reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Mamusie pytanie- bo jeszcze nurtuje mnie jedna kwestia. Czy od urodzenia czyli noworodkowi wkrapiacie sól fizjologiczną żeby oczyścić nosek ? ☺️ Oglądałam na YT że wystarczy zakropić np. 2 razy dziennie solą fizjologiczną i położyć na brzuszek a nosek sam się oczyści a czytałam że niektórzy też odciągają aspiratorem . 🤔
 
reklama
Mamusie pytanie- bo jeszcze nurtuje mnie jedna kwestia. Czy od urodzenia czyli noworodkowi wkrapiacie sól fizjologiczną żeby oczyścić nosek ? ☺️ Oglądałam na YT że wystarczy zakropić np. 2 razy dziennie solą fizjologiczną i położyć na brzuszek a nosek sam się oczyści a czytałam że niektórzy też odciągają aspiratorem . 🤔
Ja mam sól kupiona i wodę morska tez, a rezerwowo dokupiłam gruszkę do noska.
 
No ja właśnie mam też sól fizjologiczną, wodę morską i gruszkę. Właśnie się zastanawiam czy profilaktycznie zawsze rano np. i po kąpieli wkrapiać tą sól 🤔
Nam na szkole rodzenia nic nie mówili, bardziej żeby solą oczka przemywać.
Ale może początkowo sama gruszka a jak zobaczysz, że się zbiera sporo to wtedy solą ponawilzac?
 
Mamusie pytanie- bo jeszcze nurtuje mnie jedna kwestia. Czy od urodzenia czyli noworodkowi wkrapiacie sól fizjologiczną żeby oczyścić nosek ? ☺️ Oglądałam na YT że wystarczy zakropić np. 2 razy dziennie solą fizjologiczną i położyć na brzuszek a nosek sam się oczyści a czytałam że niektórzy też odciągają aspiratorem . 🤔
Można po kropelce, ale na początku nie kojarzę żebym często to robiła. Mam wodę morską Disnemar Baby-jest od 1. dnia życia i nie ma ciśnienia w pompce, tylko mgiełka leci, więc można też na leżąco psikać 🙂 i później gruszka ewentualnie. Nie mam aspiratora do dziś 🙈
 
Nam na szkole rodzenia nic nie mówili, bardziej żeby solą oczka przemywać.
Ale może początkowo sama gruszka a jak zobaczysz, że się zbiera sporo to wtedy solą ponawilzac?
Mnie też na szkołę rodzenia nic w sumie o tym nosku nie mówili tylko położna wspomniała że nawet kropelkę swojego mleka do noska nawet wkropić jak widzimy że coś się zbiera . No oczka właśnie wiem ,żeby przemywać wacikiem wodą przegotowaną bądź właśnie solą ☺️
 
Nam na szkole rodzenia nic nie mówili, bardziej żeby solą oczka przemywać.
Ale może początkowo sama gruszka a jak zobaczysz, że się zbiera sporo to wtedy solą ponawilzac?
Tak solą i gazikami jałowymi oczka trzeba, my musieliśmy dodatkowo masować kanaliki łzowe, bo były zatkane i ropiały oczka. Pomaga też wtedy kropelka mleka mamy 🙂
 
Można po kropelce, ale na początku nie kojarzę żebym często to robiła. Mam wodę morską Disnemar Baby-jest od 1. dnia życia i nie ma ciśnienia w pompce, tylko mgiełka leci, więc można też na leżąco psikać 🙂 i później gruszka ewentualnie. Nie mam aspiratora do dziś 🙈
Aaa ja muszę sprawdzić jaką ja mam wodę morską też z tego co wiem bodajże mam od pierwszego dnia życia . No ja aspiratora też nie mam ponoć te aspiratory Katarki do odkurzacza są dobre ale jakoś mnie to przeraża 🤦 no myślę że też teraz nie będzie potrzeby żeby coś często z tym noskiem robić bo jest powietrze wilgotniejsza co innego jak jest sezon grzewczy ale wolałam Was się poradzić bo już powoli panikuje całą ciążę coś czytałam o dzieciach a teraz jakby pustka w głowie co i jak...
 
reklama
Do góry