 600j 3,20zł (normalnie 670zł), a za 300 j 22zł (normalnie 350zł). droga sprawa :/ ale podobno pecherzyki lepsze jakościowo
 
Lumia - no właśnie, działa lepiej na komórkę i endometrium. To drugie mogę potwierdzić. Więc tak puregon ostatnio zakupiłam od razu w klinice i zapłaciłam 350 zł. Teraz go załatwiam na własną rękę i będę go miała jutro rano więc zobaczę jaka jest cena. W porównaniu z CLO jest to ogromna różnica. Ale jeżeli ma się udać.... chociaż efektów nie ma. :-(
 
Lumia ja Cie bardzo prosze kochana jak juz sie o tym hsg naczytasz to napisz mi sciage prosze:-* bo mi sie nie chce szukac a jak najbardziej zaczynam byc w tym temacie!
Poza tym @ tak sie rozkrecila ze umieram... wzielam 2 nospy i nic nie pomoglo:-(

Co do dupka to ja mysle ze jak juz peklo to od razu a jak nie peklo to dopiero jak peknie. Pomijajac fakt o ktorym moj gin mowil ze dupek i tak nic nie daje.
 
reklama
niestety, wykorzystanie tej jednej refundacji, oznacza, ze na czas ivf zostały mi tylko dwie. jesli kogoś stac na zakup bez refundacji, to lepiej tak zrobic, bo wyjdzie za leki około 1000zł na cykl, a przy ivf to sa o wiele wieksze kwoty

acha! ja brałam puregon od 3 do 8dc, czyli 6 dawek - czyli zuzyłam 450j. zawsze jest w opakowaniu wiecej niż piszą
 
Do góry