reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
W UK przynajmniej w mojej Klinice NIGDY nie sprawdzaja czy pekL. Zawsz erobia IUI 40 godzin po podaniu Ovitrelle. Mi powiedzieli, ze to nieistotne. Ich zdaniem po 40 h wiekszosc peka, i na tym im zalelezy.

To pewnie ma wieksze znaczenie, jesli nie bralas czegos na owulacje?
 
reklama
W UK przynajmniej w mojej Klinice NIGDY nie sprawdzaja czy pekL. Zawsz erobia IUI 40 godzin po podaniu Ovitrelle. Mi powiedzieli, ze to nieistotne. Ich zdaniem po 40 h wiekszosc peka, i na tym im zalelezy.

To pewnie ma wieksze znaczenie, jesli nie bralas czegos na owulacje?

No właśnie mu działamy na cyklu naturalnym. Mam mieć za tydzień monitoring i badanie LH i proga i potem decyzja, ale ma być na pękniętym. Zakładam, że owu będzie dwa dni później na podstawie dotychczasowych cykli.
 
No właśnie mu działamy na cyklu naturalnym. Mam mieć za tydzień monitoring i badanie LH i proga i potem decyzja, ale ma być na pękniętym. Zakładam, że owu będzie dwa dni później na podstawie dotychczasowych cykli.
U mnie dwie IUI na pękniętym, dwie na niepeknietym. Miałam podawany jednorazowo gonapeptyl i lekarz mówi ze najlepiej od podania zrobić 36h +/- 12h. U mnie dwie IUI „zaskoczyły”. Jedna na niepeknietym, druga na pękniętym.
 
U mnie dwie IUI na pękniętym, dwie na niepeknietym. Miałam podawany jednorazowo gonapeptyl i lekarz mówi ze najlepiej od podania zrobić 36h +/- 12h. U mnie dwie IUI „zaskoczyły”. Jedna na niepeknietym, druga na pękniętym.
Ah, czyli nie ma reguły na jakim lepiej... ja pierwszą miałam na niepękniętych, drugą na jedynym pękniętym drugim nie a jutro zobaczymy.
Jak u Ciebie samopoczucie po punkcji?
 
Ah, czyli nie ma reguły na jakim lepiej... ja pierwszą miałam na niepękniętych, drugą na jedynym pękniętym drugim nie a jutro zobaczymy.
Jak u Ciebie samopoczucie po punkcji?
Przeleżałam dziś cały dzień 🙈 ale czuje się bardzo dobrze, dziękuje ze pytasz ;)
Trzymam jutro kciuki za IUI ✊🏻 Daj koniecznie znac!
 
Ja za tydzień mam swoje pierwsze podejście i niepokoi mnie, czy inseminacja na pękniętym pęcherzyku ma sens ? W teorii komórka jajowa żyje 24 h, ale teoria swoje, a życie swoje. Według badań z naturalnych starań szanse w dzień owulacji są podobno dużo mniejsze, bo jadnak te plemniki potrzebują do 6 h na kapacytacje i często jest już za późno, bo komórka nie jest już zdolna do zapłodnienia. Jak myślicie, czy komuś się udało na pękniętym ?
U mnie pierwszy raz nie sprawdzali a drugi raz bylo na niepeknietym, i obie nieudane
 
A masz wiedzę e jakim czasie po punkcji może wystąpić hieperka?
Hiperstymulacja to wredna istota. Może być wczesna do 10dni po punkcji i pozna po 10 dniach od punkcji, szczególnie jak masz swiezy transfer. Na zapobieganie hiperce pomaga picie białka i duuuużo wody. U mnie najpierw brzuch był duży, później zmalał, a jak beta zaczeła rosnac znów mnie wywaliło. Takim sposobem w 6dpt wyglądałam jak w połowie ciąży 😅
 
reklama
Do góry