reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Sylkabecia - strasznie mi przykro:(
Testowalam w pt i oczywiscie tylko 1:/ Juz sama nie wiem, chyba bedziemy rozmawiac o in vitro z lekarzem, bo juz mam dosc tych zabaw w inseminacje.
 
reklama
kurcze natus... nie wiem co Ci powiedziec.
ja tak czytam ten watek z nastawieniem na IUI w sierpniu/wrzesniu ale po tym watku widze, ze niewielu osobom cos ono daje :(
 
bylam dzis na kontrolnym usg ,inseminacja byla w czwartek
dzis lekarz stwierdzil ze pechezyk wtedy pekl
ni z tego ni z owego zaczal mi gratulowac ale czego to nie wiem
przeciez czy jestem w ciazy dowiemy sie za jakies 10dni
3majcie kciukacze
 
dziewczyny, piszę moją historię ku pokrzepieniu. No więc mój M miał raka i 4 lata temu zakończył chemię i radioterapię (trwała 1,5 roku) . Ostatnie badania nasienia z tego roku wyszła teratozoospermia i tylko 2,9% plemników o prawidłowej budowie. Staraliśmy się juz ze 2,5 roku, sporo badań. U mnie niby wszystko OK, lekka niedoczynność TSH z 4,33 zbite na 2,68. 1.04. miałam pierwsze IUI w Invimedzie w W-wie i są 2 kreski.
Myślę, że najlepiej robić IUI na pękniętych pęcherzykach i nie na naturalnym cyklu. Mój doktorek nie chciał się bardzo zgodzić ale się uparłam. Miałam Clo 4-8dc 1,5 tbl i wyhodowałam 3 pęcherzyki, z tego 2 pękły po Pregnylu. Od podania pregnylu IUI była 42 godziny. Nie rozumiem, dlaczego robi się na nie pękniętych skoro plemniki sa przygotowane już do zapłodnienia i nie ma potrzeby czekania, chyba, że macie jakąś wysoka przeżywalność, ale tez nie wiem po co. Własnie nawet nie robi się od razu na pękniętych tylko czeka, aż jajko już ruszy w drogę.
Podsumowując, naciskajcie na cykle stymulowane (jeśli z Clo, to też nie w pierwszym cyklu bo wtedy owu jest jeszcze słaba), oczywiście coś na pęknięcie (naciskajcie na Pregnyl - 3 ampułki bo wtedy to razem kosztuje ok30 PLN a jak przepisze Wam 2 ampułki to nie jest ze zniżką i płacicie 40PLN za ampułkę). Po IUI tyłek do góry, żeby nic nie wypłynęło i potem nie myśleć przez 2 tygodnie. Ja dupka nie brałam, bo miałam progesteron OK i choć lekarz przepisał, to uważałam, że zarodek jak silny to sobie poradzi.
Pierwszy objaw najpewniejszy ciązy to ból sutków. Żadne tam kłucia w podbrzuszu niech nas nie napawają nadzieją.
Życzę Wam wszystkim udanych staranek. Przeczytałam cały ten topik, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać.
 
Ja znow trace wiare w czwartek mialam insemonacje i zadnych objawow nic a nic
:(kiedy mam testowac
moge jutro?

Hejka, jak długi masz cykl i który masz teraz dzień? wydaje mi się że musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość:tak: a żadnych objawów teraz nie będziesz mieć bo to za wcześnie jeszcze troche:-) Troche wyluzuj bo stres Ci nie pomoże!
Przed spodziewaną @ idz sobie na bete z krwi wtedy będziesz pewna na 100%
 
reklama
Do góry