reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Oj dziewczęta przepraszam, ze objawilam sie niczym cebula...wydaje mi sie, ze nie jest tak zle, bo wszystko funkcjonuje w miarę normalnie.
Sie pracuje. Sie jeździ samochodem. Sie przyjmuje gości. Sie żyje.
Niestety poczytalam co poczytalam i optymizmem nie zawiało...
Zmiana moze nastąpić z dnia na dzien i przybrać tempo galopujace. Dziwne to wszystko, sa tacy co dowiadują sie o chorobie i za 3 miesiącu sa juz wspomnieniem w sercach bliskich, a sa tacy co walczą z 6 lat i dopiero po takim czasie przychodzi koniec.
Do tego za miesiąc mamy tomografie, a ta wiadomo jest stresem paralizujacym zwoje mózgowe maksymalnie...
Ale na razie jezeli nic złego sie nie zdarzy to bedzie słoneczko,plaża,basenik,pustynia,dziwaczne jedzonko,luksusik,architektura XXII wieku,delfinki i zniewieściali panowie. No to właściwie wakacje juz opisałam;)

A poza tym usłyszałam od przyjaciół, którzy na pare dni do nas wpadli, ze mam zjawiskowo grzeczne dziecko, niewyobrażalne bezproblemowe i jakby im kto takie zagwarantował to zdecydowaliby sie na kolejne poszerzenie rodziny.
No Kicius praktycznie bezobslugowy. Do tego juz powtarza dźwięki, wiec moze do konca roku uda sie Go posłać do szkoły;)
 
reklama
Hejka!
Pole to ja trzymam kciuki by Twój Mąż trwał w jak najlepszym stanie jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo. Jest to możliwe i mam nadzieję, że tak faktycznie będzie (filmik obejrzę innym razem ;-) )

Magda biorę podobne suplementy jak Kasik tylko że w mniejszych ilościach (znaczy brałam przez 3 mies przed planowaną stymulacją). Nie brałam jedynie L-arganiny.
Brałam: DHEA firmy Elion 2x25 mg, koenzym Q10 ale w mniejszej dawce firmy walmark, wit D3 (zakupiłam jako środek spożywczy nie suplement diety). Dodatkowo Prewenit intensiv, kwas foliowy 5 mg i acard 75 mg - z uwagi na mutację w genie odpowiedzialną za powstawanie zakrzepic - ponoć 40% społeczeństwa to ma. Naukowo udowodniono, że najbardziej pomaga DHEA, zaś inne suplementy mogą pomóc ale nie muszą. Co do acard lub innych leków rozrzedzających krew to wielu lekarzy twierdzi że pomagają w implantacji

Kasik, Blue.. no i dziewczyny po min 2 ivf - znalazłam coś ciekawego: Szansa na bezpłatne in vitro! Badanie kliniczne I - - Szansa na bezpłatne in vitro! Badanie kliniczne I - novum Chyba jeszcze aktualne skoro podają w pytaniu z dnia dzisiejszego: http://www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/pytanie/1378/

Kasica, Queen (właśnie w tv leci teledysk Queen :-D) trzymam kciuki za pomyślne zbiory papierowe ;-) Na pewno warto.


Enni jeśli mogłabym doradzić to jak najbardziej umów się do kliniki gdzie wykonywałaś ivf. Zapytaj co dalej, kiedy i powiedz koniecznie o krwawieniu przy wykonywaniu cytologii. Tamtejsi lekarze mają pewnie lepszą wiedzę w tych tematach i odpowiednio doradzą :tak: A jakby co możesz też zadać pytanie na stronie kliniki novum: Forum embriologiczne nOvum - novum
 
Ostatnia edycja:
oj dziewczyny przepraszam, prostuje info o rozwoju zarodka:
Jeśli zarodków nie udało dohodować się do stadium blastocysty, bowiem zahamowanie ich rozwoju nastąpiło po 3. dobie w dotychczas dobrze rozwijających się embrionach, wówczas można podejrzewać, że przyczyna tego stanu rzeczy leży po stronie plemnika; po tym czasie włącza się genom zarodka, a więc na jego rozwój ma także wpływ jakość nasienia. Nie jest jednak wykluczone, że wpływ na wolniejszy rozwój zarodka mają także inne czynniki,choć nie zawsze są one łatwe do rozpoznania. http://www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/pytanie/1356/
 
Smerfeta ja się chyba nie załapię na to bezpłatne in vitro bo w lipcu kończę 38 lat i jestem po jednym transferze. No chyba, że do lipca bym się wyrobiła z drugim ;-):-)

Pole Ty nie czytaj takich rzeczy tylko myśl pozytywnie, po co się dołować teraz kiedy jest dobrze? Żyj tu i teraz, korzystaj z każdego dnia i nie martw się na zapas. Ja mam dobre przeczucie, że Wasz "przypadek" będzie CUDEM :tak::tak::tak: Co do Kiciusia to ja myślałam, że na wiosnę do wojska pójdzie a on dopiero do szkoły :confused:

Ladybea mówisz i masz ;-) serial jest w środy o 21:30. Na stronie TLC jest napisane: Powtórki: od środy 16 kwietnia o 13.00, od soboty 26 kwietnia o 15.00, od poniedziałku 28 kwietnia o 19.30 cokolwiek to znaczy ;-):-D

MagdaM
nie bardzo rozumiem dlaczego boisz się bardziej dawcy nasienia niż adopcji zarodka?
 
Dobry Wieczór,
Widzę, że powoli wszystkie wracacie do walki po ostatnich niepowodzeniach :-)
Smerfeta, bardzo, bardzo dziekuję za słonko, które dopiero w dniu dzisiejszym do mnie dotarło;-)i po jego wpływem stwierdziłam, iż nie będę marnować tego cyklu i przyjełam dziś pierwszą dawkę CLO. Pierwszy raz będę miała IUI na stymulowanym cyklu i nie wiem jak to do końca wygląda... Nie ma co się zastanawiać za długo, bo trzeba działać.

Anika, a jak tam u Ciebie?
 
Dziewczyny- ja rownież cały czas Was podczytuje- przeżywam z Wami wszystkie niepowodzenia i ciesze się z Waszych sukcesow. Zauważyłam że czytanie forum to taki moj codzienny rytuał. ja dzis mam 8 dc- nie jestem w tym cyklu na clo- bo wedle wyliczen inseminacja miałaby nastąpić w majówkę- a wiecie jak to w majowkę- lekarze na wyjazdach :( poza tym mam problem ze zrobieniem monitoringu - bo muszę jeżdzić na niego 40 km - a tu sprawy zawodowe- z pracy mnie nie wypuszczą. :(
Ale powiem Wam dziewczyny że u mnie jest problem z określeniem owulacji- w ostatnim cyklu w 11 dniu już było po wszystkim- w tym cyklu postawiłam na przytulanie juz pod koniec okresu :) mało tego dzisiaj zrobiłam test owulacyjny i wychodzą 2 kreski- czy któraś z was ma tak szybko owulacje- ostatni cykl miałam 25 dni- ale wcześniej miałam co 28- 29. Czy ja sie psuję na stare lata? :)
 
reklama
hej....
kasik,ja nie mówię"NIE",na program rządowy!!!...tylko tak jak pisałąm wcześniej,chcę sie dowiedzieć jak jest w Polmedisie,jakie są oferty cenowe i promocje na in vitro...a dokumenty zaczynam zbierać do rządówki,ale za to ze pojade i zapytam to nikt mi odrazu tam in vitro nie będzie kazał robić,chcę po prostu w kilku miejscach sie "rozejrzeć" i tylko tyle,a potem zobaczymy gdzie uda nam sie dostać.....
Właśnie zaraz chcę zawdzonic do Opola,tam gdzie Agaawa jezdzi,zobaczymy co mi powiedzą itd...
 
Do góry