reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Hsg- i ze w Norwegii nie stosuje sie hsg co jest zdjęciem rentgenowskim plus kontrast czyli bardzo niszczące inwazyjny zabieg za to stosuje sie usg z solą fizjologiczna zeby zobaczyc czy sa jajniki i jajowody sprawne albo ew. Usg z kontrastem.

Ale i tak nie chce mi zrobic nawet tego usg bo uważają ze to od meza problem i tyle- jednak czy nie byłoby logicznie sie upewnić ze na pewno mam te jajowody drożne???masakra jakas
 
reklama
Milena trzymaj sie, przykro mi :(
Emenems no powiem Ci ze jestem zaskoczona, myslalam ze takie rzeczy to tylko w Polsce. Moze Ci sie uda zalatwic to badanie w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
Ale jak mowia ze niebezpieczne to ja poszukam tego usg w Polsce co sie robi - efekt ten sam- dowiem siebie droznosci jajowodów- skrót to HyCoSy
 
Kasica, zapisałam sie na InVitro w Opolu bo Polmedis nie ma refundacji.

Anika, wiem ze wyniki sa inne od wakacji jakoś ze względu na nowe jakies odczynniki. Ale pierwsze słyszę, żeby trzeba było je dzielić na 2, tym bardziej ze ńormy sa podane na wyniku. Jest norma mińimalna <1,5. Czyli jesli ma sie powyżej to jest sie w normie. Podobno te odczynniki powodują to badanie dokładniejsze. Do lekarza ide 16- tego. Ale nie widze powodu do niepokoju.

Kasik, ty byś sie wypowiedziała, bo masz spora wiedzę. Dzieki:))
 
Agaawa, bardzo dobre masz podejście ;) moja lekarka też nie potwierdziła tego podziału na pół, czytałam o tym na innym forum i tam dziewczyny pisały o takich info od lekarzy. bron Boże nie chciałam wzbudzić u Ciebie jakiegoś niepokoju, chcialam po prostu poznać opinie innych. jesli źle mnie zrozumiałaś, to wybacz :)
 
Milena kochana, przykro mi bardzo;( dokładnie wiem co teraz czujesz, ale walcz ja już się podniosłam :tak:napij się bo jeszcze trochę to nie będziesz mogła pic całe 9 miesięcy:)

Pole aż się miło czyta że jest poprawa. Twój Kiciuś jest po prostu the best:) Wynagradza Wam wszystkie cierpienia :tak:

A ja jestem MEGA WKUR.......!!! byłam rano w Poznaniu o godz 8 chciałam się dowiedzieć czy mam jakieś zarodki zamrożone a pani na to że panie z embriologii są teraz na punkcjach i nie ma możliwości nic się dowiedzieć!! ze mam przyjść nie prędzej niż o 13!!! a że mój m musiał być w domu o 12 niestety nie mogłam tyle czekać. Dosłownie kpina!! sorry za te wykrzykniki, ale wzięłam dzień urlopu i nic kompletnie nic nie wiem....:zawstydzona/y::-( nawet mój m poszedł się zapytać i tez nic nie wskórał:(

Kobietki jaki miałyście okres po nieudanym transferze? ja od 2 dni plamię delikatnie i nie chce się rozbujać...czy to jeszcze luteina działa? czy taki jakiś marny ten okres, czy to w ogóle @?:(
 
Enni, własnie o Tobie myslałam!! mega niefajnie, ze nic nie wiesz:/ beznadzieja - dzien urlopu, wyjazd itp i zero wiadomosci :/ rozumiem, ze telefonicznie nic Ci nie powiedzą? wykrzykniki w Twoim poscie są jak najbardziej uzasadnione!


a ja po wizycie u lekarki - zapalenie kratni i tchawicy, L4 :/ na antybiotyk się nie zgodziłam, za to zamierzam leżec i odpoczywac:)
 
Ostatnia edycja:
Hejka!
Milena bardzo mi przykro :zawstydzona/y: trzymaj się
Enni po odstawieniu leków (dupek i lutka) dostałam @ już na 3 dzień. Bez żadnych plamień, od razu i konkretnie :confused2: Jeszcze coś bierzesz czy już wszystko odstawiłaś? Z info o zarodkach to u Ciebie jakieś kpiny!!!! :wściekła/y: Niestety tak jak czytam wiele klinik zaniedbuje prawo pacjentki do tej podstawowej informacji! U mnie mimo, że nawał pacjentek, klinika dostaje nowe limity bo aż takie kolejki są, to bez żadnego problemu lekarz do mnie dzwonił i informował mnie o wszystkim. Później co prawda pojechał na urlop ale kazał dzwonić do embriologów i oni o wszystkim informowali. Ba! nawet embriolog sam do mnie oddzwonił gdy wszystko się wyklarowało

Pole bardzo się cieszę z info, które przynosisz. W końcu trochę lżej na sercu, prawda? A Wojtuś to złote dziecko. Nie chce krakać, ale zastanawiam się, kiedy sobie to odbije;-) :laugh2: może jak zacznie chodzić wyjdzie z niego diabełek? ;-) a może bunt dwulatka? :laugh2:

Emenems u mnie w klinice też stosuje się usg + sól fizjologiczna. Nie wykonuje się zdjęć rtg z kontrastem. Lekarz wykonuje usg i przez cieniutki cewniczek wstrzykuje sól fizjologiczną. Na monitorze obserwuje przepływ płynu w macicy i w jajowodach. Potem po prostu wykonuje opis zabiegu. Koszt:
Kontrola drożności jajowodów (Histerosalpingosonografia)500

Dziewczyny, co do AMH to faktycznie jakoś w wakacje kliniki zaczęły korzystać z innych odczynników bo przestało się opłacać sprowadzanie odczynników z USA. U mnie z 1,1 wynik podskoczył do 2 na nowych odczynnikach mimo, że w międzyczasie miałam cięty jajnik i na logikę AMH powinno spaść. Tak jak obserwuje na forum, to wynik AMH prawie każdej dziewczynie skoczył w górę na nowych odczynnikach, średnio właśnie razy 2. Patrząc na prawidłowość wyników, najbardziej chciałabym mieć wynik w okolicach 3 ;-) Dziewczyny z PCO AMH mają najczęściej powyżej lub w okolicach 6 (tu też opieram swoją wiedzę z obserwacji forum, zwłaszcza wątków o ivf bo tam każda dziewczyna miała robione AMH)

Mykam na zakupy ;-) Miłego wieczoru!!!!
 
Milena przykro mi, wiem co czujesz :-( Ważne mieć plan dalszego działania, to trzyma w pionie :tak:

Pole kochana tak bardzo się cieszę, że u Was zaświeciło słońce. Cudnie czyta się takie wieści od Was :-) Kiciuś po rodzicach dzielny zuch :tak: Zdradź nam gdzie planujecie urlop?

Agaawa
nie przeceniaj mojej wiedzy ;-):-D Ona tak jak większość dziewczyn jest oparta na doświadczeniu swoim i długim stażem na forum. To prawda o nowej metodzie badania AMH, większość dziewczyn ma teraz wyższe niż wcześniej mimo, że ten wynik nie może się poleprszyć. Ja akurat jestem wyjątkiem od reguły i mi spadło z 0,96 do 0,79 ale miałam w między czasie 6 stymulacji i posunęłam się w latach;-):-D więc miało prawo spaść.

Emenems tak jak napisała Smerfeta w Polsce też wykonują hsg pod usg, nie wiem od czego zależy wybór, ja jednak miałam pod rtg.

Smerfeta jak zakupki? Ja dzisiaj byłam w Olsztynie, chodziłam nawet po centrum handlowym ale wyjątkowo nic nie kupiłam, za to M 2 marynarki z lnu :-)
 
reklama
A ja po wizycie u gina- 8 dzien cyklu ( 3 na clo) i wyhodowałam pęcherzyk 1.8 mm na lewym jajniku- podobno bardzo duzy jak na ten dzień cyklu. dostałam też od pani doktor ( żona mojego gina- moj dziś miał wolne) receptę na ten zastrzyk w brzuch i mam z tym zastrzykiem stawic sie w pon. u jej męża na monitoring i zastrzyk. Czy po zastrzyku od razu jest inseminacja- czy jak dostane go np. w pon. ok 17 to we wtorek na inseminacje? jaki jest odstep czasu? pozdrawiam:)
 
Do góry