reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Masz rację, ale jak mi Maz powiedział, że w sumie jak próbujesz nawet iui, to nie masz wplywu, ale idąc juz na ivf masz taką opcję i czy w razie gdyby coś się działo nie będzie człowiek pluł sobie w brodę że mógł dopłacić i sprawdzić. I teraz taka mam rozkmine..
Wiesz te badania genetyczne zarodkow ivf tez wykluczaja tylko niektore choroby. Nie wszystkie a sa tez ryzykowne. Niestett gwarancji nie ma nigdy...
 
Być może🤔nie wiedziałam o tym dofinansowaniu na leki.. jest jeszcze tyle twgo co musze wiedziec w tym temacie, że tragedia. Jestem kompletnie zielona ;-) Aczkolwiek cały czas się łudzę, że inv nie będzie potrzebne, że uda się to obejść... ;)
Obys nie musiala tego wiedziec ✌🏻 Zycze z calego serca! Ale jakby co kazdy lekarz do ivf daje recepty - i na 3 procedury z automatu leki sa dofinansowane z nfz. Wiec nic robic ani szukac nie trzeba. Lekarz to zaznaczy na recepcie. No i tu mowimy o lekach do stymulacji do invitro.
 
Serio aż taka różnica w skuteczności?... Kurcze chciałabym się wtedy starać o dziecko ale trochę mnie to rozczarowało jeśli faktycznie prawie w ogóle się to nie udaje...
Powiedzialabym raczej ze iui to tylko podanie w odpowiednim momencie nasienia. Cala reszta zalezy od Waszej sytuacji:
1 ile lat sie staracie
2 jakie badania przeszliscie juz i jakie sa ich wyniki
3 czy u Ciebie AMH ok
No bo jesli wszystko wyglada ok ale dlugo sie staracie plus Amh niskie to szkoda czasu na iui. Ale jesli wszystko ok to warto kilka razy iui sprobowac... bo jedna ivf to juz stymulacja hormonami punkcja mrozenie i kasa ogromna. Na jedna procedure trzeba szykowac bez dofinansowania jakies 10-12 tys zalezy od
Tego co sie bada i dodaje jako opcje plus. A samo badaniw zarodkow.. od ok 10000 pln
 
reklama
Do góry